با یادگیری این 7 نکته، در خانه همه فن حریف باشید

به گزارش انوار بلاگ، بعضی از کار هایی که فکر می کنیم تخصصی است را می توانیم خودمان در خانه انجام دهیم و هزینه های اضافی را فاکتور بگیریم. از طرف دیگر بعضی از این نکات در لحظه به کار شما می آیند.

با یادگیری این 7 نکته، در خانه همه فن حریف باشید

به گزارش thehealthy، یعنی هنگامی که فر دود می نماید، شاید تنها چند دقیقه برای جلوگیری از خسارت بیشتر فرصت داشته باشید. پس برای پروش مهارت های مدیرت خانه این مطلب را با ما همراه باشید.

1. درِ سرویس بهداشتی باز نمی گردد: استرس نداشته باشید و جیغ نکشید

قفل شدن در، روی هر کسی شاید وحشتناک و استرس آور باشد بخصوص برای بچه ها. شما با یادگیری این مهارت به خود و دیگران می توانید یاری کنید.

یک کارت را بین زبانه و قفل چهارچوب در بکشید و زبانه را به داخل در هول دهید تا در باز گردد.

2. نترسید: وقتی فر آغاز به دود کردن می نماید

وقتی موادغذایی روی سطح داخلی فر، می ریزد بعد از داغ شدن آغاز به سوختن و دود کردن می نماید. معمولا وقتی کیک در فر باشد و موادی حاوی جوش شیرین در فر بریزد این اتفاق میفتد. نیازی نیست بترسید.

اول فر را خاموش کنید و در و پنجره ها را باز بگذارید تا دود به بیرون برود سپس منتظر شوید تا فر خنک گردد تا بتواید آن ضایعه را پاک کنید.

3. چکه کردن قطرات از شیر آب: آستین ها را بالا بزنید

وقتی شیر آب چکه می نماید علت بی خوابی های شبانه و تیک های عصبی در سکوت می گردد. پس بهتر است هر چه سریع تر این معضل حل گردد. کافی است آستین ها را بالا بزنید، با یک آچار فرانسه وارد صحنه شوید و واشر را عوض کنید.

اول شیر زیر ظرف شویی یا فلکه اصلی آب را ببندید. حالا قطعه گلویی را با آچار باز کنید و واشر آن را عوض کنید به همین سادگی.

اغلب شیر های آب واشر های هم سایز دارند؛ اما برای اطمینان می توانید واشر قبلی را با خود برده و یک نو مانند همان خریداری کنید.

4. کنتور پرید: وقتی برق ها یکدفعه قطع می شوند

گاهی اوقات قطعی برق خانه، به اداره برق ربطی ندارد؛ وقتی همه همسایه های شما برق دارند، ولی شما نه، مشکل از کنتور است.

یک چراغ قوه بردارید و به سمت کنتور بروید. یک جعبه فیوز می بینید که یک طرف سوییچ ON و طرف دیگر OFF است. سوییچ را به سمت ON بگذارید.

5. لزج مانند: وقتی چند تخم مرغ باهم روی زمین میفتند

شکستن تخم مرغ روی زمین علاوه بر خراب کردن حالمان، خطرناک نیز است. به این علت که اگر به موقع آن را جمع نکنیم شاید کسی پایش روی آن برود و لیز بخورد.

برترین راه برای تمیز کردن این اتفاق ناخوشایند این روش است، روی آن را کمی نمک بزنید سپس چند دقیقه صبر کنید تا تخم مرغ ها جمع شوند. حالا به راحتی می توانید با قاشق آن ها را از زمین بردارید و آنجا را تمیز کنید.

6. وقتی غذایی که روی گاز یا ماکروویو آتش می گیرد آرام باشید

وقتی غذایی روی گاز یا ماکروویو آتش می گیرد اولین قدم خاموش کردن منبع آتش است. یعنی گاز یا ماکروویو را خاموش کنید.

وقتی برای سهل انگاری وجود ندارد و فورا باید یک حوله را یا آب سرد خیس کنید و روی طرف آتش گرفته بیندازید. سپس با یک دستگیره آن را بردارید و زیر شیر آب سرد بگذارید.

7. سوسک، مارمولک یا مورچه: از شر حشرات موذی خلاص شو

بعد از یک مسافرت 3 روزه که باز می گردیم میبینیم خانه و حیاط محل سکونت بسیاری از حشرات موذی شده است. مخصوصا در فصل تابستان که زمین گرم تر شده و سوسک ها به سمت مکان های خنک تر حرکت می نمایند مانند خانه ها.

نیازی نیست به شرکت های سم پاشی زنگ بزنید تا با سم های خطرناک مانند دِ. دِ. تِ این کار را انجام دهند. اول همه جا را جارو برقی بکشید و با دستگاه بخارشور، گوشه و کنار و کابینت ها را خشک شویی کنید. سپس با اسپری، سرکه، نمک و جوش شیرین را به تمام گوشه و کنار خانه اسپری کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 14056

به "با یادگیری این 7 نکته، در خانه همه فن حریف باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با یادگیری این 7 نکته، در خانه همه فن حریف باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید