گزارش گاردین از همکاری بایدن و مک کانل در دولت بعدی آمریکا

به گزارش انوار بلاگ، خبرنگاران : روزنامه گاردین در گزارشی به روابط گذشته کاری میان رهبر حزب اکثریت سنا و رئیس جمهور منتخب آمریکا در مجلس سنا اشاره نموده و نوشته رابطه آنها در دولت بعدی با توجه جایگاهشان محک خواهد خورد.

گزارش گاردین از همکاری بایدن و مک کانل در دولت بعدی آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، روزنامه گاردین در گزارشی روابط گذشته کاری میان میچ مک کانل، رهبر حزب اکثریت مجلس سنا و جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در این مجلس را قوی توصیف نموده و نوشته رابطه آنها در دولت بعدی با توجه به جایگاهشان محک خواهد خورد.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، هنگامی که جو بایدن معاون باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا بود مجبور بود با مک کانل مخالف، مقابله کند.

مک کانل حتی در یک زمان گفته بود اولویت اصلی جمهوری خواستار در مجلس سنا این است که اوباما رئیس جمهور تک دوره ای گردد.

روزنامه گاردین تفاوت رقابت میان این دو مقام آمریکایی در گذشته و زمان حال را مهم دانست. در گذشته وقتی جو بایدن برای مدت کوتاهی در مجلس سنا بود، مک کانل رهبر حزب اقلیت این مجلس بود. اکنون بایدن بالاترین مقام را در میان دموکرات ها خواهد داشت و مک کانل نیز احتمالاً بالاترین مقام در میان جمهوری خواستار را در اختیار خواهد داشت.

گاردین نوشته مک کانل بر خلاف شروع دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، ممکن است با شروع ریاست جمهوری بایدن تعداد اندکی از جمهوری خواستار را تحت امر خود نگه دارد؛ به عبارتی دیگر اکثریت شنماینده داشته باشد.

هفته گذشته، مک کانل در صحن مجلس سنا پایان به بایدن تبریک گفت و موجب شد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از وی انتقاد کند.

این در حالی بود که بایدن نیز اواخر همان روز اظهار داشت که تلفنی با مک کانل صحبت نموده است.

علاوه بر این، بایدن و مک کانل در طول سال های حضور شان در کنگره سابقه همکاری دارند.

بایدن برای اولین بار در سال 1972 به عنوان سناتور ایالت دلاوِر انتخاب شد و مک کانل نیز برای اولین بار در سال 1984 برای ایالت کنتاکی نماینده شد.

بر اساس آمار و ارقام روزنامه گاردین، از زمان حضور بایدن و مک کانل در سنا، آنها از 318 طرح به طور مشترک حمایت نموده اند.

این دو مقام آمریکایی به دلیل روابط قوی بینشان از یکدیگر تمجید نموده بودند به طوری که حتی یکی از سناتور های سابق ایالت آریزونا روابط بین آنها را حرفه ای خواند و گفت این رابطه باعث می گردد آنها با حسن نیت با یکدیگر مذاکره نمایند.

با این وجود روزنامه گاردین نوشته مک کانل و کارکنان او تجربه تلخی از اوباما و کارکنانش دارند. به طوری که حتی اوباما در کتاب اخیر خود به تعامل بایدن و مک کانل اشاره می نماید و بعضی ویژگی های منفی رهبر حزب اکثریت را بیان می نماید.

گاردین همچنین نوشت مک کانل و بایدن باید در آینده با یکدیگر کنار بیایند، روابط آنها به نوعی بدون تنش بوده است و مک کانل و بایدن از همدیگر بدگویی ننموده اند.

این روزنامه انگلیسی نوشته دو اتفاق ممکن است رخ دهد که نیازمند همکاری بین مک کانل و بایدن است: 1- ممکن است آرای دموکرات ها و جمهوریخواستار در سنا در مورد طرحی مساوی باشد و در آن لحظه رای کامالا هریس معین نماینده خواهد بود. 2- جمهوریخواستار اکثریت شنماینده داشته باشند.

یکی از سناتور های سابق ایالت مونتانا در مورد رابطه کاری این دو مقام ارشد آمریکایی گفته: مک کانل می خواهد به بهترین شکل با جو (بایدن) همکاری کند زیرا آنها همدیگر را می شناسند.

اما این سناتور سابق آمریکایی خاطر نشان کرد که انگیزه های مک کانل این است که رهبر اکثریت سنا باقی بماند و از منافع هم حزبی های خود محافظت کند. این مسئله ای است که با عقاید جو بایدن مغایر است.

این گزارش در حالی منتشر شده که میچ مک کانل هفته گذشته از اعضای حزب جمهوریخواه کنگره خواست هنگام شمارش آرای الکترال و تایید این آرا در صحن کنگره در ششم ژانویه (17 دی) سنگ اندازی ننمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 7503

به "گزارش گاردین از همکاری بایدن و مک کانل در دولت بعدی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش گاردین از همکاری بایدن و مک کانل در دولت بعدی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید