کوشش متخصصان نیروگاهی سازمان انرژی اتمی برای برطرف نقص فنی در نیروگاه بوشهر

به گزارش انوار بلاگ، سازمان انرژی اتمی با تشریح نقص فنی پیش آمده در نیروگاه بوشهر خاطرنشان کرد که متخصصان نیروگاهی این سازمان در کوشش برای برطرف این ایراد هستند.

کوشش متخصصان نیروگاهی سازمان انرژی اتمی برای برطرف نقص فنی در نیروگاه بوشهر

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، در پی خارج شدن نیروگاه اتمی بوشهر از شبکه سراسری برق به دلیل نقص فنی و برای مدت کوتاه، سازمان انرژی اتمی ایران امروز (سه شنبه) اعلام نمود که متخصصان نیروگاهی این سازمان مجدانه و بی وقفه در کوشش هستند با برطرف ایراد فنی پیش آمده در نیروگاه اتمی بوشهر، این نیروگاه را به شبکه برق سراسری متصل نمایند.

روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر هم در این باره اعلام نمود: به منظور برطرف ایراد فنی مشاهده شده در ژنراتور نیروگاه و پس از انجام هماهنگی لازم با شبکه برق سراسری کشور در روز آدینه، واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر از ساعت 8 شب روز شنبه آغاز به کاهش قدرت کرد و در ساعات اولیه صبح یکشنبه موقتاً از مدار فراوری برق خارج شد. با توجه به اعلام انجام شده به وزارت نیرو، مقرر بود وزارت نیرو تمهیدات لازم برای جایگزینی موقت برق فراوریی این نیروگاه را انجام دهد. تمام کوشش متخصصان نیروگاه بر این امر تمرکز دارد که پس از برطرف ایراد مذکور و با توجه به آمادگی بخش های هسته ای، نیروگاه در اسرع وقت به مدار فراوری بازگشته و به شبکه سراسری متصل گردد.

شایان ذکر است نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان اولین تجربه استفاده از نیروگاه های هسته ای 1000 مگاواتی در کشور و منطقه، هم اکنون توسط نیروهای متخصص ایرانی بهره برداری می گردد و تا به امروز بیش از 48500 میلیون کیلووات ساعت برق فراوری و به شبکه برق تحویل داده است.

به گزارش فارس، سازمان انرژی اتمی یکشنبه شب 30 خرداد در خبری از خروج نیروگاه بوشهر از شبکه سراسرس برق به دلیل نقص فنی اطلاع داد.

در این اطلاعیه آمده بود: به دنبال بروز نقص فنی در نیروگاه بوشهر و پس از اطلاع قبلی یک روزه به وزارت نیرو، این نیروگاه به طور موقت خاموش و از شبکه سراسری برق خارج شد.

سازمان انرژی اتمی همچنین اعلام نمود: بدیهی است پس از برطرف نقص فنی و ظرف چند روز آینده این نیروگاه مجددا به شبکه سراسری برق خواهد پیوست. (اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 9783

به "کوشش متخصصان نیروگاهی سازمان انرژی اتمی برای برطرف نقص فنی در نیروگاه بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش متخصصان نیروگاهی سازمان انرژی اتمی برای برطرف نقص فنی در نیروگاه بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید