برهم صالح بازخواست می گردد؟

به گزارش انوار بلاگ، فارس نوشت: فراکسیون الفتح عراق به رهبری هادی العامری، به صورت رسمی از رئیس مجلس این کشور خواست به دلیل نقض قانون اساسی از سوی رئیس جمهور، او را بازخواست کند.

برهم صالح بازخواست می گردد؟

ائتلاف الفتح عراق در مجلس این کشور به رهبری هادی العامری رسماً از رئیس مجلس این کشور خواست، برهم صالح، رئیس جمهور عراق را به دلیل نقض قانون اساسی این کشور بازخواست کند.

رسانه های عراق عصر امروز آدینه (15 فروردین) به نقل از این ائتلاف نوشتند که محمد الغبان، رئیس فراکسیون ائتلاف الفتح طی نامه ای به محمد الحَلبوسـی، رئیس مجلس از او خواسته است برهم صالح را به دلیل نقض قانون اساسی در مشخص نامزدی غیر از نامزد فراکسیون اکثریت بازخواست کند.

براساس قانون اساسی عراق، رئیس جمهور موظف است برای مشخص نخست وزیر، نامزد فراکسیون اکثریت را به مجلس معرفی کند. فراکسیون اکثریت در مجلس عراق هم اکنون ائتلاف الفتح است.

فراکسیون الفتح، رئیس جمهور عراق را به خروج از چارچوب اختیارات ریاست جمهوری و نقض قانون اساسی متهم نموده است. این فراکسیون از حلبوسی خواسته، نامزدی الزرفی برای نخست وزیری را لغو کند.

برهم صالح، اواخر اسفند ماه بدون رعایت قانون اساس عراق، عدنان الزُرفی، نامزد فراکسیون النصر به رهبری حیدر العبادی، نخست وزیر سابق عراق را به نامزدی سمت نخست وزیری معرفی کرد. گفته می گردد الزرفی فردا (شنبه) اسامی وزرای کابینه پیشنهادی خود را تقدیم مجلس کند.

احزاب سیاسی شیعه عراق از زمان معرفی الزرفی برای تصدی پست نخست وزیری این کشور به این مسئله حساسیت نشان داده و او را فردی نزدیک به آمریکا و مخالف گروه های مقاومت و الحشد الشعبی می دانند که داشتن تابعیت آمریکایی و اتخاذ بعضی مواضع در دوران استانداری نجف اشرف، در این بین مزید بر علت شده و مخالفت ها با نخست وزیری عدنان الزرفی را بیشتر نموده است.

310 310

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 3685

به "برهم صالح بازخواست می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برهم صالح بازخواست می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید