امیری: ارائه 25 لایحه اقتصادی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی

به گزارش انوار بلاگ، تهران (پانا)- معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت 25 لایحه از لوایح ارائه شده از سوی دولت به مجلس اقتصادی و معیشتی است و ما خواستار تصویب این لوایح در مجلس شورای اسلامی هستیم.

امیری: ارائه 25 لایحه اقتصادی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی

حسینعلی امیری روز سه شنبه در جلسه شورای معاونین پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی که در محل سازمان انرژی اتمی برگزار شد بر نقش معاونین پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی در راستای تعامل و تفاهم میان دولت و مجلس تاکید کرد و اضافه کرد: رییس جمهوری همواره تعامل دولت و مجلس را امری ضروری و مهم در راستای پیشبرد اهداف و سیاست های دولت و گره گشایی از مسائل و مسائل جامعه می داند. حوزه پارلمانی دولت هم همواره با نگاه دقیق و کارشناسانه تلاش کرده در راستای تعامل دولت و مجلس حرکت کند.

معاون پارلمانی رییس جمهوری با تاکید بر این که پیگیر و خواستار تصویب لوایح دولت در حوزه های مختلف به ویژه حوزه های معیشتی و مالی هستیم، گفت: بدنه کارشناسی دولت توانایی تهیه لوایح کارشناسانه و مبتنی بر واقعیت ها را دارد و از طرف دیگر ارتباط گسترده در مناطق مختلف کشور با مردم توسط دولت امکانپذیر است بنابراین تصویب لوایح می تواند در راستای مسائل جامعه در عرصه های مختلف اثربخش باشد.

امیری اضافه کرد: در چند ماه پایانی دولت باید مصمم و منسجم برعهدی که با مردم در اجرای سیاست ها و برنامه های دولت بسته ایم و انتظاری که آنها از ما دارند باشیم و گام های موثر برداریم و تحقق این امر مستلزم تلاش مضاعف معاونین پارلمانی در فراهم کردن بستر لازم برای تعامل با مجلس است.

وی با بیان این که بنا به نظر مبنایی شورای نگهبان طرح های قانونی که توسط کنندگان مجلس شورای اسلامی تهیه می شود، نباید بار مالی داشته باشد، گفت: در تهیه و پیشنهاد طرح ها باید به این موضوع توجه شود.

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: رییس جمهوری بر پیگیری تصویب 25 لایحه دولت که از حیث عنوان یا ماهیت مالی و معیشتی است، در مجلس شورای اسلامی تاکید دارند و ضروری است که معاونین پارلمانی در این راستا حضور فعالانه تری در مجلس داشته باشند.

امیری گفت: معاونین پارلمانی در تبیین دستاوردهای دولت جهت تنویر افکار عمومی و تقویت اعتماد و امید در جامعه به عنوان سرمایه های ارزشمند اجتماعی که از دستاوردهای مهم نظام است حضور فعالانه داشته باشند.

رییس سازمان انرژی اتمی در این جلسه به نقش معاونین پارلمانی اشاره کرد و گفت: معاونین پارلمانی به عنوان حلقه واسط قوه مجریه و مقننه نقش مهمی ایفا می کنند و تحقق این نقش نیاز به دانایی، بینش و اطلاعات وسیع دارد.

علی اکبر صالحی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب گفت: تامین برق مطمئن برای نسل های آینده و ایجاد زمینه اقتدار برای ملتی که از این صنعت برخوردار است از وجوه متمایز صنعت انرژی هسته ای است.

وی با بیان اینکه امروز اگر کشورهایی احساس نگرانی می کنند به دلیل نقش این صنعت در ایجاد اقتدار است، گفت: جمهوری اسلامی همواره حرکت در راستا صلح و دوستی با احترام متقابل با کشورهای مختلف را مدنظر دارد.

در ادامه معاونین پارلمانی وزارتخانه ها به بیان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 6835

به "امیری: ارائه 25 لایحه اقتصادی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیری: ارائه 25 لایحه اقتصادی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید