پیش بینی 2870میلیارد ریال اعتبار برای راه های کردستان

به گزارش انوار بلاگ، خبرنگاران/کردستان مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: برای توسعه زیرساخت های راه در استان کردستان دو هزار و 870میلیارد ریال از منابع مختلف بودجه 1400 پیش بینی شده، که از این اندازه تا کنون حدود 624 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

پیش بینی 2870میلیارد ریال اعتبار برای راه های کردستان

عرفان مرادی امروز شنبه(6 آذرماه) در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: این مقدار اعتبار از محل منابع ملی، استانی و سایر ردیف ها در طرح های در دست اجرای این استان هزینه می گردد.

وی اضافه نمود: عمده طرح های هدف این اعتبارات شامل کریدر بزرگراهی غرب کشور (بزرگراه کرمانشاه - میاندوآب)، جاده مریوان - سنندج، طرح چهار خطه کردن گردنه صلوات آباد (محور سنندج - همدان)،احداث چهار خطه بیجار-دیواندره وجهارخطه سقز-بانه است.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان در مورد طرح کریدربزرگراهی غرب کشور در کردستان گفت: بزرگراه کرمانشاه - میاندوآب بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور بوده که از 416 کیلومتر طول این بزرگراه حدود 320 کیلومتر آن در کردستان واقع شده و اکنون 65درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز 155 کیلومتر از این راستا در کردستان زیربار ترافیک رفته است، اضافه نمود: طول کلی کریدور بزرگراهی غرب کشور یک هزار و 328 کیلومتر است که پنج استان غرب کشور را در بر می گیرد.

مرادی یادآور شد: اتمام عملیات اجرایی پروژه بزرگراهی کرمانشاه - میاندوآب احتیاج به اعتباری بیش از 33هزار میلیارد ریال دارد که در صورت تامین آن و تخصیص اعتبار لازم انتظار می رود درسه سال آینده به بهره برداری برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: بهبود شرایط ترافیکی، ارتقای سطح برخورداری از راه مناسب، تسهیل مبادلات تجاری، صرفه جویی در زمان وانرژی، کاهش تلفات و ازدیاد ایمنی و بعلاوه رضایت مندی کاربران ازجمله مزایای طرح های راهسازی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 12024

به "پیش بینی 2870میلیارد ریال اعتبار برای راه های کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی 2870میلیارد ریال اعتبار برای راه های کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید