استقبال سازمان ملل از پیشنهاد پوتین برای کاهش اختلافات در شورای امنیت

به گزارش انوار بلاگ، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد که این سازمان از پیشنهاد رئیس جمهور روسیه مبنی بر برگزاری یک نشست مجازی میان سران اعضای دائم شورای امنیت با مشارکت سران ایران و آلمان به منظور کاهش اختلافات بر سر مسئله تحریم تسلیحاتی علیه ایران استقبال می نماید.

استقبال سازمان ملل از پیشنهاد پوتین برای کاهش اختلافات در شورای امنیت

به گزارش گروه بین الملل انوار بلاگ به نقل از ریانووستی، استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد روز آدینه در یک نشست خبری از پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه مبنی بر برگزاری یک نشست مجازی میان سران 5 کشور عضو دائم شورای امنیت و سران دو کشور ایران و آلمان به منظور کاهش اختلافات موجود بر سر مسئله تحریم های تسلیحاتی علیه ایران، حمایت کرد.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد پیشنهاد اخیر رئیس جمهور روسیه توضیح داد: ما همواره معتقد بوده ایم که برجام یک گام دیپلماتیک مهم است و حمایت از آن باید ادامه یابد. موضع ما درباره ضرورت حمایت از برجام هیچ تغییری نکرده است که به همین دلیل از هر اقدامی که طرف های برجام برای حفظ آن انجام دهند، حمایت خواهیم کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ساعاتی پیش طی بیانیه ای پیشنهاد کرد که به منظور پیشگیری از تقابل های غیرضروری در شورای امنیت سازمان ملل متحد [بر سر مسئله تحریم های تسلیحاتی ایران]، یک نشست مجازی بین سران 5 کشور عضو دائم شورای امنیت (روسیه، آمریکا، چین، انگلیس و فرانسه) و با مشارکت سران کشورهای آلمان و ایران برگزار گردد.

ولادیمیر پوتین در بیانیه خود تأکید کرد که برگزاری این نشست می تواند از شدت اختلافات موجود بکاهد و یک حمایت جمعی را برای قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد که پشتوانه ای برای برجام محسوب می گردد، فراهم کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5506

به "استقبال سازمان ملل از پیشنهاد پوتین برای کاهش اختلافات در شورای امنیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال سازمان ملل از پیشنهاد پوتین برای کاهش اختلافات در شورای امنیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید