فرهنگ و هنر

جشنواره فردوس شناسی برگزار گردید

جشنواره فردوس شناسی با حضور فرماندار شهرستان، مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی و مسئولان شهرستان در محل بناهای تاریخی امامزادگان و موزه مردم شناسی فردوس برگزار گردید.

23 مهر 1398

2.5 میلیارد تومان خرج سفر و اقامت مهمانان جشنواره جهانی فیلم فجر

سازمان سینمایی وزارت ارشاد در ادامه سیاست شفاف سازی و در چارچوب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، جزئیات هزینه های سی وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر را منتشر کرد. بر اساس این اطلاعات، آخرین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر بیش از 9.5 میلیارد تومان خرج...

23 مهر 1398

موزه سیار سفیران صلح در تایباد

موزه سیار سفیران صلح با هدف سفر برای ترویج فرهنگ صلح و حفظ میراث فرهنگی به تایباد رسید.

15 مهر 1398

رونق برگزاری کنسرت در اماکن تاریخی ؛ سکوت میراث فرهنگی ادامه دارد ، از کمان کلهر در طاق بستان تا پرواز همای در نیاوران

برگزاری کنسرت های موسیقی در اماکن تاریخی در حال رونق دریافت است در حالی که میراث فرهنگی هیچ ضابطه ای برای این برنامه ها تدوین نکرده و شفاف سازی نیز نمی کند .

14 مهر 1398

بچه ها خلاقی که ناسا باید آن ها را استخدام کند!

خبرنگاران: هرگر نباید بچه ها را دست کم گرفت. بسیاری از چیز هایی که ما امروزه در حال استفاده از آن ها هستیم، توسط بچه ها اختراع شده اند. ترامپولین، کمد هایی که قفل آهن ربایی دارند، ماشین های اسباب بازی و بسیاری چیز های دیگر، توسط بچه ها اختراع شده اند. در...

9 مهر 1398

به بچه ها شلیک نکنید در انتظار سرمایه گذار، فیلمی با موضوع دفاع مقدس

سید سعید سیدزاده آخرین جزئیات فیلم به بچه ها شلیک نکنید را تشریح کرد.

7 مهر 1398

نشست مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان و روسای ادارات شهرستانی برگزار گردید

نشست مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان و روسای ادارات شهرستانی میراث فرهنگی و فلاح کهن معاون توسعه مدیریت، اتابک معاون گردشگری، بناوند معاون صنایع دستی و حسن زاده مسئول امور شهرستانهای اداره کل برگزار گردید.

5 مهر 1398

شورای برنامه ریزی در اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل تشکیل شد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تشکیل شورای برنامه ریزی و سیاست گذاری این اداره کل خبر داد.

4 مهر 1398

تصاویر اتاق سهراب سپهری در دل کویر ؛ دو ماهی قرمز و دو ماهی سیاه ، گنج های با ارزشی که در بنای پهلوی کرمان هم نشین شده اند

اتاق سهراب سپهری با وسایل شخصی این هنرمند در موزه صنعتی شهر کرمان بازسازی شده و اتاق آبی سهراب را در کرمان شکل داده است.

4 مهر 1398

پارک موضوعی لگولند دبی چه تفریحاتی دارد؟

معرفی پارک موضوعی لگولند دبیقرار بود مجموعه پارک موضوعی لگولند در سال 2011 در مجتمع دبی لند افتتاح گردد اما ساخت آن با تاخیر همراه شد. در نهایت مجموعه تفریحی پارک موضوعی لگولند دبی در سال 2016 در مجتمع پارک ها و تفریحات دبی افتتاح شد.پارک موضوعی لگولند مجموعه...

3 مهر 1398

بهترین اپلیکیشن های اتصال تلویزیون هوشمند به گوشی های اندرویدی

گوشی و تلویزیون های هوشمند با قابلیت جدیدی تحت عنوان smart mirroring/view قادر خواهند بود به راحتی با یکدیگر متصل شوند و امکان تبادل هم زمان محتوا، فیلم و تصاویر را برای کاربران به ارمغان بیاورند.

1 مهر 1398

مرمت 25 بنای تاریخی خراسان جنوبی در سال 97

به همت کارشناسان و هنرمندان خراسان جنوبی تعداد 25 بنای تاریخی استان با اعتباری بالغ بر 25میلیارد ریال در سال 97 مرمت شد.

31 شهریور 1398

همه چیز در مورد کارت گردشگری دبی

کارت گردشگری دبی امارات یکی از مجهزترین و با امکانات ترین سرزمین های دنیا است که با ورود به آن با لوکس ترین ساختمان ها و تجهیزات شهری روبرو خواهید شد. به همین دلیل دولت امارات جهت راحتی گردشگران و مسافران، کارت گردشگری را عرضه کرده تا با مقرون به صرفه...

29 شهریور 1398

برگزاری کارگاه آموزشی میراث ناملموس ویژه راهنمایان گردشگری هرمزگان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان از برگزاری کارگاه آموزشی میراث ناملموس ویژه راهنمایان گردشگری استان هرمزگان در موزه مردم شناسی خلیج فارس بندرعباس اطلاع داد.

29 شهریور 1398

بازی جدید Guilty Gear کل مجموعه را تغییر می دهد

هفته گذشته استودیو Arc System Works بالاخره قسمت جدید بازی Guilty Gear را به صورت رسمی معرفی کرد. سازندگان تنها اعلام کردند که روی قسمت بعدی مجموعه کار می کنند و قصد دارند در سال 2020 آن را منتشر کنند. به جز این موارد، در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از جمله نام یا حتی پلتفرم...

28 شهریور 1398

مرمت 3 اثر تاریخی در نیشابور در حال اجرا است

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور گفت: با تخصیص اعتباری معادل 4/5میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرمت، سامان دهی و استحکام بخشی آرامگاه های خیام، عطار و کاروانسرای شاه عباسی نیشابور در حال...

27 شهریور 1398

صدور پروانه فعالیت مجموعه داری راه لاجورد در خراسان رضوی

پروانه فعالیت مجموعه آثار ارزشمند نقاشی تحت عنوان راه لاجورد به مالکیت فریدالله ادیب آیین از سوی اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور صادر شد.

25 شهریور 1398

2 حفار غیرمجاز در شهرستان کوثر دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از دستگیری دو حفار غیرمجاز در بخش مرکزی شهرستان کوثر اطلاع داد.

24 شهریور 1398

بازی بر سر هویت بنای تاریخی زندان اسکندر در یزد!

در حالی که بعضی زندان اسکندر را بنای قدیمی مدرسه ضیائیه می دانند و خواستار تغییر عنوان این بنای تاریخی هستند، این تفکر با استناد و شواهد تاریخی پذیرفتنی نیست.

23 شهریور 1398

اقامتگاه های دولتی، رقیب جدی هتل ها

در سال 97 میزان حضور گردشگران خارجی در کشور با رشد چشمگیر به 7.8 میلیون نفر رسیده که این رقم در سال 96 - 4.7 میلیون نفر بوده است.

22 شهریور 1398
تعداد: (38)