پوشش ارتباطات ماهواره ای برای 1000 روستا فراهم شد

به گزارش انوار بلاگ، رئیس سازمان فضایی ایران از برقراری پوشش ارتباطات ماهواره ای 1000 روستا خبر داد و گفت: در مواقع بحران برای پایداری شبکه ارتباطی از ارتباطات ماهواره ای استفاده خواهیم کرد.

پوشش ارتباطات ماهواره ای برای 1000 روستا فراهم شد

رویداد ماهواره مخابراتی؛ نقش توسعه ای و اقتصادی آن با هدف بررسی بازار رو به رشد صنعت فضایی و فرصت های پیش رو برای کسب وکارهای جدید در این حوزه، صبح امروز دوشنبه 25 شهریورماه در وزارت ارتباطات برگزار شد.

این رویداد توسط سازمان فضایی ایران و با همکاری پژوهشگاه فضایی و شرکت های خصوصی ارائه دهنده خدمات ماهواره ای، با هدف معرفی کاربردها، خدمات و سرویس های نوین ماهواره های مخابراتی، بازار بزرگ و رو به رشد این صنعت و بسترها و فرصت های پیش رو برای کسب وکارهای جدید برگزار شد.

این رویداد در محورهایی چون وضعیت بازار مخابرات ماهواره ای، اثرات کلان توسعه فناوری ماهواره در اقتصاد کشور، نقش ماهواره های مخابراتی در گسترش استفاده از 5G و اینترنت اشیا، مدیریت طیف فرکانس در ماهواره های مخابراتی، منظومه ماهواره های مخابراتی و نقشه راه ساخت ماهواره مخابراتی برگزار شد.

در این مراسم مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران گفت: اولین اقدام برای عدم تصدی گری دولت در صنعت مخابرات ماهواره ای در کشور تصویب پروانه اپراتور ماهواره های مخابراتی بود که این مهم با همکاری سازمان فضایی ایران و سازمان تنظیم مقررات و با حمایت وزارت ارتباطات انجام شد. همچنین این امکان فراهم شده که صندوق توسعه ملی 80 درصد وام 8 ساله این اپراتور را تضمین کند.

براری تاکید کرد: صنعت ماهواره های مخابراتی یکی از مهمترین صنایعی است که می تواند به رشد چشمگیر نیاز به ارتباطات و خدمات در دنیا از جنبه های مختلف پاسخ دهد و موضوع استفاده بهینه، موثر و اقتصادی از این زیرساخت، همیشه مورد توجه کشورهای پیشرفته و در حال توسعه در دنیا بوده است. از این رو بهره برداری از ماهواره های تجاری با پیشرفت های فناوری و استفاده از مدل های جدید خدمات، رفته رفته به صنعتی حیاتی، پرسود و با صرفه اقتصادی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 1000 روستای جدید با پوشش ماهواره ای، مشکلاتشان برطرف شده است، گفت:برای ارتباط رسانی بیش از 40 هزار روستا و 60 هزار آبادی می توان از ارتباطات ماهواره های مخابراتی استفاده کرد. در این راستا با شرکت ارتباطات زیرساخت مذاکراتی داشته ایم تا در شرایط بحران و به منظور آنکه پایداری ارتباطات در شهر یا استان حفظ شود از پشتیبان ماهواره ای استفاده کنیم.

رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه اقتصاد فضایی باید حداقل یک و نیم میلیارد دلار از سهم اقتصاد را داشته باشد، افزود: بیش از 25 نقطه مداری به نام ایران به ثبت رسیده و در صورتی که کنسرسیوم های ماهواره ای شکل بگیرند می توان از این ظرفیت استفاده کرد.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 22 مهر 1398 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 198

به "پوشش ارتباطات ماهواره ای برای 1000 روستا فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش ارتباطات ماهواره ای برای 1000 روستا فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید