یک سال حبس در انتظار برلوسکونی

خبرنگاران : دادستانی ایتالیا خواهان صدور حکم یک سال حبس برای برلوسکونی به اتهام افشای اطلاعات محرمانه به وسیله یک روزنامه تحت مالکیت وی شد.

یک سال حبس در انتظار برلوسکونی

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز؛ دادخواست صادره علیه برلوسکونی مربوط به یک تحقیق قضایی در خصوص کوشش شرکت بیمه یونپول برای خرید بانک بی.ان.ال است. این بانک هم اکنون تحت مالکیت مجموعه بی.ان.پی.پاریباس است.

دادستان های ایتالیایی مدعی هستند که برلوسکونی اطلاعات به سرقت رفته از یک مکالمه تلفنی بین پیرو فاسینو، رهبر سابق جناح چپ میانه ایتالیا و رئیس شرکت یونیپول را به وسیله روزنامه ایل ژورناله که تحت مالکیت وی است، منتشر نموده است.

صدور این دادخواست علیه برلوسکونی در شرایطی است که وی پیشتر از آمادگی خود برای نامزدی تصدی پست نخست وزیری ایتالیا سخن گفته بود. قرار است انتخابات پیش از موعد مجلس ایتالیا در فوریه آینده برگزار گردد.

اکتبر گذشته نیز برلوسکونی به اتهام فرار مالیاتی مرتبط با یکی از شبکه های تلویزیونی تحت مالکیت خود به 4 سال زندان محکوم شد. همچنین در یک پرونده قضایی دیگر نیز وی متهم به داشتن رابطه نامشروع با یک دختر 17 ساله و فشار به پلیس برای توقف تحقیقات در این زمینه، شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 162

به "یک سال حبس در انتظار برلوسکونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سال حبس در انتظار برلوسکونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید