تغییرات قیمت کالا های خوراکی در اردیبهشت 1400

به گزارش انوار بلاگ، مرکز آمار ایران تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه های مختلف در مناطق شهری کشور را در اردیبهشت ماه امسال بیان کرد.

تغییرات قیمت کالا های خوراکی در اردیبهشت 1400

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از مرکز آمار ایران، در اردیبهشت ماه 1400 تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور به توضیح زیر است:

نان و غلات

در این گروه، اقلام شیرینی خشک با 3.8 درصد، رشته آش با 3.4 و برنج ایرانی درجه یک با 1.9 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آن ها

در این گروه، اقلام ماهی قزل آلا با 2.1 درصد، گوشت گاو یا گوساله با 2.0 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند. همچنین در این گروه مرغ ماشینی با 5.5 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به شیر خشک با 2, 4 درصد، ماست و دوغ پاستوریزه با 1.9 درصد بوده است. همچنین در این گروه تخم مرغ ماشینی با 11.4 درصد و روغن نباتی جامد با 3.4 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

میوه و خشکبار

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به لیمو ترش با 5.8 درصد و مغز بادام درختی با 5.2 درصد بوده است. همچنین در این گروه خربزه با 38.3 درصد، هندوانه با 29.6 درصد، موز با 18.5 درصد و پرتقال با 17 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

سبزیجات و حبوبات

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به نخود با 7.6 درصد، هویج فرنگی با 6.9 درصد، لپه و لوبیاچیتی با 6 درصد بوده است. همچنین در این گروه اقلام خیار با 22.8 درصد، بادمجان با 11.3 درصد و کدوسبز با 7.5 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به نوشابه گازدار با 7.9 درصد، قند با 5.6 درصد و شکر با 3.5 درصد بوده است.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 9660

به "تغییرات قیمت کالا های خوراکی در اردیبهشت 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات قیمت کالا های خوراکی در اردیبهشت 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید