کارگاه های مجازی زمستان کانون اعلام شد

به گزارش انوار بلاگ، تهران (پانا) - عنوان کارگاه های مجازی بدون محدودیت زمان دوره زمستان کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان اعلام شد.

کارگاه های مجازی زمستان کانون اعلام شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، کارگاه های بدون محدودیت زمان (آفلاین) دوره زمستان 1399 شامل خوشنویسی تحریری سطح یک و دو، اریگامی سطح یک و دو، داستان نویسی، قصه گویی، عکاسی سطح یک و دو، عروسک سازی با استفاده از دورریختنی ها و ساخت عروسک های نمایشی است.

بر اساس این خبر، کارگاه عکاسی سطح یک و دو، با تدریس علیرضا کریمی صارمی بنیان گذار و مدیر آژانس عکس ایران، استاد دانشگاه علم و صنعت ایران و مدیر گروه فتوژورنالیسم دانشکده خبر، دبیر و داور جشنواره های عکس و جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و مدیر بخش بین الملل موزه هنرهای معاصر تهران به مدت 9 جلسه برگزار خواهد شد.

در دوره عکاسی سطح یک نوجوانان با اصول و مقدمات عکاسی با گوشی تلفن همراه و دوربین آشنا شده و نگاه درست به زندگی و زیبایی های آن را می آموزند.

در دوره عکاسی سطح دو نوجوانان علاقه مند به عکاسی، پس از گذراندن دوره سطح یک، در این دوره با تمرینات جدیدتر و سوژه های متنوع و معنایی آشنا می شوند. سوژه های عینی و نزدیک را به تصویر می کشند.

نوجوانان علاقه مند به هنر عکاسی، می توانند با عضویت در انجمن عکاسی کانون در سراسر کشور از برنامه ها و فعالیت های این انجمن استفاده نمایند.

بر همین اساس در کارگاه خوشنویسی تحریری سطح یک نیز نوجوانان با مهارت و فن زیبانویسی حروف بر اساس قالب های تعریف شده آشنا شده و با توجه به تناسب و هماهنگی و هم نشینی حروف الفبا خوشنویسی می نمایند.

در کارگاه خوشنویسی تحریری سطح دو که بعد از گذراندن دوره سطح یک است، نوجوانان با انواع اتصال های حروف و نوشتن متن یا شعر آشنا می شوند.

این کارگاه ها با تدریس ربابه حسین پور مربی هنری کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان که دارای مدرک ممتاز خوشنویسی انجمن خوشنویسان ایران و مؤلف مجموعه شش جلدی کتاب های زیبا سرخط آموزش خط تحریری است، برگزار می گردد.

همچنین کارگاه اریگامی سطح یک نوجوانان با خوب دیدن و تمرکز ذهن و به کارگیری ظرافت دستان به خلق طرح های جالب کاغذی می پردازند.

در کارگاه اریگامی سطح دو که پس از گذراندن سطح یک است نوجوانان چالش های جدید و پیچیده تری از اریگامی (کاغذ وتا) را تجربه می نمایند و ساخت جعبه و پاکت های هدیه، حیوانات، گل ها و... را در این دوره فرا می گیرند.

این کارگاه ها با تدریس مریم لواسانی مربی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان برگزار می گردد.

در دوره داستان نویسی که مدرس آن محمدرضا گودرزی نویسنده است نوجوانان با ویژگی های نویسنده، روش های نوشتن داستان آشنا شده و اصول داستان نویسی را در خلق یک اثر ادبی به کار می بندند. نوجوانان علاقه مند به داستان نویسی می توانند در انجمن های داستان کانون در سراسر کشور عضو شوند و ضمن نقد و آنالیز آثار خود از سوی کارشناسان این حوزه، از برنامه ها و فعالیت های این انجمن استفاده نمایند.

در دوره عروسک سازی با استفاده از دورریختنی ها که مدرس آن بهناز مهدی خواه مدرس، کارگردان و بازیگر تئاتر است نوجوانان با انواع روش های ساخت عروسک نمایشی با استفاده از دورریختنی ها آشنا می شوند. نوجوانان علاقه مند به این رشته می توانند در انجمن هنرهای نمایشی کانون در سراسر کشور عضو شوند و از برنامه ها و فعالیت های این انجمن استفاده نمایند.

در دوره قصه گویی که مدرس آن الهام دارابی داور قصه گویی است نوجوانان با محتوا و مضمون قصه، ارکان، ابزار، زمان و مکان قصه گویی آشنا شده و از فن بیان و لحن قصه گویی در اجرای یک قصه مناسب بهره می برند. نوجوانان علاقه مند به هنر قصه گویی، می توانند با عضویت در انجمن قصه گویی کانون در سراسر کشور از برنامه ها و فعالیت های این انجمن استفاده نمایند.

علاقه مندان برای ثبت نام در این دوره ها تا 17 دی 1399 فرصت دارند به مرکز مجازی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان به نشانی kpf.ir مراجعه نمایند.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 7785

به "کارگاه های مجازی زمستان کانون اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه های مجازی زمستان کانون اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید