پلیس یونان با گاز اشک آور مهاجران معترض را سرکوب کرد

به گزارش انوار بلاگ، پلیس در جزیره لسبوس یونان برای متفرق ساختن مهاجرانی که در اعتراض به طرح احداث کمپ جدید به جای کمپ قبلی از بین رفته بر اثر آتش سوزی تظاهرات نموده بودند، از گاز اشک آور استفاده کرد.

پلیس یونان با گاز اشک آور مهاجران معترض را سرکوب کرد

به نقل از شبکه خبری سی.ان.ان، مهاجران در طول جاده اصلی بین شهر مایتیلن و محل ساخت کمپ جدید دست به اعتراض زدند. این کمپ جدید قرار است از سوی مقام ها بعد از آنکه کمپ قبلی موسوم به کمپ موریا چند روز پیش در آتش سوزی از بین رفت، ساخته گردد.

پلیس یونان استفاده از گاز اشک آور برای متفرق ساختن معترضان را تایید و بیان کرد درگیری های محدودی میان پلیس و مهاجران معترض رخ داد. به گفته این پلیس، حدود 300 مهاجر روز شنبه در کمپ جدید اسکان مجدد پیدا کردند.

یک خبرنگار میدانی گزارش داد، مهاجران از تداوم حضورشان در کمپ های آوارگان ناراضی بوده و می خواهند این جزیره را ترک نمایند اما دولت یونان روز آدینه اظهار داشت باجگیری برای جابه جا کردن آنها را نمی پذیرد.

مقام های یونان اظهار داشتند، آتش سوزی در کمپ موریا ظاهرا به صورت عمدی و بعد از اعمال قوانین قرنطینه اجباری بر ساکنانی در این اردوگاه که تست کرونای مثبت داشتند، اتفاق افتاده است.

مهاجران شعار آزادی سر می دادند و همچنین روی بعضی پلاکاردهای آنها نوشته شده بود نه چادر، نه لسبوس، نه یونان و همچنین ما احتیاج به صلح و آزادی داریم و موریا همه را می کشد.

آتش دریافت کمپ موریا که بزرگترین کمپ آوارگان اروپاست، باعث آواره شدن 13 هزار تن از جمله هزاران کودک شد. مدیر دفتر وزیر مهاجرت یونان اظهار داشت، مقام ها موقتا حدود 1000 مهاجر به ویژه گروه های آسیب پذیر را به یک کشتی پهلو گرفته در بندر سیگری در مجاورت جزیره فرستاده اند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5970

به "پلیس یونان با گاز اشک آور مهاجران معترض را سرکوب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس یونان با گاز اشک آور مهاجران معترض را سرکوب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید