باند عظیم جعل مدارک هویتی در تله پلیسالبرز

به گزارش انوار بلاگ، فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری اعضای باند جعل مدارک هویتی که باتهیه دسته چک اقدام به 30 میلیارد کلاهبرداری از شهروندان نموده بودند اطلاع داد .

باند عظیم جعل مدارک هویتی در تله پلیسالبرز

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایران آنلاین، سردار عباسعلی محمدیان با اعلام این خبر بیان داشت: در پی ارجاع یک فقره پروند کلاهبرداری از مراجع قضائی به پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر اجاره قالب های بتنی با ارائه دسته چک های جعلی، تحقیقات در مورد ابعاد پنهان این پرونده شروع و رسیدگی به آن به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری نهاده شد .

وی گفت: با کوشش های اجرا شده از سوی کارآگاهان یکی از مظنونان پرونده در چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ شناسایی و دستگیر و در بازرسی از وی 3 قطعه کارت ملی و 2 فقره دسته چک جعلی کشف و متهم برای تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی استان البرز منتقل شد.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در آنالیز کارتهای ملی و دسته چک های جعلی تعیین شد که نامبرده با همدستی 4 نفر دیگر با تهیه مدارک جعلی به وسیله خرید کارت ملی مربوط به افراد معتاد و کارتن خواب و دستکاری درآن ها از جمله جابجایی عکس آن با عکس خودشان و مراجعه به بانک و افتتاح حساب، دسته چک دریافت نموده و با تبلیغات گسترده در سایت های خرید وفروش کالا اقدام به اجاره قالب های بتونی و پرداخت اجاره آن با چک های جعلی می کردند .

این مقام ارشد انتظامی با بیان این که متهمان در این مدت اقدام به عقد قرار داد با کارگاه های فروش و اجاره تجهیزات ساختمانی به مبلغ 600 میلیارد ریال نموده اند گفت: کلاهبرداران، پس از اجاره قالب های بتنی آن ها را به 2 نفر مالخر با قیمت پایین تر از قیمت بازار فروخته اند.

سردار محمدیان با اشاره به این که متهمان تا کنون، مبلغ 30 میلیارد ریال از مالکان تجهیزات ساختمانی با ارائه دسته چک های جعلی کلاهبرداری نموده اند اضافه کرد: با کوشش، کارآگاهان مخفیگاه مالخران نیز در شهر قدس استان تهران شناسایی و با دریافت نیابت قضائی هر 2 متهم دستگیر شدند .

وی با بیان این که تا کنون 5 نفر از مال باختگان شناسایی شده اند گفت : کوشش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد .

فرمانده انتظامی استان البرز ضمن توصیه به شهروندان در مورد رعایت قوانین و الزامات استفاده از چک، از شهروندان خواست: چنانچه با این شیوه مورد کلاهبرداری نهاده شده اند برای طرح شکایت خود به پلیس آگاهی استان البرز واقع در میدان طالقانی- ابتدای بلوار تعاون مراجعه نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 7674

به "باند عظیم جعل مدارک هویتی در تله پلیسالبرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باند عظیم جعل مدارک هویتی در تله پلیسالبرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید