فارس من، پیگیری جدید از تخفیف شهریه دانشجویان پردیس دانشگاه شریف، هیات امنای دانشگاه ها هنوز جلسه ای نداشته اند

به گزارش انوار بلاگ، پس از پیگیری مطالبه تخفیف شهریه دانشجویان پردیس های خودگردان در ترم جاری، خبرنگار وعده داد که این سوژه را تا رسیدن به جواب نهایی پیگیری کند و اکنون جدیدترین پیگیری از تخفیف شهریه دانشجویان پردیس دانشگاه شریف را می خوانید.

فارس من، پیگیری جدید از تخفیف شهریه دانشجویان پردیس دانشگاه شریف، هیات امنای دانشگاه ها هنوز جلسه ای نداشته اند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی انوار بلاگ، بعضی کاربران فارس من با ثبت سوژه در این سامانه پرسیدند که چرا شهریه پردیس خودگردان دانشگاه شریف در شرایط کرونا کاهش نیافت؟

این دانشجویان می گویند: در ایام کرونا که دانشگاه ها تعطیل هستند و فقط به آموزش مجازی اکتفا شده است، دانشگاه شریف اقدام به اخذ کل شهریه ترم جاری از دانشجویان پردیس بین الملل نموده است در حالی که در ترم جاری دانشجویان از امکانات دانشگاه استفاده ننموده اند و حضوری در دانشگاه نداشته اند.

قابل توجه است که 70 درصد از شهریه پرداخت دانشجویان تنها بابت امکانات، فضای دانشگاه و به طور کلی برند دانشگاه شریف است که در این ترم تنها 2هفته از آن ها استفاده شده است. از آن 30 درصد؜ مابقی نیز هزینه ای بابت اجاره کلاس ها و هزینه های جاری پرداخت نشده است.

لذا سوال ما این است که چرا باید شهریه کامل پرداخت گردد؟ برای دانشجویان سخت است. آن هم در شرایطی که اقتصاد و معیشت خانوار در این ایام بشدت در تنگنا قرار گرفته است.

خواسته ما کاهش محسوس شهریه است.

پیگیری خبرنگار از شهریه ها

خبرنگار شرایط مساعدت با دانشجویان شهریه پرداز در دانشگاه صنعتی شریف را پیگیری کرد.

داوود رشتچیان معاون دانشجویی دانشگاه شریف در این باره به خبرنگار ما، گفته بود: دانشگاه شریف هیچ گاه دانشجوی شبانه نداشته و فقط دانشجوی پردیس در دو شهر تهران و کیش دارد. برای دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی 96 که حداکثر تا سرانجام خرداد 99 مهلت دفاع داشته اند، مقرر شد که بتوانند در تابستان بدون پرداخت شهریه ترم تابستانی حداکثر تا سرانجام تیر دفاع نمایند. همچنین برای این دسته از دانشجویان در موارد خاص، شرایط بیشتری هم برای معافیت شهریه ترم تابستانی و ترم هفتم دیده شده است. همچنین حذف تک درس از پرداخت شهریه معاف شد. علاوه بر این تسهیلاتی هم برای دانشجویان دکتری برای معافیت در یک نیم سال از پرداخت شهریه مرتبط با تعویق برگزاری امتحان جامع یا دفاع به شرط تایید استاد و دانشکده دیده شد.

جدیدترین پیگیری از تخفیف شهریه دانشجویان پردیس خودگردان دانشگاه شریف

همچنین خبرنگار پیش از این شرایط شهریه دانشجویان پردیس خودگردان دانشگاه شریف را پیگیری نموده است.

پس از یکبار که این سوژه پیگیری شد، خبرنگار وعده داده بود که تا رسیدن به جواب نهایی این سوژه را پیگیری کند و در ادامه جدیدترین پیگیری خبرنگار از تخفیف شهریه دانشجویان پردیس خودگردان دانشگاه شریف را می خوانید.

در پیگیری خبرنگار از دانشگاه صنعتی شریف، مسوولان قول مصاحبه در همین هفته را دادند و پیش بینی آنان این بود که این موضوع قرار است در هفته جاری معین تکلیف گردد.

از جمله اینکه این هفته محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در جدیدترین پیگیری در گفت وگو با خبرنگار درباره شرایط دانشجویان شهریه پرداز پردیس های این دانشگاه، گفت: این هفته هنوز این موضوع معین نشده است اما در همین هفته حتما نهایی می گردد. از من پیگیری کنید.

در ابتدای این هفته، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم در جدیدترین پیگیری از آخرین تصمیم های این وزارتخانه برای دانشجویان شهریه پرداز که اکنون اعتراض آنان بیشتر شده، از جمله دانشجویان نوبت دوم و پردیس ها به خبرنگار، گفت: موضوع شهریه در اختیار دانشگاه و هیأت امنای دانشگاه ها است و در اختیار معاونت آموزشی نیست که ما ورود کنیم.

وی گفت: زیرا این پیشنهاد مستقیم از دانشگاه به هیات امنای دانشگاه می رود و ما در آن نقشی نداریم. باید این موضوع را از دانشگاه و هیات امنا پیگیری کنید.

خبرنگار پس از این پیگیری ها به سراغ هیات امنای دانشگاه رفت و این موضوع را از عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر و رئیس مرکز هیات های امنا و هیات ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم پیگیری کرد.

خبرنگار به باقری شرح داد که دانشجویان پردیس ها از جمله پردیس دانشگاه صنعتی شریف خواهان پیگیری مطالبه کاهش یا تخفیف شهریه این ترم هستند و بنابر گفته معاونت آموزشی وزارت علوم، این موضوع در حیطه اختیار دانشگاه و هیات امنا است، تکلیف چیست؟

باقری در گفت وگو با خبرنگار در پاسخ به این سوال، گفت: هیات های امنا تا به امروز (بعد از شیوع کرونا در کشور) جلسه ای نداشته اند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هنوز رویه این است که دانشگاه ها تخفیف شهریه را باید هیات امناها ببرند، گفت: قاعدتا همین طور است.

خبرنگار تا به امروز پیگیر این سوژه بوده است و باز هم مطالبه کاربران را تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگیری خواهد نمود که نتایج پیگیری های بعدی در این هفته در گزارش های آینده اعلام می گردد.

ویدئوی زیر را ببینید:

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4485

به "فارس من، پیگیری جدید از تخفیف شهریه دانشجویان پردیس دانشگاه شریف، هیات امنای دانشگاه ها هنوز جلسه ای نداشته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، پیگیری جدید از تخفیف شهریه دانشجویان پردیس دانشگاه شریف، هیات امنای دانشگاه ها هنوز جلسه ای نداشته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید