واکنش ایران به زمان بندی پمپئو درباره بازگشت تحریم ها

به گزارش انوار بلاگ، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تاریخ اعلام شده از سوی وزیر خارجه آمریکا برای بازگشت تحریم های بین المللی علیه ایران، اظهار داشت که این زمان بندی تنها در دنیای موازی خیالی مایک پمپئو به وقوع خواهد پیوست.

واکنش ایران به زمان بندی پمپئو درباره بازگشت تحریم ها

از پروفایل ما بهروز ازند دیدن نمایید.

سعید خطیب زاده در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: 13 عضو شورای امنیت، از جمله رئیس شورا اعلام نموده اند که آمریکا به دلیل آنکه عضو برجام نیست، از اساس هیچ صندلی قانونی ندارد تا بتواند به قطعنامه 2231 متوسل شود. عقربه های ساعت فقط در دنیا خیالی موازی پمپئو حرکت می نمایند. این امر وقتی اتفاق می افتد که یک استاد سابق جاسوسی، رهبر دستگاه دیپلماسی ایالات متحده می شود.

وزیر خارجه آمریکا به تازگی ادعا نموده است که این کشور تحریم های بین المللی علیه ایران را در تاریخ 20 سپتامبر بازمی گرداند.

مایک پمپئو در توئیتر نوشته بود: هفته گذشته ایالات متحده آمریکا فرایند 30 روزه را فعال کرد تا تقریباً همه تحریم های سازمان ملل علیه ایران بازیابی شود.

وی در ادامه مدعی شد که پس از آنکه شورای امنیت نتوانسته مأموریت خود برای حفظ صلح و امنیت بین المللی را تأیید کند، این تحریم ها از نیمه شب به وقت گرینویچ در تاریخ 20 سپتامبر (30 شهریور) بازمی شود.

پمپئو دقایقی پس از انتشار این توئیت نیز در توئیت دیگری نوشت: اگر هر یک از اعضای شورای امنیت، قطعنامه ای را برای ادامه تمدید تحریم ها ارائه داد، ایالات متحده با آن مخالفت خواهد نمود. اگر هیچ قطعنامه ای ارائه نشود، تحریم ها علیه ایران باز هم در 20 سپتامبر باز خواهد گشت. این چگونگی عملکرد قطعنامه 2231 است.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: فرارو
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5677

به "واکنش ایران به زمان بندی پمپئو درباره بازگشت تحریم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به زمان بندی پمپئو درباره بازگشت تحریم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید