آیا فناوری های پوشیدنی برای نوزادان واقعا ایمن است؟

به گزارش انوار بلاگ، این روز ها دیدن لباس ها و گجت های پوشیدنی ویژه نوزادان بسیار رایج است و بسیاری از والدین برای برقراری ارتباط با کودک خود یا سنجش سلامتی او از گجت های مختلف استفاده می نمایند، اکنون یک پرسش رایج این است که آیا استفاده از این گجت ها می تواند مفید باشد یا ممکن است به سلامت نوزادان لطمه بزند؟

آیا فناوری های پوشیدنی برای نوزادان واقعا ایمن است؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بسیاری از گجت های هوشمند دارای معیار هایی شامل ردیاب مدت خواب، دما، میزان تنفس، حرکت و مواردی مشابه هستند. همانطور که انتظار می رود، این نوع محصولات با واکنش های مختلف والدین، صنعت پزشکی و مفسران فناوری روبرو شده اند.

برای مثال بعضی والدین نگران هستند که آیا استفاده از این نوع تکنولوژی می تواند به سلامت کودک آسیب برساند یا خیر، موضوع ثبت اطلاعات یا جاسوسی به وسیله تکنولوژی های مبتنی بر صدا نیز موضوع دیگری است که از سوی بعضی از والدین نگران نماینده ارزیابی شده است، چرا که پیش از این نیز درباره صحت امنیت بعضی عروسک های رباتیک نگرانی هایی وجود داشت.

دکتر ویل ویتو، مدرس ارشد مهندسی الکترونیک در دانشگاه لاگبورو که متخصص تحقیق در خصوص گجت های پوشیدنی، الکترومغناطیسی است می گوید: صحبت درباره فناوری جدید همواره دارای عدم قطعیت در رابطه با اثرات احتمالی سلامتی است. مردم حق دارند در این باره نگرانی هایی داشته باشند، چرا که سلامت بچه ها حائز اهمیت است.

اما دکتر ویتو می گوید که سازمان بهداشت جهانی هیچ مدرک آماری در خصوص صدمه زدن به تلفن های همراه به سلامت ما پیدا ننموده است، با وجود مطالعات صورت گرفته برای معین ارتباط بین سرطان مغز. واستفاده از گجت های هوشمند، هنوز هیچ فرضیه ای در این خصوص به اثبات نرسیده است.

با این وجود دکتر ویتو می گوید والدین باید مصرف گوشی های هوشمند را محدود نموده و در کنار کودک از ابزار هایی که امواج قوی ارسال می نمایند پرهیز نمایند.

منبع: انتخاب
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 8160

به "آیا فناوری های پوشیدنی برای نوزادان واقعا ایمن است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا فناوری های پوشیدنی برای نوزادان واقعا ایمن است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید