کدام کشورها مقاصد برتر کاری دنیا هستند؟

به گزارش انوار بلاگ، بر اساس نظرسنجی گروه مشاوره بوستون (BCG)، دبی از رتبه ششم در سال 2018 بعد از لندن و آمستردام به مقام سوم صعود نموده و ابوظبی پس از برلین به مقام پنجم رسیده است.

کدام کشورها مقاصد برتر کاری دنیا هستند؟

نویسندگان این گزارش اظهار کردند: به نظر می رسد کوشش امارات متحده عربی برای تبدیل شهرهای برتر خود به مقاصد کاری مطلوب بوده است.

این یافته ها براساس نظرسنجی از تقریبا 209هزار نفر در 190 کشور حاصل شده است تا تعیین گردد که افراد تحت چه شرایطی برای کار به یک کشور خارجی مهاجرت می نمایند. این نظرسنجی سومین مورد از فرایند دنیای نیروی کار است که توسط شرکت مدیریت مشاور BCG و اتحاد جذب نیرو بر اساس مطالعات در سال 2014 و 2018 ارائه شده است.

نویسندگان گفتند: چشمگیرترین تغییر در نتایج آخرین نظرسنجی، سقوط ایالات متحده از رتبه اول است.

آنان بیان کردند: واکنش ناسازگار به همه گیری، اتخاذ سیاست های ملی گرایانه و ناآرامی های اجتماعی، ایالات متحده را در رتبه دوم پس از کانادا قرارداده و با استرالیا مساوی نموده است. کانادا و استرالیا هر دو مقصد برتر، مدیریت موثر در همه گیری داشتند و همچنین دارای سیستم های اجتماعی بهتر و فرهنگ بازتری نسبت به ایالات متحده هستند.

اگرچه کانادا بهترین مقصد کاری فعلی در دنیا است اما هیچ شهر کانادا در رتبه 10 شهر برتر نیستند و بالاترین رتبه شهری کانادا، تورنتو است که در این نظرسنجی رتبه 14 را دارد.

در این گزارش آمده است که سنگاپور و نیوزیلند در سال 2021 در 10 رتبه برتر قرار گرفتند و این نشان می دهد که چگونه کشورهای آسیا و اقیانوسیه نیز در زمینه مهار بیماری همه گیر کارآمد عمل کردند.

تغییرات در رتبه بندی شهرها از سال 2018 تا 2020

نویسندگان اعلام کردند: نیوزیلند تقریبا از ابتداء همه گیری، الگویی برای مدیریت موثر ویروس کرونا بوده و از ویژگی های جذاب دیگری نیز برخوردار است.

در رتبه بندی شهرها، لندن برترین مقصد دنیای کار محسوب می گردد.

نویسندگان گفتند: شهرت و محبوبیت انگلیس به دلیل کشورهای مشترک المنافع بریتانیا، هاله ای به لندن می بخشد که به آن یاری می نماید تا بر عدم قطعیت های ژئوپلیتیکی، مانند مواردی که در برگزیت پیرامون انگلیس وجود داشته و به طورکلی انگلستان را طی سال های اخیر سرسخت نموده است، غلبه کند.

در این گزارش آمده است که آمستردام و برلین در میان پنج استارتاپ برتر پویا قرار دارند و قطب نوآوری نیز محسوب می شوند.

بعضی از شهرهای محبوب پیشین در رتبه بندی سال جاری تنزل کردند. به عنوان مثال، نیویورک به مکان هشتم نزول نموده است زیرا مرکز شیوع بیماری همه گیر در ایالات متحده بود و جاذبه های شهری و موسسات فرهنگی آن به طور گسترده تعطیل شده بودند.

این آنالیز همچنین نشان داد که همه گیری چگونه نگرش ها در خصوص کار و تحرک را شکل داده است.

تعداد افرادی که مایل به کار در خارج از کشور خود هستند از زمان شروع آنالیز در سال 2014 با 13 واحد کاهش به 50.4 درصد در سال 2020 رسیدند و به میزان 63.8 درصد از سال 2014 کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، همه گیری، سیاست های محدود نماینده مهاجرت و ناآرامی های اجتماعی تحرک کارگران را تضعیف نموده است. بااین حال، مدل جدیدی از تحرک مجازی در حال ظهور است و جذابیتی قابل درک در زمانی است که روش های معمول کار زیر سوال رفته است.

نتایج این گزارش نشان می دهد که 57 درصد پاسخ دهندگان اظهار کردند: مایل هستند از راه دور برای کارفرمایی که در کشور آنان حضور فیزیکی ندارد، کار نمایند؛ میزان کاملا بالاتری نسبت به افرادی که امکان جابجایی فیزیکی دارند.

تمایل به کار ازراه دور برای یک کارفرمای خارجی در مناطقی با اقتصاد کمتر توسعه یافته مانند آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین و کارائیب بیشترین میزان است. در این گزارش آمده است، هنوز بعضی از پاسخ دهندگان اروپایی مانند تقریبا نیمی از افراد در ایالات متحده این ایده را جذاب می دانند. شایان ذکر است، این مدل کار در چین که دارای فرصت های شغلی محلی فراوانی است، کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

نویسندگان افزودند: در خاورمیانه نیز جذابیت کمتری برای این روش کاری وجود دارد زیرا ممکن است علاقه مردم به کار در خارج از کشور بیشتر تمایل به تجربه محیطی اجتماعی و فرهنگی متفاوت از محیط زندگی خود باشد.

کشورهای برتر در این زمینه در سال 2021 به ترتیب کانادا، ایالات متحده، استرالیا، آلمان، انگلستان، ژاپن، سوئیس، سنگاپور، فرانسه و نیوزیلند هستند.

منبع: گردشبان
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 8804

به "کدام کشورها مقاصد برتر کاری دنیا هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشورها مقاصد برتر کاری دنیا هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید