تمدید محدودیت های تهران تا خاتمه هفته آینده، پیشنهاد استفاده از سربازان در مراکز درمانی

به گزارش انوار بلاگ، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهرتهران با اشاره به شرایط سخت و شکننده شهر تهران به لحاظ شیوع کرونا تاکید نمود: تمامی تجمعات و برپایی نمایشگاه در تهران اقدامی پرمخاطره تلقی می گردد.

تمدید محدودیت های تهران تا خاتمه هفته آینده، پیشنهاد استفاده از سربازان در مراکز درمانی

به گزارش انوار بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی با اشاره به شیوع گسترده پاندمی کرونا تاکید نمود: برپایی هرگونه نمایشگاه در تهران ممنوع است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به تمدید محدودیت های اعمال شده توسط ستاد کرونای استان تهران، این محدودیت ها حداقل تا سرانجام هفته آینده برقرار و بر همین اساس برگزاری نمایشگاه، مجمع عمومی و تجمعات ممنوع اعلام شده است.

وی با اشاره به اعلام رسمی کمیته انتظامی، امنیتی و اجتماعی به استانداری تهران مبنی بر اعمال محدودیت ها یادآور شد: برگزاری نمایشگاه ها به دلیل شرایط خاص شهر تهران و افزایش آمار مبتلایان به کووید 19 تا اعلام رسمی انجام نخواهد شد.

دکتر زالی در ادامه با اشاره به شرایط سخت و شنماینده شهر تهران به لحاظ شیوع کرونا تاکید نمود: تمامی تجمعات در تهران اقدامی پرمخاطره تلقی می گردد.

تاب آوری ظرفیت های درمانی مستقیما به میزان مبتلایان کرونایی بستگی دارد

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهرتهران همچنین با بیان اینکه بار کاری قابل توجه و مضاعفی برای انتقال بیماران مبتلابه کرونا بر دوش کادر بهداشت و درمان است، گفت: طبیعتا ورود 684 بیمار جدید تنها در 24 ساعت به بیمارستان های تهران عدد قابل توجهی است که می تواند بر تاب آوری نیروی انسانی و ظرفیتهای درمانی تاثیرگذار باشد.

وی که در یک گفت وگوی تلویزیونی صحبت میکرد، ضمن تشریح شرایط شهر تهران به لحاظ شیوع کرونا در 24 ساعتی که گذشت، اظهار کرد: 124 کرونایی در بخشهای ویژه بیمارستانهای شهر تهران بستری شدند. سهم بیماران جدیدی که در بخش های ویژه بستری شدند بالغ بر 17 درصد است، به این معنی که 17 درصد بیماران کرونایی با حال عمومی وخیم در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

ویبا تاکید بر افزایش مراجعان مبتلا و یا مشکوک به کرونا به بخشهای سرپایی بهداشت یادآور شد: معدل بیماران مبتلا به ویروس کووید 19 که به بخش های سرپایی حوزه بهداشت و درمان مراجعه نموده اند نیز به 6.2 دهم درصد می رسد. مجموعا 9 درصد بیمارانی که به صورت سرپایی به بخش های بهداشت و درمان بیمارستانهای تهران مراجعه مینمایند احتیاج به بستری شدن دارند.

زالی ادامه داد: مجموع بیماران بهبود یافته کرونایی در 24 ساعت گذشته نیز بالغ بر 640 بیمار است که اگر چنانچه این عدد با میزان ورودی ها مقایسه گردد بازهم کماکان میزان وردی ها از ترخیص ها بالاتر است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهرتهران اعلام نمود: بنظر می رسد تعداد مراجعه بیماران مشکوک و مبتلابه کرونا به بخشهای بهداشتی رو به افزایش است که این مهم می تواند از بارکاری حوزه درمانی بکاهد، چراکه این افراد غالبا با علائم خفیفی از بیماری که احتیاج به بستری ندارد در این مراکز توصیه و درمان های لازم را به صورت سرپایی دریافت می نمایند.

دکتر زالی در بخش دیگری با بیان این که با هماهنگی سازمان نظام وظیفه و نیروهای مسلح بخشی از مشمولان خدمت سربازی و دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد، دکترا و P.hdپزشکی و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی می توانند در مراکز درمانی و بهداشتی این دانشگاه خدمات ویژه ای ارائه دهند، از ارائه پیشنهاد استفاده از این ظرفیت ویژه به وزیربهداشت اطلاع داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5293

به "تمدید محدودیت های تهران تا خاتمه هفته آینده، پیشنهاد استفاده از سربازان در مراکز درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید محدودیت های تهران تا خاتمه هفته آینده، پیشنهاد استفاده از سربازان در مراکز درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید