سلامتی و پزشکی

سقوط معمایی پدر خانواده از پشت بام خانه

پسر جوان که یک ماه قبل به دلیل اختلافات خانوادگی دست پدرش را شکسته بود در برابر اتهام قتل نهاده شد.

2 اسفند 1398

کویت وارد محدوده ممنوعه ایران شد

یک رسانه عرب زبان با اشاره به به میزبانی کویت از یک هیات ضد ایرانی آنرا اقدامی خطرناک به ویژه با توجه به توان دفاعی و نظامی این کشور قلمداد نموده است.

1 اسفند 1398

گردشگری در کارتون های نوستالژیک - از میتی کومان تا دور جهان در 80 روز (قسمت دوم)

گردشگری، سفر و تفریح، موضوعی جذاب و جالبی برای خلق داستان ها، روایت ها، فیلم ها و حتی مستندهای گوناگونی در قرن های مختلف بوده است. این مسئله حتی در جهانی انیمیشن و کارتون سازی نیز، نمود عینی پیدا نموده و شاهد ساخت مجموعه های تلویزیونی کارتونی جالبی...

26 بهمن 1398

آیا چربی بر ریه هم اثر می گذارد؟

بسیاری از این امر مطلع هستند که چربی می تواند در رگ ها رسوب نموده و باعث افزایش بیماری های قلبی گردد. اما دانشمندان به تازگی شواهدی از گرفتگی های مشابه رگ ها در ریه ها پیدا نموده اند که ممکن است باعث ایجاد آسم گردد.

25 بهمن 1398

بیانیه جامعه هتلداران درباره مهمان نوازی از گردشگران چینی

جامعه هتلداران ایران به دنبال شیوع جهانی ویروس کرونا، از هتلداران درخواست کرد: مانند همواره این بحران را مدیریت نموده و با استفاده از روش های غیرمحسوس، به شکلی که اتباع خارجی را آزرده خاطر نکند، فرهنگ مهمان نوازی ایرانی را به رخ جهانیان بکشند....

24 بهمن 1398

طراحی سیستم تحریک عمقی غیرتهاجمی مغز از سوی محققان ایرانی

محققان در دانشگاه صنعتی اصفهان با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی پیروز به طراحی یک سیستم تحریک عمقی غیرتهاجمی مغز شدند.

22 بهمن 1398

انتصاب قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ

قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با حکم سرپرست توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و رئیس این ستاد منصوب شد.

22 بهمن 1398

برخورد 69 دستگاه خودرو در ویرجینیا آمریکا ، دهها تن زخمی شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، پلیس ایالت ویرجینیا آمریکا اظهار داشت که صبح یکشنبه در یک تصادف زنجیره ای در بزرگراه بین ایالتی شماره 64 در شرق ایالت ویرجینیا 69 دستگاه خودرو و کامیون با یکدیگر برخورد کردند.

21 بهمن 1398

برگزاری اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر سنندج ویژه نوروز 99

اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر سنندج با حضور اعضای دائمی ستاد، روز سه شنبه 8 بهمن 98 به ریاست منصور مولانایی، معاون عمرانی فرماندار برگزار گردید.

20 بهمن 1398

گاز رادون مهمان ناخوانده خانه ها

مدیر برنامه بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت، تنفس گاز رادون در افراد غیر سیگاری را اولین عامل موثر در بروز سرطان ریه خواند و گفت: گاز رادون به طور معمول آلوده کننده هوای آزاد نیست و موضوعی که می تواند سبب نگرانی باشد، تجمع گاز رادون در اماکن سر بسته مانند...

20 بهمن 1398

معین تکلیف 70 نفر از ایرانیان مقیم چین

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پیغام توئیتری اعلام نمود که در نامه وزیر بهداشت خطاب به معاون اول رییس جمهور درباره توقف پروازها از چین، اعلام شده که بیش از70 نفر از هموطنان و دانشجویان ایرانی مقیم ووهان چین، با تمهیدات ویژه و تحت...

18 بهمن 1398

سرماخوردگی را در همان ساعات اول سرکوب کنید!

خبرنگاران: یک روز حالتان خوب است و روز بعد با آبریزی بینی و گلو درد از خواب بیدار می شوید، انگار یک تکه شیشه قورت داده اید! در زمانی از سال به سر می بریم که سرماخوردگی بیشترین شیوع را دارد. بیشتر ما هر سال یک تا سه بار دچار سرماخوردگی می شویم که معمولا در...

6 بهمن 1398

نواز شریف به آمریکا منتقل می گردد

نواز شریف احتمالا 16 دسامبر (25 آذر) برای درمان پزشکی به آمریکا می رود.

6 بهمن 1398

اُمگا3 ریسک سرطان پروستات را افزایش نمی دهد

اُمگا3 یک چربی مهم و با فواید متعددی برای سلامت بوده که برای سلامت قلب مفید است.

1 بهمن 1398

رضایی: مشکل مصدومیتم را یک پزشک ایرانی برطرف کرد، چرا نباید به کلوب بروژ برگردم؟!

کاوه رضایی، مهاجم ایرانی تیم فوتبال شارلوا اعلام نمود مصدومیتش در کلوب بروژ را سرانجام یک پزشک ایرانی برطرف کرده است.

30 دی 1398

هشدار مهم وزارت بهداشت به تهرانی ها

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: میانگین شاخص کیفی هوای تهران طی 24 ساعت گذشته به عدد. 157 رسیده است که در محدوده ناسالم برای تمام گروه ها است.

24 دی 1398

افزایش مرگ ومیر ناشی از بیماری های روانی ، خطر مرگ زودرس سه برابر بیشتر است

محققان در پژوهشی مرگ ومیرهای ناشی از بیماری های روانی را در سال های 1390 تا 1396 آنالیز نموده اند. نتایج این مطالعات نشان می دهد طی این دوره میزان مرگ ومیر ناشی از بیماری های روانی افزایش یافته و این افزایش در مردان بیش از زنان بوده است.

20 دی 1398

راه چاره اصلی ارتقای دنیا اسلام بهره مندی از سرمایه های جوان است

رئیس شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی (ص) گفت: راه چاره اصلی ارتقا و خیزش دوباره دنیا اسلام، بهره مندی از سرمایه های خلاق و مناسب جوانان است.

13 دی 1398

فیلم هزارتو از بیداد دروغ و ریا در جامعه می گوید

شک ندارم آن هایی که پرده روی مسائل خود کشیدند روزی برملا می شوند ولی عملا ترکش های چنین اتفاقی که به اطرافیان اصابت می نماید سخت و ناگوار است. قصه هزار تو قصه روز انفجار است که پرده حرمت و حیا برداشته شده است.

11 دی 1398

دانشجوی دانشگاه حکیم سبزواری راهکاری برای پیش بینی وقوع بیماری صرع پیدا کرد

دانشجوی دانشگاه حکیم سبزواری در همکاری مشترک با محققان دانشگاه آلمانی Otto-von-Guericke-Universität ایده جدیدی برای پیش بینی وقوع تشنج ارائه کرد.

10 دی 1398
تعداد: (71)