گوگل از پرداخت مالیات در ایرلند فرار کرد

به گزارش انوار بلاگ، گزارشی جدید نشان می دهد زیرمجموعه گوگل در اروپا واقع در ایرلند با استفاده از یک ساختار 75.4 میلیارد دلاری سود شرکت را بدون پرداخت مالیات جابجا نموده است.

گوگل از پرداخت مالیات در ایرلند فرار کرد

گوگل بیش از 75.4 میلیون دلار (63 میلیارد یورو) سود خود را با استفاده از یک ساختار مالیاتی به نام دابل آیریش در سال 2019 میلادی منتقل نموده است.

این شرکت فناوری با استفاده از ساختار مالیاتی مذکور پول را از شرکت گوگل ایرلند هولدینیگ آنلیمیتد به شکل سود سهام و اشکال دیگر پرداخت، خارج نموده است.

چنین اقدامی به گوگل اجازه داده تا از پرداخت مالیات شرکتی در ایرلند و ایالات متحده آمریکا (محل استقرار دفتر مرکزی و شرکت مادر آن) فرار کند. گوگل ایرلند هولدینگ در سال 2019 میلادی از سودآوری 13 میلیارد دلاری پیش از پرداخت مالیات خبر داده بود که طبق حساب های موجود این رقم بدون مالیات بوده است.

یک سال قبل از آن واحد گوگل در ایرلند 23 میلیارد یورو سود سهام پرداخت کرد و درآمد شرکت نیز 25.7 میلیارد دلار اعلام شد.

گوگل از شکاف قانونی دابل آیریش برای انتقال میلیاردها دلار سود خود از ایرلند به برمودا استفاده نموده است. به این ترتیب درآمد مذکور از دسترس مقامات مالیاتی آمریکا دور شده بود.

ساختار دابل آیریش شامل شرکت هایی است که مالکیت معنوی خود را به شکل شرکت صوری در ایرلند ثبت می نمایند. این شرکت صوری نیز از منطقه ای که بهشت مالیاتی است، مانند برمودا کنترل می گردد.

ایرلند در سال 2015 میلادی این ساختار را ممنوع نمود اما تا سرانجام 2020 به شرکت ها مهلت استفاده از آن را داد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 9168

به "گوگل از پرداخت مالیات در ایرلند فرار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل از پرداخت مالیات در ایرلند فرار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید