برزخ استفاده از واکسن کرونا در انگلیس

به گزارش انوار بلاگ، در حالی که مراحل آزمایش های بالینی فراوری واکسن کرونا توسط دانشمندان دنیا فرایند امیدبخشی را طی می نماید و احتمال توزیع واکسن این ویروس تا پائیز سال جاری بالا گرفته، اما شایعات درباره پیامدهای مصرف این دارو در انگلیس مردم را دچار تردید نموده است.

برزخ استفاده از واکسن کرونا در انگلیس

بر اساس یافته های موسسه افکارسنجی یوگو که از یک هزار و 663 انگلیسی حاصل شده است، شش درصد اعلام نموده که تحت هیچ شرایطی واکسن کرونا را تزریق نخواهند کرد. همچنین 10 درصد احتمال استفاده از این واکسن را ضعیف توصیف نموده و 15 درصد هم ابراز بی اطلاعی نموده اند. به این ترتیب می توان نتیجه گرفت حدود 31 درصد (یک سوم) انگلیسی ها در برزخ استفاده از واکسن کرونا قرار دارند.

از سویی 69 درصد دیگر در این نظر سنجی تمایل خود را به استفاده از این واکسن ابراز نموده اما از این میزان تنها 38 درصد تصمیم قطعی خود را برای تزریق این دارو اعلام نموده اند.

به گزارش شبکه خبری اسکای، دانشمندان معتقدند که برای مهار کرونا دست کم سه چهارم جمعیت مردم هر کشور باید دربرابر این ویروس واکسینه شوند. بر همین اساس می توان نتیجه گرفت یافته های موسسه یوگو تهدیدی برای سیاست های مدیریت کرونا در انگلیس به شمار می رود.

مرکز مقابله با انتشار نفرت در فضای مجازی انگلیس، این آمار را ناشی از انتشار شایعات در فضای مجازی درباره واکسن کرونا می داند. بر اساس گزارش این موسسه، حدود 7.7 درصد مردم انگلیس، کانال ها و صفحات گروه هایی را در فضای مجازی دنبال می نمایند که پس از شیوع کرونا به دنبال نشر اکاذیب درباره این ویروس بوده اند.

از جمله آنها می توان به انتقال ویروس کرونا یا ناباروری زنان بر اثر تزریق واکسن این بیماری اشاره نمود.

مرکز مقابله با انتشار نفرت در فضای مجازی می گوید که این یافته ها حاصل آنالیز 400 حساب کاربری در فیس بوک، توئیتر، اینستاگرام و یوتیوب بوده است.

عمران احمد رئیس اجرایی مرکز مقابله با انتشار نفرت در فضای مجازی گفت؛ لازمه برگشت به زندگی عادی به فراوری موفقیت امیز واکسن کرونا در بر اساس اصول پزشکی بستگی دارد. اما شایعات غیر مسئولانه گروه ها در فضای مجازی باعث شده تا حتی واکسن هم برای مهار توسعه این ویروس کارساز نباشد.

همچنین جو استیونز وزیر فرهنگ دولت در سایه انگلیس (حزب کارگر) هم گفت؛ نتایج این نظرسنجی نشان دهنده میزان خطر گسترش شایعات در فضای مجازی است. سرعت پخش این مطالب در نهایت به مرگ و زندگی ختم خواهد شد.

وی اضافه نمود از یک شرکت های مجازی باید اطمینان حاصل نمایند که این قبیل مطالب در بستر آنها جایگاهی ندارد و از سوی دیگر وزرا کوشش بیشتری را به خرج دهند تا پیش از توزیع واکسن کرونا ضمن تشریح مزایای آن با شایعات در این باره مقابله نمایند.

یک سخنگوی فیس بوک مدعی شد که این سازمان صدها هزار شایعه درباره واکسن کرونا را حذف و سازوکاری را پیاده نموده که این قبیل مطالب در بخش اخبار و جست وجو ظاهر نشود.

یک سخنگوی دولت هم با اشاره به این مطلب که از نظر علم پزشکی واکسن جان انسان را نجات می دهد مدعی شد؛ به همین خاطر ما در کوشش های دنیای برای یافتن واکسن کرونا پیشرو هستیم و گسترش شایعات را به هر شکلی کاملا غیر قابل قبول می دانیم.

دولت انگلیس اسفند ماه گذشته نیز برای مقابله با اخبار غلط و شایعات درباره ویروس کرونا واحد ویژه ای را تشکیل داد.

اولیور داودن وزیر فرهنگ انگلیس گفته بود که این واحد به وسیله همکاری با شبکه های مجازی و کارشناسان امور ارتباطات، در صورت مشاهده اخبار و شایعات کذب، به سرعت به حذف خبر یا واکنش مناسب دست خواهد زد.

وی مطرح کرد که با توجه به بحران کرونا، جلوگیری از نشر اطلاعات غلط در اولویت برنامه های دولت واقع شده است.

انگلیس پس از آمریکا و برزیل دارای بالاترین آمار فوتی ناشی از کرونا در دنیا است. تا به امروز 44 هزار و 236 فرد مبتلا به کرونا در انگلیس جان خود را از دست داده اند.،ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5164

به "برزخ استفاده از واکسن کرونا در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برزخ استفاده از واکسن کرونا در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید