حضور دانشجویان از 17 خرداد ماه در دانشگاه اجباری شد؟ ، نحوه برگزاری امتحانات

به گزارش انوار بلاگ، معاون آموزشی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه فعلا برنامه آموزشی نیمسال این دانشگاه همان تقویم و برنامه اعلام شده قبلی است، گفت: بنایی برای پذیرش حضوری و فیزیکی دانشجویان از 17 خرداد ماه در دانشگاه تهران نداریم.

حضور دانشجویان از 17 خرداد ماه در دانشگاه اجباری شد؟ ، نحوه برگزاری امتحانات

به گزارش انوار بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر حسین حسینی در نشست مجازی با دانشجویان دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه فعلا برنامه ای برای حضور دانشجویان در دانشگاه از 17 خرداد نداریم، گفت: دانشگاه در این تاریخ باز نخواهد شد و فعلا تصمیمات ما بر اساس همان تقویم آموزشی رسمی اجرایی خواهد بود.

وی در ادامه توضیح داد: اما اگر بر حسب مورد، استاد و دانشجو توافق نمایند، برای برطرف اشکال به دانشگاه مراجعه نمایند، اشکالی برای حضور دانشجویان وجود ندارد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه امتحانات انتها ترم دانشجویان این دانشگاه حضوری برگزار خواهد شد، گفت: در مورد نحوه حضور دانشجویان متعاقبا تصمیم گیری خواهد شد. باید آنالیز کنیم که آیا امکان حضور دانشجویان برای امتحانات انتها ترم در مراکز استانی وجود دارد یا نه؟ اما آنچه در حال حاضر مهم است، این است که از 17 خرداد برنامه ای برای حضور فیزیکی دانشجویان نداریم.

دکتر حسینی همچنین در مورد تصمیمات دانشگاه برای آموزش دروس عملی دانشجویان نیز گفت: امیدواریم پس از برگزاری آزمون ها در نیمه دوم تیرماه بتوانیم دروس عملی را برگزار کنیم.

وی در مورد امکان حذف درس دانشجویان نیز گفت: دانشجویان کارشناسی سه درس و کارشناسی ارشد نیز یک درس را می توانند بدون هیچ محدودیتی حتی حدنصاب حذف نمایند و حذف دروس بدون احتیاج به مراجعه به وسیله سامانه گلستان صورت خواهد گرفت، اما با توجه به اینکه دانشجویان دکتری برای فارغ التحصیلی باید معدل آنها به 16 برسد، بنابراین این دانشجویان می توانند کسری نمره خود را با اخذ واحدهای جبرانی و یا دروسی دیگر در سنوات آموزشی مجاز جبران نمایند. بنابراین ما فقط در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد بحثی به نام مشروطی داریم.

دکتر حسینی در مورد شرایط شهریه پرداختی دانشجویان برای نیمسال جاری نیز گفت: دانشجویان دوره های کارشناسی و دکتری در پرداخت شهریه پول یک دوره هشت نیمسال را پرداخت می نمایند و این دانشجویان که در دوره های روزانه و یا چه در دوره های شبانه در نیمسال سنوات عادی دارند، اما دانشجویان کارشناسی ارشد پولی که پرداخت می نمایند، شهریه واحدهای آن ترم است. بنابراین شهریه نیمسال دریافت شده از دانشجویان و استرداد آن پیچیده خواهد بود، اما برای ترم آینده دانشگاه برنامه هایی خواهد داشت.

وی در مورد شرایط آزمون جامع دکتری دانشجویان برای نیمسال جاری تحصیلی نیز گفت: پس از بازگشایی دانشگاه ها در مورد آن تصمیم گیری خواهد شد، اما از نیمه دوم خرداد آزمون های زبان را برگزار خواهیم کرد و حداکثر پنج نفر در آزمون شرکت می نمایند.

دکتر حسینی با تاکید بر اینکه اساتید، دانشجو را به دلیل غیبت وادار به حذف درس ننمایند، اظهار کرد: دانشجویانی که به دلیل مسائل نتوانسته اند در کلاس های مجازی شرکت نمایند، دسترسی به فایل دارند. بنابراین غیبت محسوب نمی گردد.

وی در مورد امکان حذف ترم دانشجویان نیز گفت: تعدادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای ترم جاری درخواست حذف ترم دارند. ما دستورالعملی قبلا در این زمینه تهیه و ابلاغ نموده ایم و رویکرد ما این است که تا حدی که ممکن است با دانشجویان همکاری کنیم. دانشجویان می توانند مسائل خود را به وسیله سامانه به دانشکده اعلام نمایند. اگر درخواست حذف ترم آنها در دانشکده تایید گردد، از نظر کمیسیون موارد خاص نیز مورد تایید است؛ اما اگر این درخواست رد گردد، مجددا امکانی را در نظر گرفتیم که درخواست آنها در کمیسیون موارد خاص مورد آنالیز قرار بگیرد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران در مورد شیوه ارزشیابی دانشجویان در طول ترم به جای امتحان انتها ترم نیز گفت: اجرای این شیوه در دوره کارشناسی فعلا امکانپذیر نیست و بنا داریم دانشجویان به صورت حضوری امتحان بدهند.

  • شرایط آموزش دانشگاه در ترم آینده

معاون آموزشی دانشگاه تهران در مورد شرایط آموزش دانشگاه در ترم آینده نیز گفت: ویروس کرونا در جهان اتفاقی را رقم زده است که تصمیمات دولت ها و نهادها در برابر آن قابل پیش بینی نیست. به طوری که دانشگاه های بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی برای نیمسال آینده آموزش خود را الکترونیکی برگزار می نمایند، اما در دانشگاه تهران تمامی تصمیمات ما بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ خواهد شد. چرا که ترم جاری آموزش های نظری ما کاملا به صورت مجازی برگزار می گردد و بحثی به عنوان آموزش حضوری در این خصوص در دانشگاه نداریم، اما با توجه به اینکه نمره دروس عملی به صورت ناتمام ثبت می گردد، به همین جهت سعی می کنیم از حضور فیزیکی دانشجویان برای آموزش های عملی بهره ببریم.

دکتر حسینی در مورد دفاع انتها نامه های ارشد نیز گفت: فعلا فرصت دفاع برای دانشجویان نیمسال ششم کارشناسی ارشد تا انتها مهرماه تمدید شده است. اما در صورتی که برای آنها مسئله ای پیش بیاید، با تایید استاد و گروه امکان تمدید نیز وجود دارد.

وی در مورد شرایط دروس مربوط به تربیت بدنی نیز گفت: این درست قاعدتا عملی محسوب می گردد و قرار بود با سایر درس های عملی برگزار گردد؛ اما به دلیل ملاحظات فارغ التحصیلی بعضی از دانشجویان با هماهنگی دانشکده تربیت بدنی متناسب با شرایط فعلی، دروس تربیت بدنی 1 و 2 به صورت مجازی نیز قابل ارائه است.

به گفته معاون آموزشی دانشگاه تهران، دانشجویانی که در ترم جاری به اینترنت دسترسی نداشته باشند، جزو موارد خاص برای حذف ترم یا واحد به شمار می فرایند و در مجموع محدودیتی برای حذف ترم آنها وجود ندارد.

وی در مورد این سوال که آیا این ترم، مشروطی برای دانشجویان وجود دارد یا نه؟ گفت: تصمیم دانشگاه بر این بوده است که اگر دانشجویی این ترم مشروط شد و معدل کل او بالای 12 باشد، محدودیت برای ترم بعد نخواهد داشت.

دکتر حسینی در مورد نحوه امتحانات انتها ترم دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه تهران نیز گفت: قوانین آموزشی برای دانشجویان خارجی که هنوز در کشور حضور دارند، همان مقررات آموزشی است که برای دانشجویان خود ترسیم کردیم؛ اما برای دانشجویانی که امکان حضور در کشور را ندارند، امتحانات به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4592

به "حضور دانشجویان از 17 خرداد ماه در دانشگاه اجباری شد؟ ، نحوه برگزاری امتحانات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور دانشجویان از 17 خرداد ماه در دانشگاه اجباری شد؟ ، نحوه برگزاری امتحانات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید