اخبار سیاسی

خبرنگاران گفت وگوی وزرای خارجه روسیه و ترکیه درباره قره باغ

مسکو- خبرنگاران- وزیران امور خارجه روسیه و ترکیه در گفت وگویی تلفنی که چندمین مکالمه آنها در یک هفته اخیر است، درباره آخرین شرایط منطقه قره باغ و وضع آتش بس در این منطقه مذاکره و گفتگو کردند.

2 آبان 1399

از خانواده تا سلطه فرهنگ شفاهی، نقش مطالعه در احقاق مطالبات زنان

به گزارش خبرنگاران پردیس سیاسی: مطالعه و کتابخوانی به عنوان یک عادت فرهنگی در جامعه ای به جامعه دیگر تفاوت دارد. اما ریشه های این تفاوت را باید در کجا جست و جو کرد؟ چرا مدام این جمله را می شنویم که ایرانیان عادت به مطالعه ندارند و علت کم بودن مطالعه به...

29 مهر 1399

حاشیه های توئیتری بورس ، شایعه تمدید پذیره نویسی پالایشی یکم

به گزارش خبرنگاران، امروز با آغاز بازار شاخص کل 1.5 درصد رشد کرد اما در ادامه فرایند بازار از این رشد کاسته شد و رشد شاخص کل به نیم درصد رسید. همچنین به خاطر حمایت حقوقی های بازار سهام سهم های شاخص ساز مثبت بودند اما کلیت بازار و شاخص هم وزن منفی بودند.

28 مهر 1399

همه چیز درباره رشته گرایش های مدیریت، گسترده ترین حوزه اشتغال مربوط به کدام رشته است؟

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قم رشته مدیریت را دارای گسترده ترین حوزه اشتغال دانست و گفت: فارغ التحصیلان این رشته اگر در طول تحصیل به خوبی مطالعه و تحقیق کرده و فرد کارآمدی باشند، بیکار نخواهند ماند.

25 مهر 1399

سفیر انگلیس: هدف لندن از برگزیت دستیابی به سیاست مالی مستقل است، انتقاد از رفتارهای ناعادلانه اروپا

سفیر انگلیس در آلمان ضمن هشدار درباره عواقب وقوع برگزیت سخت و انتقاد از رفتارها و درخواست های ناعادلانه اروپا، هدف لندن از مذاکرات در این باره را دستیابی به یک سیاست مالی مستقل دانست.

23 مهر 1399

ادعای آذربایجان درباره حملات ارمنستان به شهر گنجه

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز مدعی شد که نیرو های مسلح ارمنستان، شهر گنجه را مورد حملات خود قرار داده اند.

23 مهر 1399

شبکه سازی و نهادینه کردن مدیریت مقصد از وظایف خوشه گردشگری

خبرنگاران/یزد خوشه گردشگری به عنوان هفتمن خوشه اولویت دار استان یزد کوشش دارد با افزایش هم افزایی و بالابردن نرخ مشارکت کلیه ذی نفعان صنعت گردشگری، به توسعه فضای کسب و کار در این صنعت یاری کند و در این راستا دستیابی به مدیریت مقصد می تواند بزرگترین دستاورد...

22 مهر 1399

خبرنگاران وزیر امور خارجه عراق از گفت وگوهای راهبردی با همسایگان اطلاع داد

بغداد - خبرنگاران - وزیر امور خارجه عراق در سخنانی در اندیشکده صلح آمریکا تاکید نمود که عراق درصدد تکرار تجربه گفت وگوهای راهبردی با آمریکا با همه همسایگانش است.

20 مهر 1399

پاسخ تند میرسلیم به هیات نظارت بر نمایندگان

دفتر سیدمصطفی میرسلیم در بیانیه ای، به خبر رد ادعای رشوه 65 میلیاردی این نماینده مجلس در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان پاسخ داد.

18 مهر 1399

الکاظمی: گروه هایی غیرقانونی درصدد ایجاد رعب و وحشت برای مردم بصره هستند

نخست وزیر عراق ترور های اخیر فعالان مدنی در استان بصره را کار گروه هایی غیرقانونی خواند که درصدد ایجاد رعب و وحشت برای مردم این استان و برهم زدن ثبات و امنیت آنجا هستند.

17 مهر 1399

ادعای ترامپ: برای 8 سال دیگر رئیس جمهور می مانم!

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، همزمان با شروع همایش ملی حزب دموکرات برای رسمیت بخشیدن به نامزدی جو بایدن در رقابت انتخاباتی 2020، مدعی شد که پیروزی نهایی از آن جمهوری خواستار است.

16 مهر 1399

نتایج یک آنالیز: کشورهای با رهبران زن بهتر کرونا را کنترل نموده اند

یک آنالیز جدید نشان می دهد کشورهای با رهبران زن مدیریت پاندمی کرونا را به طورسامان مند و قابل توجهی بهتر از کشورهای با رهبران مرد انجام داده اند.

15 مهر 1399

دخالت آمریکا در امور داخلی بلاروس

وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه طی بیانیه ای از انتخابات ریاست جمهوری که روز یکشنبه دربلاروس برگزار گردید، ابراز نگرانی عمیق کرد.

11 مهر 1399

خبرنگاران پاکستان علیه اقدام موهن شارلی ابدو به فرانسه اعتراض کرد

اسلام آباد - خبرنگاران - وزیر امور خارجه پاکستان با تاکید بر اینکه عاملان توهین به مقدسات اسلامی باید به دست عدالت سپرده شوند، گفت: دولت اسلام آباد ضمن ابراز نگرانی جدی علیه اقدام موهن مجله فکاهی شارلی ابدو، از این بابت به دولت فرانسه اعتراض نموده است....

8 مهر 1399

روسیه: حضور آمریکا دلیل اصلی عدم گفت وگوی ملی سوریه است

وزارت دفاع روسیه دلیل اصلی عدم گفت وگوی ملی در سوریه را حضور آمریکا در شرق فرات دانست.

5 مهر 1399

ترامپ: چهار سال پیش اوباما را شکست دادم!،کاربران اینترنت: یا متوهمی یا مست یا سالخورده!

دونالد ترامپ در سخنانی کنایه آلود خطاب به باراک اوباما که با واکنش های تند کاربران فضای مجازی روبرو شد، گفت: چهار سال پیش اوباما را شکست دادم، او سخت تر از هیلاری کلینتون حقه باز کار کرد و ما بار دیگر هم این کار را انجام خواهیم داد!

3 مهر 1399

بسترهای چین هراسی در اوراسیا؛ از رقبای غربی تا بهانه های شرقی

بروز اعتراضات و احساسات ضدچینی در بعضی کشورهای آسیای مرکزی از جمله قرقیزستان و قزاقستان، دلایل مختلفی دارد اما شاید یکی از عوامل اصلی آن در کنار حضور رقبای غربی، شرایط مالی این کشورها باشد.

2 مهر 1399

سخنان عالم دینی و جنجالی تازه در ترکیه

سخنان علی ارباش در اولین مراسم نماز آدینه در مسجد ایا صوفیا در استانبول که از آن به عنوان یک دعای منفی علیه آتاترک بنیانگذار جمهوری نوین ترکیه تفسیر شد، جنجال تازه ای را در فضای سیاسی، فرهنگی و رسانه ای این کشور رقم زد، تا جایی که حتی ارتش نیز هر چند تلویحی...

30 شهریور 1399

خبرنگاران سفیر آمریکا نگرانی ساختگی از تسلیحات ایران را تکرار کرد

نیویورک- خبرنگاران- نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد برداشته شدن ممنوعیت تسلیحاتی ایران برای ثبات منطقه نگران کننده است و باعث برانگیخته شدن درگیری ها خواهد شد.

29 شهریور 1399

خضریان: اصلاح آیین نامه داخلی کمیسیون اصل 90 در دستور کار ، معین شدن اولویت کمیته های پنج گانه کمیسیون

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس یازدهم گفت: آیین نامه داخلی کمیسیون اصل 90 جهت کارآمد سازی بروز رسانی شد و اصلاحات صورت گرفت.

24 شهریور 1399
تعداد: (268)