پوتین: هکرهای روسیه در امور داخلی آمریکا دخالت نکرده اند

به گزارش انوار بلاگ، رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس مطبوعاتی سالانه خود، با اشاره به انتظار خود از جو بایدن، تأکید کرد: هکرهای روسی هرگز به دونالد ترامپ در انتخابات قبلی یاری نکرده بودند و اکنون هم انتخابات و سایر امور داخلی آمریکا دخالت نکرده اند.

پوتین: هکرهای روسیه در امور داخلی آمریکا دخالت نکرده اند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، امروز پنج شنبه، در کنفرانس مطبوعاتی سالانه خود خاطرنشان کرد که هکرهای روسی در انتخابات آمریکا و یا در سایر امور داخلی این کشور، دخالت ننموده ا ند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

پوتین در پاسخ به سئوالی در این باره گفت، هکرهای روسی در امور داخلی ایالات متحده دخالت ننموده و به انتخاب دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی این کشور هم یاریی نکردند. وی سئوال خبرنگار که پرسیده بود،چرا هکرهای روسی این بار به انتخاب ترامپ در انتخابات یاری نکردند؟ را تکرار کرد و اضافه نمود: من معتقدم که این سئوال از طرف خود شما نیست، بلکه یک سئوال تحریک آمیز است. هکرهای روسی هرگز به رئیس جمهور فعلی ایالات متحده در انتخابات قبلی یاری ننموده بودند و بطور کلی در امور داخلی این قدرت عظیم (آمریکا) دخالت ننموده ا ند.

پوتین همچنین یادآور شد که انتظار دارد جو بایدن با تجربه خود، مسائل موجود در روابط با فدراسیون روسیه را درک نموده و در حل آنها مشارکت کند.

وی گفت: شخصاً انتظار دارد که دست کم بعضی از مسائل کنونی در روابط بین روسیه و ایالات متحده در دولت جو بایدن حل و فصل گردد. ما بر این عقیده هستیم که رئیس جمهوری تازه انتخاب شده ایالات متحده متوجه خواهد شد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است - او هم در عرصه سیاست داخلی و هم در سیاست خارجی سیاستمداری باتجربه است و انتظار داریم که همه مسائل بوجود آمده، یا حداقل بعضی از آنها، در دولت جدید آمریکا حل و فصل گردد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین هشدار داد که کوشش خواهد شد در فرایند برگزاری انتخابات دومای دولتی فدراسیون روسیه در سال 2021 دخالت گردد، ولی این کشور در حال آماده سازی خود برای این مسئله است و قادر خواهد بود به طور موثر در برابر این مداخلات مقاومت کند. البته به عقیده وی، این مقابله احتیاجمند شرایطی است که باید همه در ایجاد آن کوشش نمایند.

ولادیمیر پوتین در این کنفرانس مطبوعاتی همچنین خاطرنشان کرد که روسیه آغاز به کاهش وابستگی کشور به عرصه نفت و گاز نموده است. به گفته وی، در حال حاضر 70 درصد بودجه کشور دیگر با هزینه درآمد نفت و گاز تأمین نمی گردد. در عین حال، رئیس جمهور یاداور شد که وابستگی به بخش نفت و گاز هنوز هم وجود دارد و این وابستگی باید کاهش اساسی یابد.

شرایط ناوالنی برای قانونی کردن فعالیت سرویس های ویژه آمریکایی است

رئیس جمهوری روسیه همچنین خاطرنشان کرد که شرایط وبلاگ نویس آلکسی ناوالنی تنها با هدف قانونی شدن فعالیت سرویس های ویژه آمریکایی و این حادثه یک ترفند در مبارزات سیاسی است.

وی در پاسخ به سئوال مربوطه از سوی بعضی روزنامه نگاران خارجی درباره تحقیقات توسط The Insider, Bellingcat و CNN با مشارکت Der Spiegel که ادعا می گردد اسامی و عکس های افسران سرویس امنیت فدرال که در مسمومیت ناوالنی نقش داشته اند را بدست آورده اند، گفت: من بارها و بارها به این موضوع جواب داده و اکنون هم تکرار می کنم. ما به خوبی درک می کنیم که مسئله چیست - این قانونی شدن اقدامات سرویس های ویژه آمریکایی است. بیمار کلینیک برلین توسط سرویس ویژه حمایت می گردد. چه کسی او را مسموم خواهد نمود؟، چه کسی به او احتیاج دارد؟ اگر ما می خواستیم، این کار را تمام نموده بودیم.

ولادیمیر پوتین در این کنفرانس مطبوعاتی درباره دورنمای حل و فصل مناقشه دونباس و آینده روابط روسیه و اوکراین نیز صحبت کرد.

وی یادآور شد: چشم انداز روابط روسیه و اوکراین تا حدود زیادی به مقامات کی یف بستگی دارد. همه روسای جمهوری قبلی اوکراین هم با شعار سرانجام دادن به درگیری ها در دونباس و ایجاد روابط عادی با روسیه بر سر کار آمده بودند. اما وقتی به قدرت می رسند، بر دیدگاه اکثریت سیاستمداران اتکا می نمایند. وقتی به آنجا می رسند، تردید نموده و به نیروهای ملی گرایانه چشم می دوزند و این فرایند یخ می زند. ما در پاریس و در قالب گروه نرماندی، در مورد توقف درگیریها توافق کردیم و این توافقات در حال اجرا است. ولی در اقتصاد، حوزه اجتماعی و قوانین سیاسی هیچ اقدامی انجام نشده است.

به گفته وی، حل و فصل مناقشه در دونباس قطعاً تحقق خواهد شد، ولی زمان حل آن به اقدامات طرف اوکراینی بستگی دارد. البته، مسکو به حمایت خود از مردم غیرنظامی ساکن منطقه دونباس ادامه خواهد داد.

خط لوله جریان شمالی-2 به نفع اروپا و به خصوص آلمان است

رئیس جمهور روسیه همچنین ابراز اطمینان کرد که پروژه ساخت خط لوله گاز جریان شمالی-2 از نظر مالی برای اروپا و به ویژه برای آلمان سودآور است. وی گفت: این پروژه برای اقتصاد اروپا به طور کلی و به طور خاص برای آلمان مفید است. گزینه دیگر خرید گرانترین منبع انرژی اولیه است - یعنی گاز مایع آمریکایی با قیمت 20 درصد بیشتر از گاز طبیعی روسیه. این به معنای کاهش رقابت اقتصاد آلمان و افزایش قیمت برای خانواده های آلمانی است. این موارد واضح است. شما احتیاجی ندارد کارشناس گاز یا اقتصاددان باشید تا این مسئله را درک کنید. این خط لوله به نفع منافع ملی اروپا و آلمان است.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که دولت جدید آمریکا و در راس آن رئیس جمهور منتخب جو بایدن، به منافع اروپا که در این طرح ساخت خط لوله گاز مشارکت دارد، احترام بگذارد.

ارتش روسیه، یکی از موثرترین ارتش های دنیا است

ولادیمیر پوتین با تأکید بر اینکه ارتش روسیه امروزه یکی از موثرترین ارتش های دنیا است، شرح داد: با توجه به شرایط ارتش در سال 1993 ، آیا ممکن بود بتوان در مورد مصون ماندن خاک فدراسیون روسیه صحبت کرد؟ شما می توانید در باره هر چیزی که می خواهید صحبت کنید. آیا ما می توانستیم از کشور دفاع کنیم؟ در چه صورت استفاده از بمب اتمی درست است؟ نیروهای مسلح متعارف ما تقریباً سقوط نموده بود. برای مبارزه با تروریسم بین المللی در قفقاز، 50 هزار نیروی توانا از سراسر کشور قابل جمع کردن نبود، تعداد ارتش بیش از یک میلیون نفر نمی شد. ولی اکنون اوضاع متفاوت است، اکنون حتی مخالفان ما اذعان دارند: بله، تعداد نیروهای نظامی ما کمتر است، اما بسیار موثرتر شده اند. ما امروزه یکی از موثرترین ارتش های دنیا را در روسیه داریم.

رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد که اجرای اهداف راهبردی پیش روی روسیه به تعویق نخواهد افتاد، اگرچه شیوع همه گیری، اصلاحات خاصی را در برنامه ها بوجودآورده است.

وی شرح داد، ویروس کرونا باعث شد بعضی برنامه ها، از جمله توسعه مراقبت های بهداشتی اولیه، در اولویت قرار بگیرند و ما برای حل سریع مسائل مربوط به مبارزه با عفونت ویروس کرونا به منابع بسیاری برای حمایت شهفرایندان کشور و حمایت از بخش های آسیب دیده اقتصاد احتیاج داشتیم.

پوتین همچنین گفت که رهبران کشورهای دیگر را هرگز به خوب و بد تقسیم نمی نماید، اما برای دستیابی به بهترین نتیجه برای فدراسیون روسیه با آنها همکاری می نماید.

پوتین همچنین گفت که هنوز تصمیم نگرفته که در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری آینده روسیه شرکت خواهد نمود، یا نه. او کار دولت کنونی به سرپرستی میخائیل میشوستین را موثر و رضایت بخش نامید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 7470

به "پوتین: هکرهای روسیه در امور داخلی آمریکا دخالت نکرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: هکرهای روسیه در امور داخلی آمریکا دخالت نکرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید