پیرموذن:باید پاداش کلوخ انداز را با سنگ داد

به گزارش انوار بلاگ، یک کننده سابق مجلس گفت: کاهش تعهدات برجامی ایران و موضع مقتدرانه ایران در این زمینه می تواند باعث شود کشورهای اروپایی اندکی به خود آیند و روسیه و چین بیشتر از قبل ما را حمایت کنند.

پیرموذن:باید پاداش کلوخ انداز را با سنگ داد

کمال الدین پیر موذن در گفت وگو با انوار بلاگ در پاسخ به این پرسش که ضرورت برداشتن گام چهارم در کاهش تعهدات هسته ای در شرایط فعلی می تواند منجر به چه تاثیراتی در روند ارتباط ایران با کشورهای 1+5 شود، اظهار کرد: با توجه به بدعهدی دولتمردان آمریکایی و کوتاهی و ناتوانی زمامداران اروپا در حمایت از برجام و نیز بهره مند نشدن کامل ایران از سیاست های حمایتی روسیه و چین در برجام برخلاف آن چه که مصوبه شورای امنیت سازمان ملل درباره فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران بوده است، شاهد مشکل آفرینی در روند تعاملات اقتصادی ما با دنیا به دلایل واهی و ادعاهای نادرست ترامپ هستیم.

وی با تاکید بر این که به قول ایرانی ها الان باید پاداش کلوخ انداز را با سنگ داد، اظهار کرد: ضرورت برداشتن گام های بلند در زمینه کاهش تعهدات ما به برجام امروز بیش از گذشته احساس می شود و ما با برخورداری از حمایت مردم باید به این سمت حرکت کنیم که مسئولان ضمن اعلام کاهش تعهدات برجامی ایران فضا را برای به دست آوردن حق مان و نیز حفظ موضع مقتدرانه ایران بیش از گذشته فراهم آوردند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: چنین شرایطی باعث می شود که اروپاییان به خود آیند و چین و روسیه نیز اندکی بیش از گذشته از ما حمایت داشته باشند که در این زمینه انتظار مردم و خواست افکار عمومی همین است که در برابر فشارهای ناحق آمریکا ایستادگی شود هرچند که تا امروز توانستیم به خوبی این فشارها را رفع کنیم.

پیرموذن با اشاره به اقدامات احتاقتصادی ایران در زمینه کاهش تعهدات برجامی درگام چهارم اظهار کرد: در این زمینه می توانیم راکتور اراک را مجددا راه اندازی کنیم و کمتر از گذشته به تعهدات برجامی مان خوش قول بمانیم. ما از نیروی انسانی برخوردار هستیم و امیدوارم بتوانیم به جبران مافات همه آن عنایت ها و خوش قولی هایی که در زمینه تعهدات برجامی داشتیم امروز نشان دهیم که اعمال نادرست تحریم ها ما را محدود نمی کند.

وی در انتها تاکید کرد: امیدوارم شدت و تسریع عمل مسوولان برای بازگشت به شرایط پیش از برجام همان قدر باشد که در زمینه حفظ تعهدات ما از خود نشان داده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 1010

به "پیرموذن:باید پاداش کلوخ انداز را با سنگ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیرموذن:باید پاداش کلوخ انداز را با سنگ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید