عمان: در کنفرانس برلین همه به فکر منافع خود بودند، نه حل بحران لیبی

به گزارش انوار بلاگ، وزیر خارجه عمان تاکید نمود، شرکت کنندگان کنفرانس اخیر در برلین نه برای حل درگیری های موجود در لیبی بلکه برای حفظ منافع خود در این نشست حضور یافتند.

عمان: در کنفرانس برلین همه به فکر منافع خود بودند، نه حل بحران لیبی

با همراهی تور عمان ارزان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش انوار بلاگ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان امروز (چهارشنبه) در جلسه گفت وگویی در حاشیه همایش اقتصادی در داووس درباره درگیری های منطقه خاورمیانه گفت: احساس ما این است که طرف های مرتبط با این درگیری ها و کشمکش ها نمی خواهند راه چارهی برای آن بیابند بلکه می خواهند آن را مدیریت نمایند.

یوسف بن علوی در ادامه اظهار کرد: حتی کسانی که در برلین حضور یافتند، این کار را برای حفاظت از منافع خود و نه برای رسیدن به یک راه چاره انجام دادند.

کنفرانس برلین درباره لیبی یکشنبه با نظارت سازمان ملل برگزار گردید و پس از آن نیروهای تحت فرماندهی خلیفه حفتر موسوم به ارتش ملی لیبی و دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج پایبندی خود به آتش بس اجرا شده از بامداد 12 ژانویه جاری به درخواست روسای جمهور روسیه و ترکیه را اعلام کردند.

در بیانیه پایانی این کنفرانس نیز از همه طرف ها خواسته شد از هرگونه اقدامی که به تشدید درگیری ها منجر شده یا با تحریم تسلیحاتی و یا آتش بس تعارض داشته باشد، همانند حمایت اقتصادی برای تقویت ادوات نظامی و یا استخدام مزدوران، خودداری نمایند.

همچنین در این بیانیه از شورای امنیت خواسته شد تحریم های مناسبی را برای کسانی که اقداماتشان در نقض آتش بس ثابت شده اعمال گردد و اجرای این تحریم ها تثبیت گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 1822

به "عمان: در کنفرانس برلین همه به فکر منافع خود بودند، نه حل بحران لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمان: در کنفرانس برلین همه به فکر منافع خود بودند، نه حل بحران لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید