البخیتی: راه آزادی یمن، گردهم آمدن مردم دور انصارالله است

به گزارش انوار بلاگ، عضو دفتر سیاسی انصارالله تاکید نمود که تنها راه آزادی هر وجب از خاک یمن، گردهم آمدن مردم این کشور دور جنبش انصارالله است.

البخیتی: راه آزادی یمن، گردهم آمدن مردم دور انصارالله است

به گزارش سرویس بین الملل خبرنگاران، محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی انصارالله امروز (یک شنبه) طی پیامی توئیتری تاکید نمود که دیگر برای آزادی هر وجب از خاک یمن، راهی جز گردآمدن مردم به دور انصارالله نیست.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه المیادین البخیتی در اشاره به عدم مشروعیت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن، نوشته است: هیچ شهروند یمنی افتخار نمی کند که به جریان های منفعل وابسته باشد؛ آن هم رهبری که در ریاض به وسیله یاران بن سلمان سیلی خورده است.

وی با اشاره به اینکه کشورهای متجاوز به استان های جنوبی به چشم مقر سربازان اجیرشده نگاه می کردند و در پی جدایی این استان ها از خاک یمن بودند، اضافه نمود: برای متحدان ائتلاف شرافتمندانه تر آن بود که به جای امضای توافق نامه آماده در ریاض به شکلی تحقیرآمیز، به درخواست های [یمنی] صادقانه پاسخ دهند.

وی ضمن طرح این پرسش که اگر شورای ریاستی ای که با نظارت آمریکایی در ریاض تشکیل شده جرأت نکند به عدن برود و در آنجا مستقر گردد، پس چگونه پایش به صنعا می رسد؟ اظهار داشت: ما قبلاً از جریان های سیاسی که در تجاوز به یمن نقش داشتند، دعوت کردیم تا به گفت وهاگو یمنی-یمنی در یک کشور بی طرف بپیوندند و حتی عمان را [برای میزبانی مذاکرات] پیشنهاد دادیم.

عضو دفتر سیاسی انصارالله گفت: شما انتظار داشتید جریان هایی که رهبران آن ها در ریاض مجبور شدند با تهدید پیش نویس توافق نامه ها را امضا نموده و بیانیه هایی در محکومیت صادر نمایند، از عربستان سعودی بخواهند که به رهبران شان اجازه خروج از این کشور را بدهد، اما این اتفاق نیفتاد.

این در حالی است که چند روز گذشته، محمد البخیتی در اشاره به تشکیل شورای ریاستی به دستور منصور هادی گفته بود که این امر بیانگر اراده یمنی ها نیست و رشاد العلیمی رئیس این شورا را مرد آمریکایی توصیف نموده بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 13923

به "البخیتی: راه آزادی یمن، گردهم آمدن مردم دور انصارالله است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "البخیتی: راه آزادی یمن، گردهم آمدن مردم دور انصارالله است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید