خاتمه نامه ها با موضوع ارتباط علوم پزشکی و علوم انسانی حمایت می شوند

به گزارش انوار بلاگ، موضوعات کلان ارتباط علوم پزشکی با رشته های علوم انسانی در سرانجام نامه های دانشجویان علوم پزشکی از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت حمایت می شوند.

خاتمه نامه ها با موضوع ارتباط علوم پزشکی و علوم انسانی حمایت می شوند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، در جلسه هم اندیشی معاون آموزشی وزارت بهداشت و رئیس دانشگاه تربیت مدرس، ایجاد همگرایی آموزشی و امکان استفاده از امکانات دانشگاه تربیت مدرس در بخش علوم پزشکی آنالیز شد.

در ابتدای این جلسه محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس اطلاعات مبسوطی از شرایط دانشگاه از نظر تعداد دانشجو و هیئت علمی، دانشکده های در حال فعالیت این دانشگاه، فرایند اجرای فعالیت ها در بخش علوم پزشکی و برنامه های در دست اجرا را اعلام کرد.

در ادامه علی اکبر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره سابقه تشکیل این دانشگاه و فعالیت در حوزه علوم پزشکی که علاوه بر بخش های علوم انسانی، علوم پایه و فنی مهندسی نیز دارای فعالیت های آموزشی و پژوهشی و فناورانه است، گفت: انتظار این است که آموزش در بخش پزشکی این دانشگاه و کیفیت فارغ التحصیلان این دانشگاه با دانش آموختگان سایر دانشگاه ها متفاوت باشد.

وی اضافه نمود: با توجه به امکان وجود همگرایی بیشتر در فضای این دانشگاه نسبت به دانشگاه های علوم پزشکی دور از ذهن نیست که امکان استفاده از کلاس ها و کارگاه هایی در بخش علوم انسانی نظیر مدریت، فلسفه و جامعه شناسی برای دانشجویان فراهم شده و از حضور اساتید در بخش آموزش استفاده گردد.

در ادامه جلسه معصومه جرجانی دبیر شورای علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی ضمن ارائه گزارشی از تعداد رشته های دایر و حضور اساتید این دانشگاه در هیأت های ممتحنه و ارزشیابی، دانشگاه تربیت مدرس از نظر تعداد رشته های فعال در بخش پزشکی و حضور اساتید در صندلی خوبی واقع شده است.

در این جلسه مهدی رضایت رئیس کمیسیون رهیافت همگرایی در آموزش پزشکی اظهار کرد: با توجه به فعالیت و حضور بخش هایی نظیر مهندسی شیمی، بیولوژی و بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، مدیریت، اقتصاد، رشته های هنر و سایر رشته ها در این دانشگاه، امکان تعامل بین رشته ای از جنس همگرایی با رشته های علوم پزشکی در سطح بالایی از مرز های دانش بوجود آمده است که لازمه این امر داشتن برنامه های جامع در این خصوص است.

در این جلسه تنی چند از روسای دانشکده های دانشگاه تربیت مدرس ضمن ارائه گزارشی از فرایند فعالیت های آموزشی و برنامه های دانشکده متبوع خود و با اشاره به اهمیت رویکرد بین رشته ای و ایجاد شبکه همکار از اعضای هیأت علمی رشته های محتلف، خواهان همکاری و مساعدت بیشتر از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت در بخش هایی نظیر ارائه درس های بخش علوم انسانی در کوریکولوم درسی دانشجویان شدند.

در خاتمه این جلسه مقرر شد از ظرفیت دانشگاه تربیت مدرس در اجرای برنامه های معاونت آموزشی وزارت بهداشت در بخش هایی نظیر همگرایی، مسئولیت اجتماعی و ارتباط فلسفه علم و هنر با بخش های پزشکی استفاده گردد. همچنین از تعدادی از خاتمه نامه های رشته های پزشکی که موضوعات کلان ارتباط علوم پزشکی با سایر رشته های علوم انسانی نظیر جامعه شناسی، مدیریت، فلسفه، هنر و اقتصاد را مورد مطالعه قرار داده اند از سوی معاونت آموزشی حمایت شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 7008

به "خاتمه نامه ها با موضوع ارتباط علوم پزشکی و علوم انسانی حمایت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه نامه ها با موضوع ارتباط علوم پزشکی و علوم انسانی حمایت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید