علت شکایت پلیس از شهرداری، جزئیات افزایش قیمت آب در تهران

به گزارش انوار بلاگ، رئیس شورای شهر تهران از انتظار برای اعلام رأی نهایی دیوان عدالت اداری در مورد اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد در پی شکایت پلیس اطلاع داد.

علت شکایت پلیس از شهرداری، جزئیات افزایش قیمت آب در تهران

به گزارش انوار بلاگ، محسن هاشمی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با اشاره به دستور جلسه امروز شورا با بیان اینکه افزایش نرخ آب بها در پایتخت برای مصرف نماینده های بالای 30 متر مکعب است و کسانی که کمتر مصرف نمایند میزان افزایش تعرفه ها برای آنها به صورت متوسط 10 درصد است گفت: دقت داشته باشید که تهران به 12 تصفیه خانه نیاز دارد. همچنین سیستم لوله کشی در پایتخت آنقدر کهنه است که هدر رفت آب 25 درصد است و از طرفی دیگر هنگام زلزله به سیستم آب اضطراری نیاز داریم و به همین دلایل تعرفه آب بها را افزایش دادیم.

وی با بیان اینکه آب بهای افزایش پیدا نموده برای اتمام پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد ادامه داد: بیشترین تغییرات افزایش آب بها مربوط به مناطق شمالی به خصوص مناطق یک تا سه است و مناطق جنوبی کمترین افزایش را شاهد خواهند بود.

هاشمی دراین باره که اگر دولت نسبت به این موضوع اعتراض کند چه می گردد؟ که گفت: بر اساس قانون ما مصوبه خود را به فرمانداری می فرستیم و اگر مغایرتی وجود داشته باشد به ما اعلام می نماید و اگر هر سازمان و نهادی در زمینه افزایش آب بها مخالف باشد ضمن اعلام مخالفت، می بایست یارانه مورد نظر را پرداخت کند تا شرکت آبفا و شهر تهران دچار خسارت نگردد.

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که دولت افزایش کمتری برای قیمت آب در نظر گرفته بود اما مبلغ در نظر گرفته شورا بیشتر است گفت: دولت می بایست یارانه مربوطه را بپردازد؛ ما جهت قانونی را طی می کنیم و همه مصوبات ما در هیأت تطبیق فرمانداری آنالیز می گردد.

هاشمی در خصوص ساماندهی مراکز علمی کاربردی شهرداری نیز با بیان این که طی سالهای گذشته تعداد این مراکز به 9 مورد رسیده و علی رغم آنکه این مراکز شهریه می گیرند اما شهرداری هم به آنها یارانه می دهد اضافه نمود: بعضی از رشته هایی که در این مراکز تدریس می گردد در سایر دانشگاه ها نیز موجود است و معتقدیم که این مراکز علمی کاربردی باید ساماندهی گردد که البته به علت ضیق وقت نتوانستیم به این موضوع بپردازیم و از آنجایی که می بایست ابعاد مختلف این ساماندهی آنالیز گردد و باید کمیسیون های مربوطه نظر خود را اعلام نمایند چرا که بیش از سه هزار دانشجو در این مراکز در حال تدریس اند که 58 درصد آنها افرادی هستند که کارمند شهرداری نیستند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر خاتمه شکایت پلیس از شهرداری گفت: در جلسه هم اندیشی یک شنبه این موضوع در حضور شهردار تهران آنالیز شد و تفاوت نگاه هایی میان شورا، شهرداری و پلیس وجود دارد و در حال حاضر سال جاری طرح زوج و فرد تغییر نموده و به عنوان محدوده کاهش آلودگی هوا شناخته می گردد و شکایت پلیس به دیوان عدالت اداری نیز وصول شده و قرار است همه نظراتمان را به دیوان عدالت اداری بفرستیم تا ابعاد مختلف این تصمیم گیری معین گردد و منتظر هستیم.

وی درباره انتقاد به اعضای شورا به نحوه انتصابات شهرداری نیز به شوخی گفت: پاسخ به این سوالات سخت است و من که سخنگوی همه اعضا نیستم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 35

به "علت شکایت پلیس از شهرداری، جزئیات افزایش قیمت آب در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت شکایت پلیس از شهرداری، جزئیات افزایش قیمت آب در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید