اخبار اقتصادی

تاریخ اندیشه ایجاد گورستانی اختصاصی برای مفاخر ایران

به گزارش خبرنگاران ، کتاب اخبار و اسناد قمرالملوک وزیری در مطبوعات دوران قاجار تا عصر حاضر و آرشیو اسناد ملی در بهار امسال (1399) به کوشش مهدی نورمحمدی با شمارگان 500 نسخه، 336 صفحه و بهای 75 هزار تومان توسط انتشارات موسسه فرهنگی - هنری ماهور منتشر شد. این کتاب...

5 آبان 1399

خبرنگاران گفت وگوی وزرای خارجه روسیه و ترکیه درباره قره باغ

مسکو- خبرنگاران- وزیران امور خارجه روسیه و ترکیه در گفت وگویی تلفنی که چندمین مکالمه آنها در یک هفته اخیر است، درباره آخرین شرایط منطقه قره باغ و وضع آتش بس در این منطقه مذاکره و گفتگو کردند.

2 آبان 1399

بازگشت امید به بورس؟، شنبه حقوقی ها

خبرنگاران : برای سهامداران بورس مشخص شده است که حمایت دولت و در ادامه حقوقی ها دلیل مطمئنی برای بازگشت بازار سهام به فرایند صعودی نیست.

30 مهر 1399

از خانواده تا سلطه فرهنگ شفاهی، نقش مطالعه در احقاق مطالبات زنان

به گزارش خبرنگاران پردیس سیاسی: مطالعه و کتابخوانی به عنوان یک عادت فرهنگی در جامعه ای به جامعه دیگر تفاوت دارد. اما ریشه های این تفاوت را باید در کجا جست و جو کرد؟ چرا مدام این جمله را می شنویم که ایرانیان عادت به مطالعه ندارند و علت کم بودن مطالعه به...

29 مهر 1399

حاشیه های توئیتری بورس ، شایعه تمدید پذیره نویسی پالایشی یکم

به گزارش خبرنگاران، امروز با آغاز بازار شاخص کل 1.5 درصد رشد کرد اما در ادامه فرایند بازار از این رشد کاسته شد و رشد شاخص کل به نیم درصد رسید. همچنین به خاطر حمایت حقوقی های بازار سهام سهم های شاخص ساز مثبت بودند اما کلیت بازار و شاخص هم وزن منفی بودند.

28 مهر 1399

جزییات پرداختی کمیته ملی المپیک به فدراسیون های ورزشی

بودجه پرداختی به فدراسیون های ورزشی توسط کمیته ملی المپیک به 50 درصد رسید.

27 مهر 1399

شکایت مالکان اصلی 4 محموله سوختی که آمریکا مصادره کرد

مالکان اماراتی و عمانی 4 محموله سوخت منتسب به ایران که ماه گذشته توسط آمریکا مصادره شد، با شکایت به دادگاه نسبت به کنترل این محموله ها ادعای حق کردند. لازم به ذکر است رئیس دفتر رئیس جمهور در این رابطه گفته بود، کشتی ها برای ما نیست.

26 مهر 1399

همه چیز درباره رشته گرایش های مدیریت، گسترده ترین حوزه اشتغال مربوط به کدام رشته است؟

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قم رشته مدیریت را دارای گسترده ترین حوزه اشتغال دانست و گفت: فارغ التحصیلان این رشته اگر در طول تحصیل به خوبی مطالعه و تحقیق کرده و فرد کارآمدی باشند، بیکار نخواهند ماند.

25 مهر 1399

سفیر انگلیس: هدف لندن از برگزیت دستیابی به سیاست مالی مستقل است، انتقاد از رفتارهای ناعادلانه اروپا

سفیر انگلیس در آلمان ضمن هشدار درباره عواقب وقوع برگزیت سخت و انتقاد از رفتارها و درخواست های ناعادلانه اروپا، هدف لندن از مذاکرات در این باره را دستیابی به یک سیاست مالی مستقل دانست.

23 مهر 1399

شبکه سازی و نهادینه کردن مدیریت مقصد از وظایف خوشه گردشگری

خبرنگاران/یزد خوشه گردشگری به عنوان هفتمن خوشه اولویت دار استان یزد کوشش دارد با افزایش هم افزایی و بالابردن نرخ مشارکت کلیه ذی نفعان صنعت گردشگری، به توسعه فضای کسب و کار در این صنعت یاری کند و در این راستا دستیابی به مدیریت مقصد می تواند بزرگترین دستاورد...

22 مهر 1399

خبرنگاران وزیر امور خارجه عراق از گفت وگوهای راهبردی با همسایگان اطلاع داد

بغداد - خبرنگاران - وزیر امور خارجه عراق در سخنانی در اندیشکده صلح آمریکا تاکید نمود که عراق درصدد تکرار تجربه گفت وگوهای راهبردی با آمریکا با همه همسایگانش است.

20 مهر 1399

مشاور ترامپ: کارمان هنوز تمام نشده است

مشاور امنیت ملی کاخ سفید به شکست آمریکا در تصویب پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران واکنش نشان داد.

19 مهر 1399

هشدار پلیس فتا به تازه واردهای بورس

به گزارش خبرنگاران، علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا، با اشاره به افزایش تمایل شهروندان به حضور در بازار سرمایه و بورس اظهارکرد: یکی از الزامات ورود به بازار بورس ثبت نام در سامانه سجام است. از همین رو متاسفانه برخی...

17 مهر 1399

سرانجام عصر امپراتوری مسکن در ایران

محمد مهدی حاتمی؛ برای بسیاری از ایرانی هایی که تجربه تورم ساختاری در طول نیم قرن اخیر، بخش عمده رابطه آن ها با شاخص های اقتصاد کلان را شکل می دهد، پناه بردن به مسکن به عنوان راه حلی برای جلوگیری از افت ارزش دارایی ها عجیب به نظر نمی رسد. اما آیا ممکن است...

16 مهر 1399

استقبال سازمان ملل از پیشنهاد پوتین برای کاهش اختلافات در شورای امنیت

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد که این سازمان از پیشنهاد رئیس جمهور روسیه مبنی بر برگزاری یک نشست مجازی میان سران اعضای دائم شورای امنیت با مشارکت سران ایران و آلمان به منظور کاهش اختلافات بر سر مسئله تحریم تسلیحاتی علیه ایران استقبال می...

14 مهر 1399

کتابخانه های سیار کتاب ها را به کتابخوان های روستایی می رسانند

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: با همکاری سپاه صاحب الامر(عج) قزوین اقدام به ساخت کتابخانه های سیار کردیم که این کتابخانه ها کتاب ها را به اهالی کتابخوان روستاهای محروم می رسانند.

10 مهر 1399

هزار ساختمان دوستدار دوچرخه در تهران

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در بخشنامه ای همه ادارات زیرمجموعه شهرداری را مکلف نموده است فضایی را در ساختمان های خود برای پارک دوچرخه ها اختصاص دهند.

10 مهر 1399

تحقیقات دادستان های نیویورک درباره فعالیت های تجاری مشکوک ترامپ

دادستان های نیویورک مقام های دویچه بانک را احضار کردند تا تحقیقات درباره فعالیت های تجاری دونالد ترامپ را ادامه دهند.

9 مهر 1399

شوخی های توییتری با هسته معاملاتی بورس ، پیامِ هسته معاملات؛ هستم ولی خستم

به گزارش خبرنگاران، اختلال در هسته معاملاتی بورس موضوع تازه ای نیست و چند وقتی می شود که این مشکل عواقب و پیامدهای سنگینی برای سهامداران داشته و طبق گفته ها و شکایت های سهامداران این مسائل ضرر و زیان بسیاری برای اهالی بورس به بار آورده است.

5 مهر 1399

خبرنگاران کم کاری درخوزستان درقبال آسیب دیدگان شغلی از کرونا با وجود حمایت دولت

اهواز - خبرنگاران - دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان گفت: دولت کوشش دارد تا از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا حمایت اقتصادی کند اما این اقدام تحت تاثیر کم کاری انجام شده از سوی بعضی دستگاه های اجرایی خوزستان قرار گرفته است.

4 مهر 1399
تعداد: (283)