مقالات گردشگری

جشنواره فردوس شناسی برگزار گردید

جشنواره فردوس شناسی با حضور فرماندار شهرستان، مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی و مسئولان شهرستان در محل بناهای تاریخی امامزادگان و موزه مردم شناسی فردوس برگزار گردید.

23 مهر 1398

2.5 میلیارد تومان خرج سفر و اقامت مهمانان جشنواره جهانی فیلم فجر

سازمان سینمایی وزارت ارشاد در ادامه سیاست شفاف سازی و در چارچوب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، جزئیات هزینه های سی وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر را منتشر کرد. بر اساس این اطلاعات، آخرین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر بیش از 9.5 میلیارد تومان خرج...

23 مهر 1398

پسرفت تیراندازی ایران در بازیهای آسیایی، چرا چهره های نامدار رو به افول هستند؟

تیراندازی ایران با 19 نماینده در بازی های آسیایی 2018 شرکت کرد و تنها به یک مدال برنز رسید که تعداد مدال های این رشته نسبت به دو دوره قبل افت زیادی داشته است.

22 مهر 1398

مقابله حشد شعبی عراق با یک پهپاد ناشناس در صلاح الدین

حشد شعبی عراق از مقابله با یک پهپاد ناشناس در صلاح الدین اطلاع داد.

21 مهر 1398

بازگشایی مرز خسروی از 15 شهریور

وزیر کشور گفت: با هدف تسهیل در عبور و مرور زائران عتبات عالیات به ویژه در ایام اربعین مرز خسروی از فردا آدینه بازگشایی می گردد.

20 مهر 1398

برای واگذاری بناهای تاریخی باید فضای رقابتی ایجاد گردد

مدیرعامل صندوق احیا گفت: احیای شعار میراث فرهنگی برای نسل ها نیازمند ایجاد فضای رقابتی در فضای عمومی حاکم بر جامعه برای واگذاری بناهای تاریخی است.

19 مهر 1398

آمریکا با فروش 32 فروند جنگنده F35 به لهستان موافقت کرد

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام نمود با فروش 32 فروند جنگنده F35 ساخت شرکت لاکهید مارتین به ارزش 6.5 میلیارد دلار به لهستان موافقت نموده است.

17 مهر 1398

گزارش، پنج تحول مهم در پنجمین سال جنگ یمن؛ اثربخشی راهبرد مقاومت

جنگ علیه یمن در حالی پنجمین سال خود را پشت سر می گذارد، که صحنه میدانی این کشور با توجه به جنگ و درگیری میان گروه های مزدور عربستان و امارات و مقاومت فعال انصارالله و متحدانش و پیشرفت آنها در زمینه دفاعی و نظامی کاملا معادلات را برهم زده است.

16 مهر 1398

موزه سیار سفیران صلح در تایباد

موزه سیار سفیران صلح با هدف سفر برای ترویج فرهنگ صلح و حفظ میراث فرهنگی به تایباد رسید.

15 مهر 1398

رکورد زنی فضا پیمای مرموز

فضاپیمای X-37 B متعلق به نیروی هوایی آمریکا از هفتم سپتامبر 2017 میلادی مشغول مدار زدن دور زمین است. این هواپیمای فضایی اکنون رکورد 717 روز و 20 ساعت و 42 دقیقه پرواز در مدار زمین را ثبت نموده است.

15 مهر 1398

استفاده از سنگ های نیمه قیمتی نشان از پیشرفته بودن اهالی شهر سوخته دارد

استفاده از سنگ های نیمه قیمتی و وجود صنعت تراش این نوع سنگ ها در هزاره سوم پیش از میلاد در شهرسوخته سیستان نشان ازتمدن بالا و پیشرفته این منطقه دارد.

14 مهر 1398

رونق برگزاری کنسرت در اماکن تاریخی ؛ سکوت میراث فرهنگی ادامه دارد ، از کمان کلهر در طاق بستان تا پرواز همای در نیاوران

برگزاری کنسرت های موسیقی در اماکن تاریخی در حال رونق دریافت است در حالی که میراث فرهنگی هیچ ضابطه ای برای این برنامه ها تدوین نکرده و شفاف سازی نیز نمی کند .

14 مهر 1398

بچه ها خلاقی که ناسا باید آن ها را استخدام کند!

خبرنگاران: هرگر نباید بچه ها را دست کم گرفت. بسیاری از چیز هایی که ما امروزه در حال استفاده از آن ها هستیم، توسط بچه ها اختراع شده اند. ترامپولین، کمد هایی که قفل آهن ربایی دارند، ماشین های اسباب بازی و بسیاری چیز های دیگر، توسط بچه ها اختراع شده اند. در...

9 مهر 1398

طرح یک شرکت آمریکایی برای رهایی از معضل تنگی صندلی های وسط هواپیما

صندلی های میانی هواپیما بدترین مکان برای نشستن مسافران هستند؛ به همین منظور یک شرکت استارت آپ در کلرادو ایالات متحده طرحی برای بهتر شدن وضعیت مسافران صندلی های میانی ابداع کرده است.

8 مهر 1398

نشست مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان و روسای ادارات شهرستانی برگزار گردید

نشست مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان و روسای ادارات شهرستانی میراث فرهنگی و فلاح کهن معاون توسعه مدیریت، اتابک معاون گردشگری، بناوند معاون صنایع دستی و حسن زاده مسئول امور شهرستانهای اداره کل برگزار گردید.

5 مهر 1398

شورای برنامه ریزی در اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل تشکیل شد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تشکیل شورای برنامه ریزی و سیاست گذاری این اداره کل خبر داد.

4 مهر 1398

تصاویر اتاق سهراب سپهری در دل کویر ؛ دو ماهی قرمز و دو ماهی سیاه ، گنج های با ارزشی که در بنای پهلوی کرمان هم نشین شده اند

اتاق سهراب سپهری با وسایل شخصی این هنرمند در موزه صنعتی شهر کرمان بازسازی شده و اتاق آبی سهراب را در کرمان شکل داده است.

4 مهر 1398

پارک موضوعی لگولند دبی چه تفریحاتی دارد؟

معرفی پارک موضوعی لگولند دبیقرار بود مجموعه پارک موضوعی لگولند در سال 2011 در مجتمع دبی لند افتتاح گردد اما ساخت آن با تاخیر همراه شد. در نهایت مجموعه تفریحی پارک موضوعی لگولند دبی در سال 2016 در مجتمع پارک ها و تفریحات دبی افتتاح شد.پارک موضوعی لگولند مجموعه...

3 مهر 1398

کهنه قلعه مشگین شهر کاوش می شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: با اتمام مراحل اخذ مجوز، کهنه قلعه مشگین شهر تا انتها تابستان کاوش خواهد شد.

1 مهر 1398

مرمت 25 بنای تاریخی خراسان جنوبی در سال 97

به همت کارشناسان و هنرمندان خراسان جنوبی تعداد 25 بنای تاریخی استان با اعتباری بالغ بر 25میلیارد ریال در سال 97 مرمت شد.

31 شهریور 1398
تعداد: (49)