دی اکسیدکربن جو زمین رکورد تازه زد

به گزارش انوار بلاگ، اگر چه میزان انتشار گازهای گلخانه ای کاهش یافته، اما این امر موجب کاهش تجمع گاز دی اکسید کربن در جو کره زمین نشده است.

دی اکسیدکربن جو زمین رکورد تازه زد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی انوار بلاگ به نقل از انگجت، میزان ایجاد آلودگی در جوکره زمین به علت فعالیت های مخرب بشر در گذشته تا بدان حد بوده که کاهش این فعالیت ها پس از شیوع ویروس کرونا هم موجب جبران و کاهش خسارت های گذشته نشده است.

آماری که توسط موسسه اقیانوس شناسی اسکریپتس منتشر شده، نشان می دهد تمرکز گاز دی اکسیدکربن در جو زمین در ماه گذشته به رکورد بی سابقه 417 بخش در هر میلیون بخش (ppm) رسیده است.

درحالی که بعضی دانشمندان امیدوار بودند کاهش رفت و آمدهای انسان به علت شیوع ویروس کرونا بتواند این شرایط را اندکی تغییر دهد، حالا معین شده تراکم گازهای گلخانه ای موجود در جو زمین به اندازه ای است که با کاهش چند ماهه فعالیت های مخرب ضدمحیط زیست شرایط موجود بهبود نمی یابد.

پیش از این اعلام شده بود که تعطیلی های ناشی از شیوع ویروس کرونا به کاهش 25 درصدی انتشار کربن در جو کره زمین انجامیده است ولی برای بهبود شرایط زیست محیطی این کاهش باید طی سال های آینده نیز ادامه یابد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4795

به "دی اکسیدکربن جو زمین رکورد تازه زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دی اکسیدکربن جو زمین رکورد تازه زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید