بیانیه ریاست نشست کمیسیون مشترک برجام درباره موضوعات مورد بحث جلسه

به گزارش انوار بلاگ، انریکه مورا، معاول دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که ریاست نشست مجازی امروز کمیسیون مشترک برجام را برعهده داشت در بیانیه ای به تشریح موضوعات مورد بحث در جلسه امروز پرداخت.

بیانیه ریاست نشست کمیسیون مشترک برجام درباره موضوعات مورد بحث جلسه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در روز جمعه، 2 آوریل (برابر با 13 فروردین 1400) بصورت مجازی برگزار گردید. مطابق مفاد برجام، کمیسیون مشترک مسئول نظارت بر اجرای توافقنامه است.

کمیسیون مشترک، به ریاست معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی، انریکه مورا، از طرف کننده عالی اتحادیه اروپا، جوزف بورل و با حضور کنندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا و ایران در سطح معاونین، مدیران سیاسی وزرای امور خارجه برگزار گردید.

در بیانیه مورا آمده است: در راستای بیانیه مشترک وزرا مورخ 21 دسامبر 2020، اعضا چشم انداز بازگشت کامل ایالات متحده به برجام را مدنظر قرار دادند و آمادگی خود را جهت بررسی موضوع با نگرش مثبت و در یک تلاش جمعی مورد تاکید قرار دادند.

اعضا همچنین بر تعهدشان جهت حفظ برجام تاکید کرده و سازوکارهایی جهت تضمین اجرای کامل و موثر آن را مورد بحث قرار دادند.

اعضا موافقت کردند این جلسه کمیسیون مشترک را هفته آینده در وین از سر بگیرند تا اقدامات اجرایی مربوط به لغو تحریم ها و (اقدامات) هسته ای را از جمله از طریق تشکیل جلسات گروه های کارشناسی مشخص کنند. در این زمینه ، هماهنگ کننده تماس های جداگانه خود را با همه اعضای برجام، و با ایالات متحده در وین افزایش خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 8913

به "بیانیه ریاست نشست کمیسیون مشترک برجام درباره موضوعات مورد بحث جلسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه ریاست نشست کمیسیون مشترک برجام درباره موضوعات مورد بحث جلسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید