علم و تکنولوژی

مسابقات متالوگرافی برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مسابقه سراسری متالوگرافی یکی از 6 رویداد اتحادیه انجمن های علمی مهندسی مواد و متالورژی است که تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هرساله به میزبانی دانشگاه های مختلف برگزار می شود.

26 مهر 1398

رتبه نخست ایران میان 57 کشور اسلامی در رشد علمی

خبرنگاران: رییس دانشگاه تبریز گفت: امروزه کشورمان از نظر رشد علمی بین 57 کشور اسلامی رتبۀ اول را دارد و کشورهای ترکیه و مالزی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

25 مهر 1398

مردم با اهدای نمونه بزاق خود به بانک سلول های بنیادی کمک کنند

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از شهروندان درخواست کرد تا با اهدای نمونه بزاق خود به بانک سلول های بنیادی کمک کنند.

24 مهر 1398

2.5 میلیارد تومان خرج سفر و اقامت مهمانان جشنواره جهانی فیلم فجر

سازمان سینمایی وزارت ارشاد در ادامه سیاست شفاف سازی و در چارچوب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، جزئیات هزینه های سی وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر را منتشر کرد. بر اساس این اطلاعات، آخرین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر بیش از 9.5 میلیارد تومان خرج...

23 مهر 1398

پوشش ارتباطات ماهواره ای برای 1000 روستا فراهم شد

رئیس سازمان فضایی ایران از برقراری پوشش ارتباطات ماهواره ای 1000 روستا خبر داد و گفت: در مواقع بحران برای پایداری شبکه ارتباطی از ارتباطات ماهواره ای استفاده خواهیم کرد.

22 مهر 1398

برترین تصاویر پس زمینه (21 شهریور)

برترین تصاویر پس زمینه 21 شهریور را به وسیله صفحه دریچه فناوری خبرنگاران دریافت کنید.

19 مهر 1398

تشکیل کارگروه تعامل پذیری در شورای اجرایی فناوری اطلاعات

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت:کارگروه تعامل پذیری به منظور تعامل بین دستگاه های اجرایی در این شورا شکل گرفته است.

19 مهر 1398

فراوری هدفون بی سیم مترجم که با حرکات دست و صورت کنترل می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، گوشی های این هدفون ظاهری شبیه به تخم مرغ داشته و با قراردادن آنها بر روی گوش، این بخش از بدن به طور کامل پوشانده می گردد.

18 مهر 1398

رکورد زنی فضا پیمای مرموز

فضاپیمای X-37 B متعلق به نیروی هوایی آمریکا از هفتم سپتامبر 2017 میلادی مشغول مدار زدن دور زمین است. این هواپیمای فضایی اکنون رکورد 717 روز و 20 ساعت و 42 دقیقه پرواز در مدار زمین را ثبت نموده است.

15 مهر 1398

استفاده از سنگ های نیمه قیمتی نشان از پیشرفته بودن اهالی شهر سوخته دارد

استفاده از سنگ های نیمه قیمتی و وجود صنعت تراش این نوع سنگ ها در هزاره سوم پیش از میلاد در شهرسوخته سیستان نشان ازتمدن بالا و پیشرفته این منطقه دارد.

14 مهر 1398

شرکت اپل حامی اقتصادی اطفاء حریق جنگلهای آمازون خواهد شد

تیم کوک مدیرعامل اپل گفت که شرکت اپل در نظر دارد برای خاموش کردن هر چه زودتر آتش سوزی در آمازون یاری اقتصادی پرداخت کند.

9 مهر 1398

بچه ها خلاقی که ناسا باید آن ها را استخدام کند!

خبرنگاران: هرگر نباید بچه ها را دست کم گرفت. بسیاری از چیز هایی که ما امروزه در حال استفاده از آن ها هستیم، توسط بچه ها اختراع شده اند. ترامپولین، کمد هایی که قفل آهن ربایی دارند، ماشین های اسباب بازی و بسیاری چیز های دیگر، توسط بچه ها اختراع شده اند. در...

9 مهر 1398

توسعه شرکت های تعاونی دانش بنیان و نوآور در کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در جلسه ای که با حضور محمد کبیری، معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ البرز محمدی، مدیرکل تعاونی های تولیدی کشور؛ به همراه رضا نقی پور اصل، مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات...

3 مهر 1398

10 اپلیکیشن برتر کنترل والدین سال 2019

در عصری هستیم که دست هر کودک، دانش آموز و دانشجویی یک اسمارت فون یا تبلت است.

2 مهر 1398

بهترین اپلیکیشن های اتصال تلویزیون هوشمند به گوشی های اندرویدی

گوشی و تلویزیون های هوشمند با قابلیت جدیدی تحت عنوان smart mirroring/view قادر خواهند بود به راحتی با یکدیگر متصل شوند و امکان تبادل هم زمان محتوا، فیلم و تصاویر را برای کاربران به ارمغان بیاورند.

1 مهر 1398

همه چیز در مورد کارت گردشگری دبی

کارت گردشگری دبی امارات یکی از مجهزترین و با امکانات ترین سرزمین های دنیا است که با ورود به آن با لوکس ترین ساختمان ها و تجهیزات شهری روبرو خواهید شد. به همین دلیل دولت امارات جهت راحتی گردشگران و مسافران، کارت گردشگری را عرضه کرده تا با مقرون به صرفه...

29 شهریور 1398

تعامل مراکز آزمایشگاهی با یکدیگر توسعه می یابد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی فرد مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری درباره ضرورت ارتباط بین مراکز آزمایشگاهی گفت: برقراری ارتباط نزدیک بین مراکز آزمایشگاهی یکی از مسائل اصلی مطرح...

26 شهریور 1398

بازی بر سر هویت بنای تاریخی زندان اسکندر در یزد!

در حالی که بعضی زندان اسکندر را بنای قدیمی مدرسه ضیائیه می دانند و خواستار تغییر عنوان این بنای تاریخی هستند، این تفکر با استناد و شواهد تاریخی پذیرفتنی نیست.

23 شهریور 1398

دانشگاه جندی شاپور دزفول وارد عرصه فراوری فناوری شارژ بیسیم شد

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی جندی شاپور پس از انجام تحقیقات و نگارش مقالات معتبر پیروز به طراحی و ساخت دستگاه انتقال بی سیم جریان الکتریکی با راندمان بالای 90 درصد برای شارژ خودروهای الکتریکی شد.

20 شهریور 1398

تمرکز ایران کیش بر شیوه های جدید خدمات بسیار امیدوارکننده است

معاون فن آوری اطلاعات و عضو هیئت عامل بانک تجارت گفت: ایران کیش مجموعه ای چابک است که باید آن را جزو بازوهای بانک تجارت به ویژه در حوزه آی تی برشمریم.

12 شهریور 1398
تعداد: (37)