بازیکنان تیم ملی فوتبال؛ قبل از حضور در بحرین به ما هم واکسن بزنید! ، فدراسیون فوتبال دست به کار می گردد؟

به گزارش انوار بلاگ، کرونا علاوه بر اینکه به یکی از نگرانی های بازیکنان تیم های باشگاهی است، به نگرانی عظیم بازیکنان تیم های ملی هم تبدیل شده است. بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران هم از این قاعده مستثنی نیستند.

بازیکنان تیم ملی فوتبال؛ قبل از حضور در بحرین به ما هم واکسن بزنید! ، فدراسیون فوتبال دست به کار می گردد؟

گروه ورزشی خبرنگاران، بسیاری از بازیکنان تیم های باشگاهی در نقاط مختلف دنیا، واکسن کرونا را در دوز های مختلف تزریق نموده اند. سوالی که در روز های گذشته مطرح شده این است که آیا بازیکنان تیم ملی قبل از سفر به بحرین برای حضور در مرحله دوم انتخابی جام دنیای، واکسن کرونا خواهند زد یا نه؟ سوالی که هنوز به آن پاسخ شفافی داده نشده است.

تیم ملی در شرایطی کمتر از دو ماه آینده باید برای صعود به مرحله نهایی انتخابی جام دنیای به مصاف حریفانش برود که چند روز قبل خبر آمد علیرضا بیرانوند از فدراسیون فوتبال درخواست نموده تا در صورت امکان، شاگردان اسکوچیچ در این یکی دو ماه به جامانده تا مسابقات، واکسن کرونا بزنند تا نگرانی ای بابت ابتلای احتمالی به این ویروس نداشته باشند و با خیال راحت و با تمرکز کامل، برای بازی هایی که قرار است در بحرین برگزار گردد، آماده شوند. در گزارشی که چند روز قبل روی خروجی خبرگزاری ایسنا نهاده شد، به این نکته اشاره شد که از بین ملی پوشان، فقط بازیکنان شاغل در لیگ ستارگان قطر واکسن کرونا زده اند و احتمالا سردار آزمون هم به خاطر حضور در لیگ روسیه، این واکسن را زده باشد. البته آزمون در روسیه واکسن کرونای روسی زده است، اما غیر از بیرانوند و آزمون، حاکی از آن است بعضی بازیکنان تیم ملی با مسئولان فدراسیون فوتبال صحبت و از آن ها درخواست نموده اند که امکان واکسینه شدن شاگردان اسکوچیچ را فراهم نمایند. بازیکنان که ترس دارند در حین جابجایی در فرودگاه های کشور و پیش از پرواز به بحرین کرونا بگیرند، ممکن است با دریافت کرونا، بازی های تیم ملی در بحرین را هم از دست بدهند.

هنوز پروتکل های بحرین برای رقابت های مرحله دوم مقدماتی اعلام نشده، اما به نظرمی رسد به پروتکل های لیگ قهرمانان آسیا شباهت داشته باشد و پیش از ورود به بحرین و پس از ورود به بحرین، از کاروان ایران کرونا گرفته می گردد و پیش از هر بازی و پس از هر بازی، از اعضای کاروان ایران هم تست کرونا گرفته خواهد شد و این در حالی است که اگر بازیکنان واکسینه شده باشند، این اتفاق نمی افتد.

فدراسیون به دنبال استعلام از کمیته ملی المپیک

گویا فدراسیون فوتبال در پاسخ به درخواست این نفرات، در حال رایزنی استعلام و رایزنی با کمیته ملی المپیک است. اما مطمئنا کمیته المپیک نمی تواند بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران را واکسینه کند. این مجموعه 437 سهمیه واکسن برای افرادی دارد که در مسابقات المپیک و پارالمپیک حضور خواهند داشت. به نظر می رسد فدراسیون فوتبال امیدوار است که کمیته ملی المپیک، واکسن اضافی داشته باشد! و آن ها را در اختیار اسکوچیچ و شاگردانش قرار دهد منتهی سهمیه ای که در اختیار کمیته ملی المپیک نهاده شده، فقط مربوط به کسانی است که یا مسافر توکیو شده اند یا قرار است شانسشان را برای حضور در المپیک و پارالمپیک امتحان نمایند و به همین دلیل خبری از واکسن اضافی نیست تا کمیته ملی المپیک آب پاکی را روی دست فدراسیون فوتبال ریخته باشد.

با این اوصاف، بعید است که شاگردان داخلی اسکوچیچ شانسی برای زدن واکسن کرونا قبل از آغاز بازی های مرحله انتخابی جام دنیای داشته باشند و باید در یکی دو ماه آینده بیشتر از قبل مراقب خودشان باشند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند تا مسئله ای برای همراهی تیم ملی در سفر به بحرین نداشته باشند. البته شایعاتی وجود دارد که بحرین به کشور هایی که امضا نموده اند تا این کشور میزبان رقابت های گروه سوم مرحله دوم مقدماتی جام دنیای 2022 قطر گردد، واکسن فایزر خواهد داد که به نظر نمی رسد این ماجرا درست باشد، چون امکان زدن دوز اول و دوم بین مسابقات وجود ندارد. در هر حال بحرینی ها که واکسن زده اند و البته به دنبال این هستند که به دلیل واکسینه شدن مردم منامه، رقابت ها را با حضور تماشاگران برگزار نمایند. اتفاقی که باید به تایید ای اف سی برسد. باید دید موضع فدراسیون فوتبال در قبال واکسینه کردن ملی پوشان در روز های آینده چه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 9186

به "بازیکنان تیم ملی فوتبال؛ قبل از حضور در بحرین به ما هم واکسن بزنید! ، فدراسیون فوتبال دست به کار می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیکنان تیم ملی فوتبال؛ قبل از حضور در بحرین به ما هم واکسن بزنید! ، فدراسیون فوتبال دست به کار می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید