شکایت مالکان اصلی 4 محموله سوختی که آمریکا مصادره کرد

به گزارش انوار بلاگ، مالکان اماراتی و عمانی 4 محموله سوخت منتسب به ایران که ماه گذشته توسط آمریکا مصادره شد، با شکایت به دادگاه نسبت به کنترل این محموله ها ادعای حق کردند. لازم به ذکر است رئیس دفتر رئیس جمهور در این رابطه گفته بود، کشتی ها برای ما نیست.

شکایت مالکان اصلی 4 محموله سوختی که آمریکا مصادره کرد

به گزارش گروه اقتصادی انوار بلاگ، بنا بر اعلام دادگاهی که در آن تشکیل پفراینده اجرا شده است، مالکان 4 محموله سوخت منتسب به ایران که ماه گذشته توسط مقامات آمریکایی مصادره شد، با شکایت به دادگاه نسبت به کنترل این محموله ها ادعای حق کردند.

وزارت دادگستری آمریکا ماه گذشته اظهار داشت 1.116 میلیون بشکه سوخت به مقصد ونزوئلا را توقیف نموده است.

صنایع نفت ایران و ونزوئلا، هردو تحت تحریم های آمریکا قرار دارند و ایران در اوایل امسال با ارسال محموله های بنزین به ونزوئلا، تحریم های این کشور را به چالش کشید.

دادگاه منطقه ای کلمبیا اظهار داشت شرکت بین المللی مبین امارات خود را مالک محموله های نفتکش های بلا و برینگ اعلام نموده است. شرکت عمان فیول مستقر در انگلیس نیز اظهار داشت محموله های داخل نفتکش های پاندی و لونا به این شرکت تعلق داشته است. شرکت سوهار فیول عمان نیز مالکیت بخشی از محموله داخل نفتکش لونا را قبول نموده است.

این شرکت ها اظهار داشتند که محموله ها را در حال حرکت به شرکت سیتی انرژی FZC امارات فروخته اند اما دریافت پول مشروط به تحویل محموله ها بود که توقیف آنها این فرایند را مختل کرد.

بنا بر درخواست این شرکت ها از دادگاه، شرکت های مدعی مبین، عمان فیول و سوهار فیول در این قراردادها سهم اقتصادی دارند و مالکیت و کنترل این محموله ها حق بدیهی آنهاست.

این شرکت ها همچنین ادعای ارسال این محموله ها به ونزوئلا را رد نموده اند.

این شرکت ها خطاب به دادگاه نوشته اند: در زمان توقیف، محموله ها در حال ارسال به ترینیداد برای فروش به پرو و کلمبیا بوده اند.

ونزوئلا یک مرز دریایی مشترک با ترینیداد و توباگو و یک مرز زمینی مشترک با کلمبیا دارد.

به گزارش فارس، چندی پیش، آمریکا محموله های 4 نفتکش را با اتهام اینکه این محموله ها متعلق به ایران است و به مقصد ونزوئلا ارسال شده توقیف کرد و به سواحل خود برد.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در این رابطه گفته بود، کشتی ها و پرچم آن برای ما نیست.

وی اضافه نمود: محموله این کشتی ها فروخته شده و پول آن هم گرفته شده است. به هر صورت نفت در آب های بین المللی و درجا های مختلف در حال خرید و فروش است، اما این که ممکن است سوخت ایران باشد ما سوختی که می فروشیم و پول آن را می گیریم دنبال نمی کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5731

به "شکایت مالکان اصلی 4 محموله سوختی که آمریکا مصادره کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت مالکان اصلی 4 محموله سوختی که آمریکا مصادره کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید