یونان 60 کمپ مهاجران را تا سرانجام سال تعطیل می نماید

به گزارش انوار بلاگ، وزیر امور مهاجرت و پناهجویان یونان خاطرنشان کرد این کشور تا خاتمه سال 2020، دست کم 60 اردوگاه پناهجویان را تعطیل خواهد نمود.

یونان 60 کمپ مهاجران را تا سرانجام سال تعطیل می نماید

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل انوار بلاگ ، نوتیس میتاراکیس، وزیر امور مهاجرت و پناهجویان یونان بیان کرد این کشور تا سرانجام سال 2020، دست کم 60 اردوگاه پناهجویان را تعطیل خواهد نمود.

به گزارش یورونیوز، میتاراکیس گفت کمپ های جزایر ساموس و مالاکاسا تا سرانجام تابستان تعطیل خواهند شد.

آقای میتاراکیس که برای نخستین بار از زمان شروع سیاست اخراج پناهجویان از خانه های تضمین شده از سوی برنامه پناهندگان سازمان ملل در مجلس این کشور صحبت می کرد، با انتقاد از شیوه کار دولت چپ گرای پیشین یونان از سپردن تمام امور مربوط به مهاجران به سازمان های مردم نهاد (ان جی او) ها گفت: ما دوباره کنترل مسئله را به دست گرفتیم و اعتبار بین المللی را به کشورمان باز گردانده ایم.

در دهه اخیر و همزمان با افزایش شمار پناهجویان در یونان، شرایط ناگوار زندگی در کمپ های پناهندگان ، به شدت از سوی سازمان های مدافع حقوق بشر مورد انتقاد قرار گرفته است.

یونان یکی از گذرگاه های اصلی پناهجویان آسیایی و آفریقایی به سوی کشورهای اروپای غربی به شمار می رود. همزمانی جنگ در سوریه و ناآرامی در افغانستان با بحران فراگیر مالی در یونان، بخش های بزرگی از شهروندان این کشور را به سوی مخالفت با میزبانی هرچند موقت از پناهجویان سوق داده است.

در ماه های گذشته ساکنان چند اردوگاه در اعتراض به نبود حداقل های معیشتی در کمپ ها تظاهرات کردند. راهپیمایی های اعتراضی پناهجویان با حمله پلیس یونان به خشونت کشیده شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 27 خرداد 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4138

به "یونان 60 کمپ مهاجران را تا سرانجام سال تعطیل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونان 60 کمپ مهاجران را تا سرانجام سال تعطیل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید