فرمان های بایدن برای لغو سیاست های درمانی ترامپ

به گزارش انوار بلاگ، رئیس جمهور آمریکا دو دستور اجرایی مرتبط با بحث مراقبت های بهداشتی را به منظور لغو سیاست های درمانی رئیس جمهور پیشین این کشور، به امضا رسانده است.

فرمان های بایدن برای لغو سیاست های درمانی ترامپ

به گزارش خبرنگاران از فارس، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه دو دستور اجرایی مرتبط با بحث بهداشت و درمانی امضا کرد.

به نوشته وبگاه خبری-تحلیلی هیل، بایدن این دستورات را به عنوان اقدامی ضروری به منظور جبران خسارات تحمیل شده از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا بر مسائل مرتبط با درمان و سلامت توصیف کرد.

بایدن یک دستور اجرایی را برای نهاد های فدرال در نظر گرفته تا آنها را مجاب کند زمان ویژه ثبت نام برای طرح مراقبت مقرون به صرفه یا برنامه بهداشت و سلامت اوباما را از تاریخ 15 فوریه تا 15 مه فراهم نمایند تا بدین روش با بیماری کووید 19 مقابله گردد و سیاست های کنونی که توسط دولت ترامپ اتخاذ شده اند باز نگری شوند؛ سیاست های ترامپ دسترسی به خدمات درمانی را محدود ساخته است.

بایدن روز پنجشنبه تأکید کرد که این دستورات اجرایی فقط برای لغو سیاست های دولت ترامپ و بازگرداندن سیاست های دولت اوباما صادر شده اند.

جو بایدن طی سه روز اول ریاست جمهوری خود 30 دستور اجرایی را امضا کرد که تنها 3 مورد کمتر از دستورهای اجرایی دونالد ترامپ طی صد روز اول کاری او بوده است.

پایگاه خبری هیل در این خصوص گزارش داد که بایدن دستور کار اجرایی خود را در هفته دوم ریاست جمهوری اش معین نموده است و میخواهد روی مساله مهاجرت، خدمات درمانی، حوزه های تغییرات اقلیمی، حقوق نژادی و بعضی مسائل دیگر تمرکز کند و در هر روز یک موضوع معین را دنبال خواهد نمود.

بایدن در اولین روز کاری خود به عنوان رئیس جمهور آمریکا، 17 دستور اجرایی با هدف باطل کردن اقدامات دونالد ترامپ امضا کرد.

از جمله مهمترین این دستورات اجرایی می توان به به لغو ممنوعیت مسافرتی و مهاجرتی از کشورهای دارای اکثریت مسلمان، بازگشت به توافق آب وهوایی پاریس، اجباری شدن استفاده از ماسک در مکان های عمومی و خاتمه شرایط اضطراری در مرز آمریکا-مکزیک، اشاره نمود.

طبق گزارش هیل، بعضی از دستورات اجرایی بایدن که هفته بعد امضا می گردد تکمیل نماینده دستورات اجرایی قبلی وی هستند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 8049

به "فرمان های بایدن برای لغو سیاست های درمانی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمان های بایدن برای لغو سیاست های درمانی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید