برکت واکسن مخصوص اومیکرن تولید کرد

به گزارش انوار بلاگ، رئیس جمهور بر ضرورت استمرار توجه به رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم تاکید کرد و از اعضای ستاد ملی کرونا خواست در راستای اقناع مردم به تزریق دُز سوم واکسن بکوشند.

برکت واکسن مخصوص اومیکرن تولید کرد

به گزارش ایسنا، ابراهیم رئیسی پیش از ظهر شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از ارائه گزارشی با موضوع کاهشی شدن فرایند ابتلاء و قربانیان موج ششم همه گیری کرونا ابراز خرسندی کرد و گفت: البته این مساله به هیچ وجه نباید باعث سست شدن اجرای اصول بهداشتی شود.

رئیس جمهور از همه آحاد مردم، اصناف و کارمندان خواست همچنان با دقت و به طور کامل شیوه نامه های بهداشتی را رعایت و به ویژه از برگزاری و حضور در اجتماعات پرهیز کنند و اضافه کرد: دستگاه های متولی، اجرای پروتکل های بهداشتی را به طور جدی و موثر پیگیری کنند.

وی در ادامه برخی اماکن پرخط برای شیوع کرونا را مورد توجه قرار داد و گفت: یکی از پرخطرترین محل ها برای شیوع کرونا، وسایل حمل و نقل عمومی است و لذا مسئولان مربوطه پیگیر اجرای دقیق پروتکل ها از جمله در خطوط هوایی و رعایت مصوبه سقف 60 درصدی در پروازها باشند.

رئیسی با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه درباره کیفیت بازدارندگی جریمه های در نظر گرفته شده برای عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی، شرح داد: لازم است این جریمه ها با هدف افزایش بازدارندگی و ارتقای توجه به دستورالعمل های بهداشتی مربوط به کرونا مورد بازنگری قرار بگیرند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت تحقیق و پژوهش درباره آثار و عوارض اجتماعی و روانی کرونا اشاره و گفت: مطالعه عوارض ناشی از کرونا برای افراد در ابعاد شخصی و اجتماعی بسیار مهم و پشتوانه عملکرد و تصمیم گیری های بهتر ما در آینده است، لذا این موضوع باید بسیار مورد توجه بگیرد و از نتایج تحقیقات و تجربیات دیگران نیز به نحو احسن استفاده شود.

رئیسی همچنین با اشاره به گزارشی که درباره طب سنتی در جلسه ارائه شد، مواجهه عالمانه با این موضوع را در محافل علمی و دانشگاهی از مصادیق تضارب آرا و آزاداندیشی دانست و از دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت خواست فضایی را فراهم کنند تا متخصصان این عرصه بتوانند در جمع اساتید و صاحب نظران پزشکی به بحث و گفت وگو درباره نظرات شان بپردازند و مردم از نتیجه این مباحث بهره مند شود.

در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شد که محققان مجموعه دارویی برکت پیروز شده اند واکسن جدیدی تولید کنند که مشخصا می تواند در برابر سویه اُمیکرون بازدارندگی پیروز و سطح بالایی داشته باشد.

در این جلسه مقرر شد الزامات و محدودیت های کرونایی، با لحاظ تعریف جهانی ارائه شده از رنگ های مختلف کرونایی، متناسب با شرایط فعلی شیوع کرونا در کشور بازتعریف شود.

منبع: فرارو
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 13321

به "برکت واکسن مخصوص اومیکرن تولید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برکت واکسن مخصوص اومیکرن تولید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید