اولین حراج الکترونیک اموال تملیکی 11 دی در سراسر کشور انجام می گردد

به گزارش انوار بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- خاندوزی گفت: امروز مراحل آزمایشی سامانه حراج الکترونیک را به انتها بردیم و با وعده ای که رئیس سازمان دادند در 11 دی ماه اولین حراج الکترونیک وسیع در کشور شکل می گیرد.

اولین حراج الکترونیک اموال تملیکی 11 دی در سراسر کشور انجام می گردد

به گزارش خبرنگاران، احسان خاندوزی وزیر امور مالی و دارایی در مراسم رونمایی از سامانه حراج سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: امروز برای راه اندازی طرحی نو در ساز و کار ها گرد هم آمدیم. روش فروش و حراج های حضوری بر این اساس بود که تعداد محدودی از مردم به آن دسترسی داشتند، محدودیت در خبررسانی، مشکل در قیمت گذاری و افزایش هایی که صورت می گرفت، در معرض نقد هایی از جمله ایجاد انحصار و رانت برای گروهی بود.

وزیر اقتصاد گفت: حراج الکترونیک می تواند تمام شبهات را حل و فصل کند، به صورتی که امکان مشارکت فراگیر آنلاین به هزاران متقاضی در تمام نقاط کشور را می دهیم تا بتوانند قیمت پایه را مشاهده کند و خود قیمت بالاتری را پیشنهاد دهند. در این صورت احتمال وصول عایدی دولت افزایش می یابد و از طرفی خیال ما نیز بابت اینکه توانستیم پلتفرم و بستری برای افزایش شفافیت و دسترسی مردم ایجاد کنیم، راحت است.

او گفت: در مجموعه وزارت اقتصاد و دارایی با ارائه یک برنامه عملیاتی به هیئت دولت در صدد برطرف این مشکل 10 ساله در عرض چند ماه بودیم که به کمک خداوند این حرکت شروع شده است. امیدواریم با معین این اموال به صورت شفاف و به دور از فساد بتوانیم قدم مهمی در حل این معضل حل نشده برداریم.

خاندوزی ادامه داد: امروز مراحل آزمایشی سامانه حراج الکترونیک را به انتها بردیم و با وعده ای که رئیس سازمان داد، در 11 دی ماه اولین حراج الکترونیک وسیع در کشور شکل می گیرد. در این زمینه نیز اطلاع رسانی ها صورت می گیرد تا افراد ثبت نام نمایند و کد ملی آن ها احراز گردد.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: این سامانه امکان حضور چند هزار نفر را برای خرید فراهم می نماید و در صورت استقبال افراد بیشتر باید تمهیداتی نیز انجام گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 12341

به "اولین حراج الکترونیک اموال تملیکی 11 دی در سراسر کشور انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین حراج الکترونیک اموال تملیکی 11 دی در سراسر کشور انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید