یوسف نوری نگاه عملیاتی به آموزش و پرورش دارد

به گزارش انوار بلاگ، تهران (پانا) - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، فضای کلی مجلس و رویکرد بیشتر نمایندگان مجلس نسبت به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را مثبت ارزیابی و تاکید کرد احتمال کسب رأی اعتماد گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش بالاست.

یوسف نوری نگاه عملیاتی به آموزش و پرورش دارد

بهروز محبی نجم آبادی، کننده مردم سبزوار و عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با پانا با اشاره به معرفی دکتر یوسف نوری به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش؛ اظهار کرد: گزینه اولی که به مجلس معرفی گشت آقای باغ گلی بودند که تحصیلات مرتبط با آموزش و پرورش را داشت اما تسلط بر مسائل و مسائل آموزش و پرورش را نداشت. تأکید فرهیختگان آموزش و پرورش این است که کسی می تواند وزیر باشد که با توده معلمان در رتبه ها و موقعیت های مختلف زیست کرده باشد و مسائل مربوط به فرهنگیان را درک کند. در گزینه اول این موارد مهم نبود و هرچه جلوتر می رفتیم مسئله عدم تسلط وی خودش را نشان می داد. در مورد گزینه دوم آقای فیاضی، مدتی در کنار فرهنگیان زیست کرده بود، هرچند به صورت رسمی فرهنگی نبود اما تسلط بیشتری در ابعاد پژوهشی داشت و البته رأی بالاتری هم از طریق مجلس کسب کرد اما به طورکلی رأی اعتماد نیاورد و شاید دلیلش این بود که عضو خانواده فرهنگیان نبود.

وی افزود: کسانی که قرار است در رأس آموزش و پرورش قرار بگیرند باید نگاه عملیاتی به تعلیم و تربیت داشته باشند. باید نگاه شان مبتنی بر مسائل تحقیقاتی دقیقی باشد و اینکه اولویت بندی مسائل در آموزش و پرورش را درک کنند.

کننده سبزوار شرح داد: یوسف نوری موقعیت های اجرایی از صف تا ستاد را در مجموعه آموزش و پرورش طی کرده است و عضو خانواده آموزش و پرورش است.

وی تنها نقد وارد شده به گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش را در موضوع توانمندی های درک مسائل تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: به روز بودن در این عرصه مهم است و وزیر آموزش و پرورش باید نگاه ابداعی و تحولی به آموزش و پرورش داشته باشد که در این ابعاد می توان با انتخاب معاونینی که چنین رویکردی دارند و با برنامه در مجموعه قرار می گیرند، این نقص را جبران کرد.

نجم آبادی با اشاره به اینکه در روز شنبه جلسه کمیسیون برنامه و بودجه با گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش برگزار خواهد شد عنوان کرد: تنها کمیسیونی که تا الان با یوسف نوری جلسه داشته و اظهار نظر کرده است کمیسیون آموزش است.

وی فضای کلی مجلس و رویکرد اکثریت کنندگان مجلس را مثبت ارزیابی کرد و عنوان کرد که احتمال کسب رأی اعتماد گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش بالاست.

یوسف نوری متولد سال 1340 در ایلام و دارای دکتری تخصصی مدیریت از دانشگاه علامه طباطبائی است. مدیرکل برنامه و بودجه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان کشور، تدریس در مدارس و دانشسرای تربیت معلم استان ایلام و مدارس ایران در قطر و بحرین از جمله سوابق اجرایی و فرهنگی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش است. وی همچنین مؤلف چند جلد کتاب تخصصی و در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء نیز فعالیت داشته است.

جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش یکشنبه 7 آذرماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 11904

به "یوسف نوری نگاه عملیاتی به آموزش و پرورش دارد" امتیاز دهید

1 کاربر به "یوسف نوری نگاه عملیاتی به آموزش و پرورش دارد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوسف نوری نگاه عملیاتی به آموزش و پرورش دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید