45 هزار دستگاه ماینر غیرمجاز جمع آوری شد

به گزارش انوار بلاگ، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت توانیر گفت که بیش از 45 هزار دستگاه استخراج رمز ارز که به صورت غیرمجاز به این کار اقدام کرده بودند، جمع آوری شد.

45 هزار دستگاه ماینر غیرمجاز جمع آوری شد

به گزارش شرکت توانیر، محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل توانیر در جلسه امروز شنبه 27 دی ماه سال جاری ستاد مدیریت سوخت نیروگاه ها، صنایع و مدیریت مصرف انرژی (برق و گاز کشور) از جمع آوری بیش از 45 هزار دستگاه استخراج رمز ارز که به صورت غیرمجاز به این کار اقدام کرده بودند و جمع آوری شد، خبر داد.

وی افزود: این تعداد ماینر غیرمجاز که در روزهای گذشته شناسایی شده بودند، همزمان با اجرای برنامه سراسری تعدیل روشنایی و اصلاح انشعاب و رمز ارزها، جمع آوری شد.

مدیرعامل توانیر مصرف برق این دستگاه های غیرمجاز رمز ارز را نزدیک به 100 مگاوات مطرح نمود و گفت: در حالی که ما از همه مشترکان می خواهیم مصرف خود را حتی در حد خاموش کردن یک لامپ اضافه کم کنند، اجازه نخواهیم داد عده ای با سو استفاده، باعث ناپایداری در شبکه برق شده و احتمال بروز خاموشی را افزایش دهند.

متولی زاده ادامه داد: در مجموع در دو روز گذشته با اقدامات اجرا شده نه تنها به تعدیل روشنایی معابر اقدام شده است، بلکه سعی در اجرای برنامه های جدیدی در حوزه مدیریت بار داشته ایم. ما روزانه باید 100 هزار مگاوات ساعت را مدیریت کنیم تا دچار خاموشی نشویم.

وی از شرکت های برق سراسر کشور خواست که هماهنگی ها با صنایع را افزایش دهند.

به گفته این مقام مسئول ما حتی راضی به خاموشی دادن به میزان یک کیلووات به مردم نیستیم و در این شرایط همه صنایع و مشترکان را همکار خودمان می دانیم و همان طور که در تابستان همکاری خوبی داشتیم، امیدواریم این فرایند در فصل جاری هم با توجه به محدودیت ها ادامه یابد.

در این جلسه همچنین غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: بررسی ها نشانگر آن است که در پنجشنبه گذشته شاهد کاهش مصرف برق بودیم که به دلیل برنامه های همزمان و سراسری تعدیل روشنایی ها و مبارزه با مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز و… بوده است.

به گفته وی به دلیل آنکه در روزهای آینده و براساس پیش بینی ها جبهه هوای سردی وارد کشور می شود، علاوه بر تداوم اجرای برنامه های مذکور، برنامه های جداگانه ای برای مدیریت انرژی در شب و روز به اجرا بگذارند. باید در این خصوص با صنایع بیشترین میزان هماهنگی را داشته باشند به ویژه با صنایع پر مصرف فولاد و سیمان این هماهنگی ها باید بیشتر باشد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 7867

به "45 هزار دستگاه ماینر غیرمجاز جمع آوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "45 هزار دستگاه ماینر غیرمجاز جمع آوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید