فرهنگ و هنر

زنگنه بر کرسی چه کسی تکیه زد؟ ، او را زیر شکنجه شهید کردند

مهندس تندگویان خود را در پناه خاکریز کانال قرار داده بود و در حال فرار از منطقه بود که دشمن او را برگرداند، دو نفر از محافظان ما بدون هیچ گونه مقاومتی تسلیم دشمن شدند و اسلحه ها در اختیار دشمن نهاده شد.

30 دی 1398

نخست وزیر آلبانی یک کتاب هنری به بن سلمان هدیه داد

نخست وزیر آلبانی در مسابقات فرمول ای در عربستان ولیعهد این کشور را با دادن مجموعه ای از آثار هنری خود غافلگیر کرد.

21 دی 1398

مقنن نباید زندان تجویزی برای مهریه داشته باشد

یک وکیل دادگستری با بیان اینکه حذف زندان از مهریه با غایت تحصیل خیر عمومی مقنن انطباق دارد، گفت: نظام حقوقی خوب باید تسهیل گر و تقویت کننده کیان خانواده باشد آن هم با توازن در حقوق نه کاربست غلط زندان.

16 دی 1398

پای دیوان عدالت اداری به ایجاد تشکل حرفه ای گردشگری باز شد

هیات موسس و موقت تشکل حرفه ای دفاتر گردشگری از دیوان عدالت اداری خواستار رسیدگی به موضوع ایجاد تشکل شد ولی در پاسخ به این شکایت، تنها چند نامه در وزارت میراث فرهنگی جابه جا و رونوشت شده است.

15 دی 1398

بازیگر عصبانی و صندلی های خالی

روحانی که بی بهانه به این و آن می تازد، به نوعی پاسخ سخنان خود را هم می دهد.

13 دی 1398

فیلم هزارتو از بیداد دروغ و ریا در جامعه می گوید

شک ندارم آن هایی که پرده روی مسائل خود کشیدند روزی برملا می شوند ولی عملا ترکش های چنین اتفاقی که به اطرافیان اصابت می نماید سخت و ناگوار است. قصه هزار تو قصه روز انفجار است که پرده حرمت و حیا برداشته شده است.

11 دی 1398

مظاهر مصفا؛ آخرین استاد بزرگ ادبیات فارسی

روزنامه اعتماد - رسول آبادیان: استاد مظاهر مصفا، سراینده آثاری، چون پاسداران سخن، توفان خشم، ده فریاد، سپیدنامه، شب های شیرازقند پارسی و... و مصحح آثاری بزرگ، چون تصحیح دیوان ابوتراب فرقتی کاشانی، تصحیح مجمع الفصحاء، تصحیح دیوان نزاری قهستانی، تصحیح...

1 دی 1398

مقاوم سازی بافت تاریخی بافق در برابر بارش های پاییزی

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بافق گفت: بناهای تاریخی این شهرستان در برابر خطرات ناشی از بارندگی های فصل پاییز ایمن شدند.

27 آذر 1398

لوک پری بازیگر تلویزیون درگذشت، همکاری سینمایی با تارانتینو

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، لوک پری که برای بازی در بورلی هیلز 90210 و ریور دیل شناخته شده بود، دیروز دوشنبه درگذشت.

25 آذر 1398

شروع اجرای خاموشخانه در تالار سایه، خاتون اربعین روی صحنه است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، چهار اثر نمایشی طی هفته جاری در تالارهای مختلف مجموعه تئاترشهر میزبان علاقه مندان تئاتر خواهد بود. این در حالی است که از روز آدینه چهارم آبان ماه یک نمایش جدید دیگر در تالار سایه روی صحنه رفت.

23 آذر 1398

قدر زندگی ات را بدان

نام آگاتا کریستی روی جلد کتاب، کافی است تا بفهمیم با اثر بزرگی سر وکار داریم؛ نویسنده ­ای که هرزمان بخواهد، با پیچش­ های داستانی ­اش، غافل ­گیرمان می نماید.

21 آذر 1398

طب سنتی یکی از راه حل های جلوگیری از هدر رفت منابع سلامت

به گزارش خبرنگاران، دکتر داوود حاج قاسمعلی بر ضرورت توجه به طب سنتی در کشور تاکید کرد و اضافه کرد: سالها بود که طب سنتی در کشور مهجور مانده بود و کمتر کسی به آن توجه داشت در حالی که بسیاری از کشورها از جمله هند، پاکستان بیش از 100 سال کتاب های فارسی طب سنتی...

20 آذر 1398

پایگاه های میراث باز بی حقوق ماندند

با وجود پرداخت نشدن حقوق کارمندان و کارگران پایگاه های میراث فرهنگی به خصوص پایگاه های میراث جهانی، آن ها همچنان به کار خود ادامه می دهند. البته چندباری در اعتراض به این موضوع تحصن نموده اند.

20 آذر 1398

سهم زنان در آموزش و علم، 30 درصد اساتید ایرانی زن هستند

جعفر مهراد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: شکاف جنسیتی در ژاپن در حوزه های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات که به رشته های STEM معروف است، بسیار زیاد است. براساس اطلاعات موجود تنها 10.2 درصد پژوهشگران مهندسی زن هستند.

17 آذر 1398

ضرورت بهسازی سیستم های الکتریکی بناهای تاریخی در برابر آتش سوزی

معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی علت اصلی آتش سوزی در بناهای تاریخی را فرسودگی سیستم های برق رسانی عنوان و توضیح داد: باید اقدامات اساسی در زمینه بهسازی سیستم های الکتریکی بناهای تاریخی انجام گردد.

17 آذر 1398

نگاهی به برنده جایزه پولیتزر 2017، راه آهن زیرزمینی کجا رفت؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشرز ویکلی، راه آهن زیرزمینی نوشته کالسون وایت هد جدیدترین اثر از نویسنده ای پرفروش است که چند جایزه ادبی در کارنامه اش دارد. این اثر جذاب و تاثیرگذار، به نوعی تور دو فرانسی از ماجراهای یک برده جوان است که در راستا آزادی...

16 آذر 1398

آرتریت پسوریاتیک چیست؟ علائم آن را بشناسید

خبرنگاران: آرتریت پسوریاتیک می تواند سبب درد، التهاب و سفتی در مفاصل و اطراف آن ها بشود. این بیماری در واقع کسانی را گرفتار می نماید که در حال حاضر دچار عارضه پوستی پسوریازیس هستند.

15 آذر 1398

(تصاویر) عاشقانه های غلامپور و استراماچونی، غلامپور بگیرد استقلال قهرمان می گردد!

به گزارش ورزش سه، شیرین ترین برد فصل استقلال در شرایطی به انتها رسید که عکاس ورزش سه به جای تعقیب چهار گلزن استقلال در این مسابقه، در پی صحنه هایی بود که روی نیمکت استقلال رقم می خورد. وقتی بهزاد غلامپور بی محابا و سرمست از گلزنی جوانان استقلال به سمت...

14 آذر 1398

آزمون بین المللی سامفا دوم آذرماه 98 در دانشگاه سن پترزبورگ برگزار می شود

بنیاد سعدی با همکاری دانشگاه سن پترزبورگ روسیه، دوم آذرماه 98 آزمون بین المللی مهارت زبان فارسی را در این دانشگاه برگزار می کند.

13 آذر 1398

دومین جشنواره حقوق بشر آمریکایی با آثاری از 20 کشور برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، نشست خبری دومین همایش و جشنواره هنری بین المللی حقوق بشر آمریکایی صبح روز یکشنبه 11 تیرماه در سالن مرحوم فردی حوزه هنری برگزار گردید.

12 آذر 1398
تعداد: (80)