تور ارزان آلمان: افتتاح مجازی غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری ITB برلین

به گزارش انوار بلاگ، روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از افتتاح مجازی غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری ITB برلین با حضور معاون گردشگری این وزارتخانه اطلاع داد.

تور ارزان آلمان: افتتاح مجازی غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری ITB برلین

با تور ارزان آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری ITB برلین با حضور ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، به صورت مجازی افتتاح شد. وی در مراسم افتتاحیه با تاکید بر نقش مهم این نمایشگاه در صنعت گردشگری و فراهم آوردن بستری گسترده برای تعامل و تبادل افراد حرفه ای، گفت:

به علت بحران انتشار ویروس کرونا، اگرچه صنعت گردشگری دنیا دچار رکود شده و سفر با محدودیت همراه است، این موضوع به معنی تعطیلی امور تبلیغات و بازاریابی صنعت گردشگری کشور نیست و با توجه به خلاها و کمبودهایی که در عرصه تصویرسازی از گردشگری ایران به عنوان یک مقصد ایمن و مجذوب کننده وجود دارد؛ حضور در نمایشگاه ITB برلین در راستای ایجاد یک تصویر مناسب در صنعت گردشگری ایران صورت پذیرفته است. حضور در این نمایشگاه باعث شده که در شرایط فعلی انتشار کرونا چراغ گردشگری جمهوری اسلامی ایران روشن بماند و کشورمان به عنوان یکی از مشتریان دائمی نمایشگاه برلین در یکی از مقاصد قدیمی و اصلی خود که بازار اروپا به شمار می آید، حضور ویژه ای داشته باشد.

ولی تیموری با اشاره به شاخصه های گردشگری تاریخی و فرهنگی ایران، این نمایشگاه را فرصتی برای احیا و بازنمایی ظرفیت های گردشگری کشور پس از بحران شیوع ویروس کرونا دانست. وی اعلام نمود:

حضور جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه بعد از یک سال تعطیلی با مشارکت بخش خصوصی نشان دهنده پویایی صنعت گردشگری کشور است و ما در این نمایشگاه اعلام می کنیم آمادگی لازم را داریم تا بعد از سرانجام همه گیری شرایط را برای رونق دوباره گردشگری فراهم آوریم.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به بهره وری ایران از فضای مجازی و دیجیتال، شیوع ویروس کرونا را فرصتی برای آماده سازی صنعت گردشگری کشور و حضور فعال در عرصه های مختلف توصیف کرد.

لازم به ذکر است که نمایشگاه بین المللی گردشگری ITB مهم ترین نمایشگاه بازرگانی سفر محسوب می گردد که فرصت تجاری ویژه ای برای عرضه کنندگان خدمات گردشگری به شمار می رود. این نمایشگاه که با حضور 185 کشور از پنج قاره دنیا برگزار می گردد، رضایت 90 درصدی شرگت کنندگان را در بر داشته است. 850 خریدار برتر شناخته شده، 10 هزار غرفه دار، 23 هزار بازدیدکننده مدعو، 50 هزار بازدیدکننده خصوصی، 115 هزار بازدیدکننده تجاری، 170 هزار متر مربع فضا و 6.7 میلیارد یورو گردش اقتصادی، از ویژگی های نمایشگاه برلین هستند. غرفه ایران در این نمایشگاه تا 22 اسفند ماه امسال میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 11 خرداد 1401 بروزرسانی: 11 خرداد 1401 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 13827

به "تور ارزان آلمان: افتتاح مجازی غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری ITB برلین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان آلمان: افتتاح مجازی غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری ITB برلین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید