تلاش می کنیم برای ترم آینده، دانشگاه را آماده بازگشایی آموزش حضوری کنیم

به گزارش انوار بلاگ، سرپرست دانشگاه صنعتی شریف گفت: تلاش خواهیم کرد که ابتدای نیمسال بعد، دانشگاه را برای همه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای ازسرگیری آموزش حضوری بازگشایی کنیم و از ویژگی ها و خوبی های آموزش مجازی که در این 4 نیمسال کسب کرده ایم، استفاده خواهیم کرد. از طرفی، اگر دانشجویانی، به دلایلی نتوانند در کلاس حضور پیدا کنند، باید شرایط آنها را درک کنیم تا این افراد از امکانات آموزش مجازی استفاده کنند.

تلاش می کنیم برای ترم آینده، دانشگاه را آماده بازگشایی آموزش حضوری کنیم

دکتر رسول جلیلی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به مباحث آموزش مجازی در دوران کرونا و بازگشت به آموزش حضوری گفت: از سرگیری آموزش حضوری بعد از حدود دو سال و سپری شدن 4 نیمسال تحصیلی با آموزش مجازی، در همه دانشگاه های دنیا شرایط متفاوتی را ایجاد کرده و دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه صنعتی شریف نیز از این قائده مستثنی نیستند.

سرپرست دانشگاه صنعتی شریف در این رابطه ادامه داد: دانشجویان، دیگر بیش از این نمی توانند در خانه بمانند و از طرفی دیگر، دانشجویان نگران سلامتی خود هستند. بر این اساس در مسئله بازگشایی دانشگاه برای از سرگیری آموزش حضوری هم باید سلامتی دانشجویان مورد توجه قرار گیرد و هم سلامتی روحی و روانی آنها لحاظ شود.

وی اضافه نمود: تمهیداتی که برای بازگشت دانشجویان در نظر گرفته شده، با هدایت مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف، به همراه توصیه های وزارت علوم در این خصوص و در نظر گرفتن مشاوره هایی که با دانشگاه های دیگر اجرا شده، ارائه خواهد شد. در این راستا، تلاش خواهیم کرد از امکانات ورزشی دانشگاه، بیش از قبل استفاده کنیم.

همچنین، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه توجیه شده اند که با بازگشت دانشجویان، آستانه تحمل خود را بالاتر ببرند و آمادگی برخوردهایی متفاوت تر از دوران پیش از کرونا را داشته باشند.

دکتر جلیلی با بیان اینکه دانشجویانی داریم که هنوز دانشگاه را ندیده اند، اظهار داشت: بر این اساس، ما با جمعیتی روبه رو هستیم که 2 تا 3 برابر ورودی های هر سال هستند و باید علاوه بر آشنایی با دانشگاه، با فرآیندهای دانشگاه، اساتید دانشگاه و ادارات دانشگاه آشنا شود. در این راستا تلاش میکنیم که از نظر رفتارهای احتمال نگران کننده، کمترین تبعات را داشته باشیم و از طرفی دیگر تلاش کنیم که در فکر دانشجویان خاطرات و لحظات خوبی ایجاد کنیم تا اولین روزهای ازسرگیری آموزش حضوری به خوبی سپری کنند.

سرپرست دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به مسائل موجود برای از سرگیری آموزش حضوری شرح داد: در زمینه بازگشت دانشجویان به دانشگاه با مسائلی هم روبرو هستیم که می توان به رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های مربوط به استقرار دانشجویان ساکن شهرستان ها در خوابگاه اشاره کرد. چراکه دیگر نمیتوانیم مانند گذشته شاهد حضور پرتعداد دانشجویان در خوابگاه ها باشیم و باید این فشردگی را کاهش دهیم. بنابراین در این زمینه باید استانداردهای وزارت علوم، وزارت بهداشت و از طرفی دیگر پروتکل های خود دانشگاه را مدنظر قرار دهیم و شاهد حضور بهینه دانشجویان در کلاس ها، خوابگاه ها و آزمایشگاه باشیم.

وی با بیان اینکه دیگر امکان ندارد فضای غذاخوری دانشگاه مانند گذشته باشد، گفت: تلاش خواهیم کرد که ابتدای نیمسال بعد، دانشگاه را برای همه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای ازسرگیری آموزش حضوری بازگشایی کنیم و از ویژگی ها و خوبی های آموزش مجازی که در این 4 نیمسال کسب کرده ایم، استفاده خواهیم کرد. از طرفی، اگر دانشجویانی، به دلایلی نتوانند در کلاس حضور پیدا کنند، باید شرایط آنها را درک کنیم تا این افراد از امکانات آموزش مجازی استفاده کنند. درست است که ما این امکان را نداریم که همه کلاس های ما همزمان به صورت حضوری- مجازی باشد، ولی با یک ارزیابی اولیه به نتیجه خواهیم رسید که کدام یک از کلاس ها حضوری و کدام یک حضوری-مجازی باشد.

وی در پایان اظهار داشت: طبیعتا کلاس های کارگاهی که جنبه آزمایشگاهی دارند، در قالب کلاس مجازی موضوعیت ندارد ولی باید انعطاف کافی را در این زمینه داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 12849

به "تلاش می کنیم برای ترم آینده، دانشگاه را آماده بازگشایی آموزش حضوری کنیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "تلاش می کنیم برای ترم آینده، دانشگاه را آماده بازگشایی آموزش حضوری کنیم" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش می کنیم برای ترم آینده، دانشگاه را آماده بازگشایی آموزش حضوری کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید