حضور دانشمندان دنیا اسلام حوزه نانو و انرژی تجدیدپذیر در ایران

به گزارش انوار بلاگ، دکتر فاطمه ترک نیک سرپرست دبیرخانه شبکه نانوفناوری دنیا اسلام مستقر در پژوهشگاه مواد و انرژی در جمع خبرنگاران در دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو گفت: رسالت ما در این شبکه بر این است که با نخبگان دنیا اسلام در زمینه نانو، تعامل سازنده و موثری در قالب آموزش، پژوهش، پروژه های بین المللی و فروش محصولات و دستاوردهای فناوری نانو در بازارهای دنیای داشته باشیم.

حضور دانشمندان دنیا اسلام حوزه نانو و انرژی تجدیدپذیر در ایران

وی با بیان اینکه کشور ایران یکی از کشورهای پیشرو در حوزه نانو با سابقه مطلوب و قابل قبول است، گفت: سعی ما بر این است تا با برگزاری رویدادهای بین المللی هر دو سال یکبار در حوزه نانو بتوانیم از تجربه و علم نخبگان کشورهای اسلامی پیشرفته تر نظیر ایران، مالزی، پاکستان، عربستان و ترکیه برای آموزش نخبگان دیگر کشورهای اسلامی استفاده کنیم.

ترک نیک در مورد اهداف شبکه نانو فناوری کشورهای اسلامی گفت: توسعه و تقویت همکاری های هدفمند علمی- بین المللی با دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی کشورهای اسلامی(برای دعوت از اساتید خارجی، ارائه دوره های کوتاه مدت، ارائه پروژه های مشترک و جذب دانشجویان خارجی در دوره های کوتاه و بلند مدت)، تعامل سازنده در سطح ملی و بین المللی و همچنین اشاعه ماموریت ها و چشم انداز شبکه در حوزه نانو در میان کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی، به عنوان اهداف بلند مدت این شبکه به شمار می رود.

برگزاری کارگاهی در دو حوزه نانو و انرژی تجدید پذیر

ترک نیک بیان نمود: در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه نانو، در حال آماده سازی بستر لازم برای برگزاری سومین کارگاه-کنفرانس بین المللی در حوزه نانوفناوری و انرژی های تجدیدپذیر در 19 آبان ماه جاری هستیم که از 13 دانشمند بنام، دعوت به عمل آمده تا تجارب خود را به اشتراک بگذارند.

وی با بیان اینکه این کارگاه همزمان با اعطای سومین دوره جایزه مصطفی است، گفت:این رویداد با همکاری دبیرخانه مصطفی و استپ درحال شکل گیری است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 576

به "حضور دانشمندان دنیا اسلام حوزه نانو و انرژی تجدیدپذیر در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور دانشمندان دنیا اسلام حوزه نانو و انرژی تجدیدپذیر در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید