پرداخت بیش از 8.5 میلیون فقره تسهیلات به ارزش 828هزار میلیارد ریال

به گزارش انوار بلاگ، مرتضی اکبری اظهار کرد: تعداد تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک مهر ایران در طول سال های گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته؛ به طوری که از 500هزار فقره در سال 1395 به حدود دو میلیون و 300هزار فقره در سال 1398 رسیده است. در امسال نیز تا کنون بیش از یک میلیون و 800هزار فقره تسهیلات پرداخت شده است.

پرداخت بیش از 8.5 میلیون فقره تسهیلات به ارزش 828هزار میلیارد ریال

به گزارش خبرنگاران،بنابراعلام روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری مدیرعامل این بانک ضمن تبریک فرار سیدن چهل ودومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: هر چند عقد قرض الحسنه یکی از عقود اسلامی است و سابقه ای طولانی دارد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی، محقق کردن بانکداری اسلامی با تأکید بیشتر و از همان سال های نخست در دستور کار نهاده شد که نقطه عطف آن تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا در سال 1362 است.

وی در همین رابطه اضافه کرد: صندوق های مختلف بر اساس عقد قرض الحسنه فعالیت می کردند و بانک ها نیز با جذب منابع قرض الحسنه نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اقدام می کردند که نمونه شاخص آن وام ازدواج است.

اکبری با اشاره به ضرورت تمرکز فعالیت بانکی بر مبنای عقد قرض الحسنه، اظهار کرد: بر همین اساس در سال 1386، بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان نخستین بانک قرض الحسنه کشور با سهامداری 10 بانک عظیم و باسابقه تأسیس شد.

مدیرعامل بانک مهر ایران ضمن یادآوری فعالیت های بانک در طول سال های گذشته، گفت: این بانک پیروز شده اعتماد اقشار مختلف مردم را به خود جلب کند و اکنون 10 میلیون مشتری دارد. در حال حاضر مانده منابع بانک مهر ایران بالغ بر 441هزار میلیارد ریال است.

وی درباره پرداخت تسهیلات از سوی این بانک نیز توضح داد: تعداد تسهیلات پرداختی از سوی بانک مهر ایران در سال های اخیر افزایش قابل توجهی داشته و از 500هزار فقره در سال 1395 به حدود دو میلیون و 300هزار فقره در سال 1398 رسیده است. در امسال نیز تا کنون بیش از یک میلیون و 800هزار فقره تسهیلات پرداخت شده است. بانک مهر ایران تا کنون بیش از 8.5 میلیون فقره تسهیلات به مشتریان خود پرداخت نموده است.

اکبری در همین رابطه اضافه کرد: مبلغ تسهیلات پرداختی نیز در طول این سال ها افزایش یافته و از 43هزار میلیارد ریال در سال 1395 به بیش از 221هزار در سال 1398 رسیده و در امسال نیز تا کنون بالغ بر 253هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است. بانک مهر ایران در مجموع بیش از 828هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان خود پرداخت نموده است.

وی با یادآوری اینکه بانک مهر ایران کار بانکداری خرد انجام می دهد، گفت: بر همین اساس پرداخت تسهیلات در حوزه های مختلف و در چارچوب تفاهم نامه با نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیاد مسکن و... در دستور کار این بانک بوده است.

تا کنون 533هزار فقره تسهیلات به ارزش 54هزار میلیارد ریال به مددجویان این نهادها پرداخت شده که رویکرد اغلب این تسهیلات توانمندسازی این قشر و رساندن آن ها به درآمد پایدار بوده است.

اکبری در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرو بودن بانک مهر ایران در حوزه بانکداری نوین اشاره نمود و گفت: این بانک خدماتی همچون افتتاح حساب غیرحضوری به وسیله وب سایت و همراه بانک، درخواست تسهیلات به وسیله وب سایت و همراه بانک، پرداخت تسهیلات بدون ضامن و بدون احتیاج به مراجعه حضوری، کارت هدیه مجازی، احراز هویت آنلاین سجام و... را ارائه نموده که اغلب آن ها برای نخستین بار در سطح شبکه بانکی کشور ارائه شده است.

مدیرعامل بانک مهر ایران این طور ادامه داد: اهمیت ارائه خدمات بانکی بدون احتیاج به مراجعه حضوری به این دلیل است که در زمان و هزینه مشتریان بانک صرفه جویی می نماید. همچنین مانع از رفت وآمد مشتریان و شلوغی شعب بانک می گردد که در شرایط کنونی و با توجه به شیوع بیماری کرونا، اهمیت این اقدامات بیش از پیش آشکار گردد.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 8136

به "پرداخت بیش از 8.5 میلیون فقره تسهیلات به ارزش 828هزار میلیارد ریال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت بیش از 8.5 میلیون فقره تسهیلات به ارزش 828هزار میلیارد ریال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید