معاون سازمان انرژی اتمی: در تعویض سوخت و نگهداری نیروگاه اتمی بوشهر از حداکثر ظرفیت داخلی استفاده شده است

به گزارش انوار بلاگ، معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرعامل شرکت فراوری و توسعه انرژی اتمی گفت که در تعویض سوخت و نگهداری نیروگاه اتمی بوشهر از حداکثر ظرفیت داخلی استفاده شده است.

معاون سازمان انرژی اتمی: در تعویض سوخت و نگهداری نیروگاه اتمی بوشهر از حداکثر ظرفیت داخلی استفاده شده است

به گزارش حوزه سیاست خارجی انوار بلاگ و به نقل از دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، دکتر محمد احمدیان، معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرعامل شرکت فراوری و توسعه انرژی اتمی خبر از تعویض سوخت و انجام تعمیر و نگهداری دوره ای نیروگاه اتمی بوشهر داد و گفت: تعمیرات برنامه ریزی شده و تعویض سوخت واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر که از تاریخ هفتم اسفند 1397 شروعشده بود با کوشش بی وقفه کارکنان این نیروگاه و شرکت های همکار، چند روز زودتر از برنامه پیش بینی شده به اتمام رسید و در ساعت 23 روز نهم اردیبهشت ماه این نیروگاه با اتصال مجدد به شبکه سراسری برق کشور، فراوری خود را از سر گرفت.

دکتر احمدیان تأکید کرد: در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت های داخلی، تعداد قابل توجهی از شرکت های ایرانی فعال در تعمیرات نیروگاه های برق در این برنامه مشارکت داشتند. تأمین بخش هائی از قطعات یدکی و فعالیت های تعمیراتی نیز توسط پیمانکار روس صورت گرفته است.

وی توضیح داد: در صورت تأمین منابع اقتصادی لازم، بخش قابل توجهی از قطعات یدکی موردنیاز را می توانیم در داخل بسازیم که درنتیجه این کار هزینه های ارزی تعمیرات نیروگاه کاهش قابل ملاحظه ای خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت فراوری و توسعه انرژی اتمی گفت: سازمان انرژی اتمی ایران از تدابیر ویژه دولت و کوشش تمامی شرکت های همکار که منجر به این موفقیت شد، قدردانی می کند.

دکتر احمدیان در ارتباط با فعالیت های تنها نیروگاه برق اتمی خاورمیانه از ابتدای راه اندازی تاکنون، گفت: بهره برداری تجاری از واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر از مهرماه 1392 شروع شد و این نیروگاه تاکنون بیش از سی وپنج میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی فراوری نموده است. با فعالیت این نیروگاه تاکنون از انتشار بیش از 32 میلیون تن انواع آلاینده های زیست محیطی جلوگیری و در مصرف حدود 56 میلیون بشکه معادل نفت خام و یا حدود نه و نیم میلیارد مترمکعب گاز طبیعی صرفه جوئی شده است. نیروگاه اتمی بوشهر دو و دودهم درصد از کل انرژی الکتریکی کشور در سال 1397 را تأمین نموده است و در این سال ضریب بار آن حدود 83 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 36

به "معاون سازمان انرژی اتمی: در تعویض سوخت و نگهداری نیروگاه اتمی بوشهر از حداکثر ظرفیت داخلی استفاده شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون سازمان انرژی اتمی: در تعویض سوخت و نگهداری نیروگاه اتمی بوشهر از حداکثر ظرفیت داخلی استفاده شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید