علم و تکنولوژی

باور داشتن به راز زندگی

یک سال قبل، مراسم شکرگزاری را در مزرعه دامداری برادرم، جایی که پدر پیرم در حال مرگ بود، گذراندم. دخترم آن به تازگی فهمیده بود حامله است. او و شوهرش تعطیلات را در کالیفرنیا گذرانده بودند. آنها یکشنبه

25 مهر 1400

جان تا جمال جانان در کتابی به قلم محمدرضا خالصی منتشر شد

یه گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، خالصی در مقدمه این کتاب نوشته است: عشق مقوله ای است هماره مجذوب کننده و دیریاب چنان چه گفته اند دریافتی، نایافتنی است و در گفته ها و شنیده ها نمی گنجد و دریایی ژرف و قعر ناپدید است. افسانه ها، داستان ها، اسطوره ها، شعرها،...

21 مهر 1400

طراحی و امکانات جدید رنو تالیسمان 2020

بعد از مدت ها تلاش و امتحان، رنو خاتمه مدل جدید سدان خود یعنی تالیسمان را به بازار ارائه کرد. تغییرات و بازنگری های ظاهری آن چندان نیست اما از نظر فناوری و تکنولوژی پیشرفت بسیار چشمگیری داشته است.

17 مهر 1400

خبرنگاران وزیر ارتباطات سه مرکز پخش ویروس کرونا را گفت

تهران-خبرنگاران-امروز در عصر فناوری و حکومت داده ها، راهی جز استفاده از آنها برای سیاست گذاری و پیشگیری باقی نمی ماند. وزیر ارتباطات گفت: بیمارستان ها، پمپ بنزین ها و سوپرمارکت ها اصلی ترین مراکز شیوع کرونا محسوب می شوند.

17 مهر 1400

جدیدترین روش تشخیص سرطان پروستات

پژوهشگران دانشگاه انگلیای شرقی یک روش جدید برای تشخیص سرطان پروستات توسعه داده اند که می تواند این سرطان را در مراحل اولیه شناسایی کند.

17 مهر 1400

دستگیری احتکارکنندگان مواد ضد عفونی و شوینده

مدیر کل تعزیرات حومتی استان گفت : با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) بازرسان تعزیرات حکومتی یک انبار احتکار مواد ضد عفونی و شوینده کشف و محترکان دستگیر شدند .

17 مهر 1400

خبرنگاران اطلاع رسانی و شفاف سازی سهم من در روزهای کرونایی است

سنندج - خبرنگاران - رییس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور گفت: در این روزها که بیش از چند هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و صدها نفر جان خود را از دست داده اند مردم به آگاهی دهی نیازمندند تا بتوانند در مقابل این بیماری در امان باشند پس سهم من...

17 مهر 1400

راهنمای خرید اینترنتی بیمه مسافرتی سامان، ملت و ایران

بیمه مسافرتی یکی از بیمه های اشخاص است که خطرات و خساراتی که در طول سفر برای افراد ایجاد می گردد را جبران می نماید.

17 مهر 1400

شماره جدید کهربای بهشتی منتشر شد

یازدهمین شماره کهربای بهشتی، نشریه انجمن علمی برق دانشگاه شهید بهشتی منتشر شد.

17 مهر 1400

3 روش برای آن که در واتساپ به خودتان پیغام بفرستید

در این مقاله سه روش ارسال پیغام به خود در واتساپ را با هم مرور می کنیم تا با این کار بتوانید روی واتساپ به عنوان یک فضای ذخیره سازی فایل و متن شخصی هم حساب باز کنید.

17 مهر 1400

شناسایی مجازی پزشکان با نقشه گوگل

گوگل قصد دارد به کاربران امکان دهد تا با استفاده از خدمات جستجو و نرم افزار نقشه این شرکت برای شناسایی پزشکان در دسترس به طور مجازی اقدام کنند.

17 مهر 1400

معاون سازمان زمین شناسی : گواهی کشف های سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی به بخش خصوصی واگذار می گردد

تهران (پانا) - دومین همایش بین المللی و نمایشگاه اکتشاف مواد معدنی با حضور مسئولان، صنعتگران، دست اندرکاران این صنعت و سخنرانان و نمایندگانی از کشورهای استرالیا، آلمان، چین، کانادا و امریکا از هشتم تا دهم بهمن در هتل المپیک تهران برگزار می گردد.

17 مهر 1400

ویژگی های توئیتر در سیستم عامل مک ارتقا می یابد

توئیتر به کاربران سیستم عامل مک اظهار داشت دیگر لازم نیست جدول زمانی نرم افزار این شبکه اجتماعی را برای دیدن آخرین توئیت ها به صورت دستی تنظیم نمایند.

17 مهر 1400

مرگبارترین اپیدمی های تاریخ بشر ، شپشی که یک ارتش را شکست داد!

اپیدمی ها یکی از دشمنان سرسخت، ماندگار و کشنده تاریخ بشر محسوب می شوند و جامعه بشری از گذشته تا به امروز مرتب با اپیدمی های متعددی روبرو شده و شاید هیچ جنگ و بلای طبیعی همچون سیل و زلزله به اندازه اپیدمی ها در جوامع بشری کشته برجای نگذاشته است.

17 مهر 1400

با ورزش ماهیچه های صورت جوان تر به نظر برسید

خراسان/ پیری پوست فرایند اجتناب ناپذیری است و پوست صورت هم از این قاعده مستثنا نیست. با توجه به نتایج به دست آمده از نتایج تمرین های منظم صورت در خانم ها بعد از 20 هفته، تعیین شد ورزش صورت باعث می گردد تا افراد سه سال جوان تر به نظر برسند، اما نکته اصلی این...

17 مهر 1400

فناورانه رنگ ها را تشخیص دهید

تشخیص رنگ های مختلف برای بعضی از افراد کمی سخت است، بر همین اساس است که شاید یک آرزوی جالب برای بعضی از افراد این باشد که بتوانند با یاری تکنولوژی رنگ ها را تشخیص دهند.

17 مهر 1400

تمدید یک ساله اعتبار کارت های بانکی

به گزارش خبرنگاران، داود محمدبیگی مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی با اشاره به نحوه تمدید کارت های بانکی گفت: مطابق با قوانین و دستورالعمل جدید بانک مرکزی، تمدید کارت بانکی در تمامی بانک های کشور با توجه به ضرورت صرفه جویی و استفاده صحیح از منابع...

17 مهر 1400

28 هزار مبتلا و 1400 فوتی؛ آمار کرونا در آمریکا طی بیست وچهار ساعت گذشته

برآوردهای آماری نشان می دهد شمار مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا با افزایش بیست وهشت هزار نفری طی یک روز گذشته، به بیش از یک میلیون ششصد و بیست هزار نفر رسیده است.

17 مهر 1400

تصویر آژانس بین المللی انرژی از آینده بازار جهانی انرژی در سال کرونایی

خبرنگاران : آژانس بین المللی انرژی تازه ترین گزارش خود را با عنوان سرمایه گذاری جهانی انرژی 2020 منتشر کرد.

17 مهر 1400

فراوری خط بریل در هوا

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، برای نابینایان که به خط بریل اتکا دارند، خواندن محتوای نمایشگرها و علائم در محیط های عمومی کاری چالش برانگیز است. اما سیستمی جدید می تواند این فرایند را ساده تر کند.

17 مهر 1400
تعداد: (449)