ایران رئیس دوره ای گروه 24 شد

به گزارش انوار بلاگ، به گزارش خبرنگاران، عبدالناصر همتی در این اجلاس با بیان اینکه برای من افتخار و امتیاز بزرگی است که به عنوان رئیس گروه 24 در دوازده ماه آینده در خدمت شما باشم، اضافه نمود: مایلم فرصت را مغتنم شمرده و از کوشش های ریاست گروه 24، جناب وزیر افوری عطا و دولت غنا به خاطر سکان داری گروه 24 در طول این سال پرتلاطم قدردانی کنم.

ایران رئیس دوره ای گروه 24 شد

رئیس کل بانک مرکزی به اهمیت گروه 24 اشاره نمود و گفت: با توجه به رکودهای عمیق کنونی که از همه گیری کرونا ناشی می شوند، نقش و اهمیت گروه 24 روزبه روز پررنگ تر می گردد. در پیگیری رسالت این گروه، ما قصد داریم که تا بالاترین حد امکان مسایل گذشته را دنبال کنیم و همزمان با تمرکز بر تاب آوری تعاملات سازنده تری بین اعضای گروه برقرار سازیم.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، دستیابی به واکسن و روش های درمانی بازگشت پایدار فعالیت های اقتصادی را به همراه خواهد داشت.

رئیس دوره ای گروه 24 با تاکید بر لزوم هماهنگی جهانی برای حل مسائل به ویژه در زمینه ویروس کرونا توضیح داد: به عنوان یک گروه، ما باید همیشه از یک راه چاره جهانی هماهنگ شده طرفداری کنیم تا این اطمینان ایجاد گردد که تمام کشورها بدون هیچ استثنایی به واکسن و درمان کم هزینه برای کوید19 و یاری های اقتصادی از جمله یاری های اضطراری بر مبنای نیازها و دلایل بشردوستانه دسترسی داشته باشند، به گونه ای که همه ما بتوانیم با اطمینان و بالاترین توان بالقوه، فعالیت های اقتصادی خود را از سرگیریم.

وی در انتها اعلام نمود: اطمینان دارم که در این دوران خدمت، ما قادر خواهیم بود سیاست هایی را مبتنی بر چشم انداز آینده و اهداف از پیش مشخص شده تدوین کنیم و به کشورهای عضو یاری کنیم بر این بحران بی سابقه و شرایط آسیب زای کنونی غلبه نمایند. برنامه های مشترک ما بر اهداف بهبود اقتصادی در دوران پس از همه گیری، چگونگی برقراری ثبات اقتصادی و به ویژه، مدیریت بدهی عمومی متمرکز خواهند بود.

در انتها، مایلم مراتب عمیق تشکر خویش را به اعضای گروه به خاطر فرصتی که به من اعطا کردند تا به عنوان رئیس گروه به خدمت بپردازم، ابراز کنم.

لازم به ذکر است، گروه 24 به منظور ایجاد هماهنگی و پیشبرد مواضع کشورهای درحال توسعه در قلمروهای پولی و توسعه اقتصادی در اواخر سال 1971 ایجاد شد.

منبع: روابط عمومی بانک مرکزی

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 6293

به "ایران رئیس دوره ای گروه 24 شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران رئیس دوره ای گروه 24 شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید