رشد 2.5 درصدی تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در ایران

به گزارش انوار بلاگ به نقل از فدراسیون فاوا اتاق بازرگانی، محمدرضا طلایی در دهمین جلسه کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران با اشاره به شرایط و زیرساخت های موجود در بحث اینترنت کشور با توجه به تاکید دولت برای سوق پیدا کردن کشور به سمت دیجیتالی شدن، گفت: در ایران از جمعیت حدود 84 میلیون نفری، حدود 59 میلیون کاربر اینترنت وجود دارد که این موضوع یک پتانسیل بسیار جدی می تواند برای توسعه فضای مجازی ایجاد کند.

رشد 2.5 درصدی تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در ایران

وی گفت: در شبکه های اجتماعی ایران طبق آمار حدود 33 میلیون کاربر وجود دارد و رشد کاربران ایران به نسبت مدت مشابه در سال 2019 چیزی در حدود 2.5 درصد است. این اعداد و ارقام نشان می دهد که سرعت رشد و توسعه کاربران فضای مجازی در ایران رو به افزایش است؛ ولی متاسفانه سرعت اینترنت در ایران نسبت به سایر کشورهای همتراز اندکی پایین است.

طلایی با بیان اینکه اخیر وزیر ارتباطات اعلام نموده که عملا دولت الکترونیک اجرایی شده و تنها منتظر اتصال دستگاه های مرتبط با یکدیگر است، گفت: پیغام اصلی این موضوع معین می نماید در دولت الکترونیک عملا کاری صورت نگرفته است.

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی اضافه نمود: دکتر روحانی رییس جمهور کشور تاکید بسیار زیادی بر تقویت فضای مجازی دارند و از همین رو زمان آن رسیده که ما نقش بهتری در این عرصه ایفا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید در مورد مباحث مالیاتی و بیمه، یک جمع بندی از سوی فعالین حوزه فاوا صورت گیرد تا به کمیسیون مربوطه در اتاق بازرگانی ارائه گردد، اضافه نمود: از همین رو بهتر است که یک کارگروه بین کمیسیون فاوا و کمیسیون های مربوطه برای پیگیری و برطرف این موضوع ایجاد گردد.

آنالیز قانون بیمه شرکت های IT با توجه به شرایط دورکاری کارکنان و تداوم آن، آنالیز مسائل مالیاتی فعالان حوزه فاوا در دوره کرونا، آیین نامه اجرایی بند (ب) تبصره (18) قانون بودجه، با موضوع نحوه اختصاص اعتبار برای حمایت از سرمایه گذاری جهت توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات و موضوع آیین نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران حوزه فاوا از جمله مواردی بود که در این جلسه آنالیز شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4826

به "رشد 2.5 درصدی تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 2.5 درصدی تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید